בעל דירה - עיקול נכסים של חייב בהוצל"פ הנמצאים אצל צד ג'

גלעד1707

New member
בעל דירה - עיקול נכסים של חייב בהוצל"פ הנמצאים אצל צד ג'

שלום רב שאלה לי אליכם.
אני בעל דירה ולדיירת שלי עיקלו את חשבון הבנק בשל חוב חוב לרופא שלה על 12,000 ש"ח.

אני כבעל דירה קיבלתי (אמנם באיחור ולכתובת אחרת) מכתב האומר
"עיקול נכסים של חייב בהוצאה לפועל הנמצאים אצל צד שלישי".

בעיקרון הדיירת אומרת שהבעייה הסתדרה כבר.כעת החשבון שלה לא מעוקל. כי כאשר היה מעוקל היא שילמה לי במזומן. וכן החודש האחרון הכסף נכנס דרך השיקים שלה - כך שנראה שהחשבון שלה כבר לא מעוקל.

מה שרציתי לשאול
1. מאחר והמכתב מההוצל"פ הגיע אלי באיחור, וכן נראה שהעיקול הוסר מחשבונה של הדיירת. האם אני צריך לעשות משהו? או שהעניין הסתדר?

2. באופן כללי. מה הם רוצים? את השיקים שהיא מסרה לי שנה מראש לשכ"ד? צקים ביטחון לחברת חשמל עיריה וכד'? כמו כן יש לי שטר חוב שאמא שלה חתומה עליו.
אבל כל אלה הם דברים שלי, לצורך ההשכרה. אין לי דברים אחרים.
האם הם יכולים לדרוש משהו מזה ?

עיקול כספי חייבת אצל צד ג'

צו העיקול אשר הגיע אליך הינו צו שיפוטי עליו אתה נדרש לתת תשובה לגורם השיפוטי בתוך 10 ימים מיום שקבלת אותו.

באם טוענת השוכרת (החייבת בתיק ההוצל"פ) כי העניין סודר והעיקול בוטל הרי שעליה החובה להראות לך צו ביטול עיקול.
אתה גם יכול להתקשר למרכז המידע הטלפוני של רשות האכיפה והגביה (35592*) ולברר האם העיקול בוטל.
בכל מקרה אתה חייב לתת תשובה לתיק ההוצל"פ בעניין צו העיקול. שם תטען את הטענות שרשמת כאן ותטען שמדובר בדמי שכירות שאם הם יועברו לתיק ההוצל"פ החייבת תוצא מהדירה והסכום שיועבר לתיק יהיה רק לאחר התחשבנות של החוב שלה כלפיך על פי חוזה השכירות.
מאוד מומלץ במקרים אלו לגשת לעו"ד שיעזור לנסח התשובה לצו העיקול.

למעלה