תשלום חוב להוצאה לפועל?

matanvip

New member
תשלום חוב להוצאה לפועל?

שלום רב.
אמא שלי בת 48, יש לה 5 תיקים בהוצאה לפועל והם באיחוד תיקים.
התיקים הינם עוד משנת 97, כאשר החוב היה מאות שקלים וכיום תפח לסכום של 33 אלף שקל.
כיום אימי חייב מקצבת נכות בלבלד ולא עובדת בכלל, אין לה הכנסות כלום רק 1400 שקל נכות, אשר מסכום זה היא משלם להוצאה לפועל כל חודש 250 שקל קבוע.
הסכום עצמו לא יורד ולא ירד בגלל הריביות.
השבוע היתי איתה בהוצאה לפועל שם ניסו לעזור ואמרתי שאני מוכן שלכם עד 10 אלף בשביל לסגור את 5 התיקים.
לאחר ניסיונות של הוצאה לפועל נאמר לי על ידם לפנות לכל אחד מהתיקים ולהתמקח כי הם דורשים בערך 15 אלף.
השאלות שלי.
איזה אופציות עומדות בפני אמא שלי?
האם היא יכולה להישפט על ידי שופט והוא יורה להוריד את גובה הריבית בתיקים?
לשלם כל חודש זה לא מוריד את החוב בכלל, אולי בכמה שקלים וזה לא עוזר כי זה כסף שהולך לחינם.
אימי לא צריכה בכלל ציקים או כרטיי אשראי ככה שפתרון ותשלום התיקים לא ממש יעזור.

האם הפתרון של ללכת להתמקח עם כל אחד מעורי הדין של התיק יכול לעזור?
מה כדאי לי לעשות וכיצד לפנות?
יש שם תיק שהריבית הינה 7 אלף כאשר הם דורשים לא פחות מחמש אלף ומהסכום של 250 שקל שאימי משלמת, הם רואים בערך 40 שקל כל חודש.

האם ניתן לשלם דרך הוראת קבע?
תודה רבה ואשמח את תגובתכם.

רונה244

New member
תשובה

האופציה הכי טובה היא להגיע להסדר עם הנושים.
הריבית בהוצאה לפועל היא 13% בשנה שזה המון !! וזו הסיבה שהחוב לא יורד ושאמא שלך משלמת לחינם.
לשופט אין סמכות להוריד ריביות ולעשות הנחות. רק הנושים יכולים לעשות זאת
תתמקחי עם כל אחד מעורכי הדין ותנסי להוריד להם כמה שיותר את החוב. אני ממליצה להגיע להסדר עם העו"ד בכתב בלבד! לגבי הסכום אליו הגעתם להסדר.
כמו כן באם זה תיק בגין המחאות שזה שיקים שחזרו, הקפידו לקחת מעו"ד את השיקים המקוריים שחזרו. אחרת הם יוכלו לפעול שוב נגדכם.
כמו כן היות ויש לכם תיק איחוד בקשו (וזה רק לאחר שהגעתם להסדר עם הנושים ) בהוצאה לפועל לסגור את תיק האיחוד. וזה על מנת שהנושים יוכלו לסגור את התיקים הפרטניים.
אני מקווה שהייתי ברורה
אשמח להיות פה לעזור לך.

הסדר מול הנושים או פשיטת רגל

בפני אמא שלך עומדות 2 אפשרויות.:
1) להגיע להסדר מול כל הנושים. זו האופציה המועדפת הן מבחינת זמן והן מבחינת עלות כוללת.
2) פשיטת רגל. בשל היקף החוב הקטן יחסית וגובה ההכנסות של אמך היא יכולה לפנות לסיוע המשפטי ולגשת להליך פש"ר. במקרה זה יעצרו הריביות ינתן לה צו כינוס ובמהלך תקופה של כ-18 חודש יבחן מצבה האם ינתן לה הפטר או שיוצא הסדר נושים.

matanvip

New member
תודה, שאלה נוספת בבקשה...?

בפלט מסמכים ישנו מקום אחד שרשום שם חוב של 800 שקל, התקשרתי לעורך דין ושם נאר לי שהחוב 2700 ואפשר להגיע להסדר של 1500.
עכשיו שאני מגיע הבית אני שם לב שהתיק הזה סגור, ותאריך סגירה הינו נובמבר 2013.
האם יכול להיות שההעורך דין ניסה בכל זאת לקחת כסף או שהמידע לא מעודכן אצלו, איך הוא אומר לי נתונים אחרים למה שיש בהוצאה לפועל לעומת מה שרשום אצלו במחשב.

דבר נוסף.
האם כדאי לאמא שלי לפנות לעורך דין משכר מצווה על מנת שייצג אותה בתהלייך של הדיון מול הנושים?
כך שעורך דין מטעמם יכול לנהל משא ומתן?

דבר נוסף.
אימי שילמה כל חודש בחודשו את התלושים של הוצאה לפועל.
כך שכל תיק קיבל סכום כסף.
האם המשא ומתן זה מהחוב הנוכחי?
מה נקודות ציון שאני צרייך לציין על מנת לנהל ויכוח עם אותם נושיים?
תודה רבה.

הסדר מול נושים

ראשית אומר כי בכל הליך עדיף להתנהל יחד עם עו"ד.
שנית: לא ברור למה צריך מו"מ בתיק סגור. שהזוכה ישבור את הראש, למה להעיר מתים. גם אם התיק נסגר מסיבת "חוסר מע"ש"
שלישית: המו"מ יהיה על פי החוב הנוכחי ולא משנה מה שלמתם כל השנים, את הנושים זה לא מעניין.

למעלה