ביטול דיון שנקבע בעקבות טענת "פרעתי" ללא הבאת הוכחות

dunee

New member
ביטול דיון שנקבע בעקבות טענת "פרעתי" ללא הבאת הוכחות

שלום,

נקבע בבית משפט שעל הנתבע לשלם לי עבור הנזק שנגרם בתאונת דרכים בהסדר תשלומים .

הנתבע לא עמד בכל התשלומים ועל כן פניתי להוצאה לפועל, מסלול מקוצר.

החייב טען "פרעתי" , אך לא הביא הוכחות להעברת כל התשלומים - הביא מסמכים של ההעברות שאין לגביהן ויכוח.

בתשובה טענתי שהחייב לא הוכיח את טענתו, אך למרות זאת נקבע דיון שבו שנינו חייבים להופיע.

מה הטעם בדיון אם החייב לא הוכיח את טענתו? האם אפשר לבטל אותו, ולדרוש מהחייב להביא הוכחות או לחילופין לדרוש מהוצאה לפועל גביית של מלוא החוב?

אני גם בתל אביב עכשיו, ואני לא רוצה להפסיד יום עבודה בשביל דיון שעל פניו נראה מיותר.

תודה מראש,
דנ

טענת "פרעתי"

דן שלום, לפי דבריך, נפתח התיק על ידך במסלול המקוצר. במסלול המקוצר לא מתקיימים דיונים, אך יחד עם זאת, ככל שהצדדים מגישים בקשות הדורשות דיון, כדוגמת חקירת יכולת, או בקשות שעשוי להתקיים בם דיון, כדוגמת, בקשה בטענת פרעתי, או התנגדות לביצוע שטר, יידרשו הצדדים להגישן בלשכות ההוצאה לפועל, זה יתקיים בלשכת ההוצאה לפועל בה נפתח התיק. בעניינינו, בקשה בטענת "פרעתי" משמעה, כי החייב טוען שהחוב שולם או כי חל פטור מתשלומו, שאז עשוי רשם ההוצאה לפועל לקיים דיון מלפניו ביחס לטענת החייב, במעמד שני הצדדים. במסגרת הדיון תתברר טענת החייב, והזוכה יהא רשאי לחוקרו על תצהירו שניתן בתמיכה לבקשתו, כאשר נטל ההוכחה לעניין הבקשה, מוטל על כתפי החייב. משעסקינן בנושא מורכב, מומלץ בחום להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום.

למעלה