הוצאה לפועל, עיקול ונקמנות

גבוליתש

New member
הוצאה לפועל, עיקול ונקמנות

שלום רב ותודה לעונים.
לאורך השנים שילמתי מזונות עבור ילדי, ונראה שגרושתי משתמשת לאחרונה בהוצאה לפועל כדי להוציא את התסכולים שלה.

לפני חצי שנה היא פתחה תיק ותבעה כספים עבור מסגרות אחר הצהרים של כמה חודשים . הכל בסדר פרט לכך שהיא מעולם לא ביקשה ממני קודם לכן את התשלום. האמת, אפילו לא ידעתי שהתשלום לצהרונית לא נכלל בסכום המשולם לגן.
סוכם בינינו שהתשלומים יועברו אליה ישירות (חילקנו לשישה תשלומים).
היא לא הודיעה להוצאה לפועל על התשלומים שהועברו על ידי למרות בקשותי. היא אמרה שהיא צריכה לדווח רק כל שישה חודשים. אולי בטיפשות אבל ניסיתי שלא להתעמת איתה, אני יודע שזה לא יוביל לשום מקום טוב, ויש לנו עוד עשור של קשר אינטנסיבי עם המזונות.

לפני חודשיים היא שוב התרגזה על על משהו, והלכה להוצאה לפועל וביקשה בהליך המהיר תשלומים על הוצאות, שוב אותו הסיפור: היא לא ביקשה את ההוצאות קודם ממני. לבקשתה, הוטל עיקול על חשבוני.
לקח לי שבועים לגלות שיש עיקול, והגשתי מכתב תגובה בהוצאה לפועל וסיפרתי על ההתרחשות.
אחרי זה הם ביקשו ממנה תגובה, אני מניח שהיא כבר מסרה אותה.
עדיין אין החלטה בנושא, אך החשבון שלי עדיין מעוקל. מאד מאד קשה לי להתנהל בצורה כזאת.

האמת שהעיקול הוצא על סכום מצחיק: בסביבות 1200 ש"ח. אבל אני כמעט חודשיים בלי חשבון בנק.
אני בתהליך מינוי עורכדין מהסיוע המשפטי.

שאלתי: אני רוצה לשים לזה סוף אחת ולתמיד לשימוש שלה לרעה במערכת ההוצאה לפועל. אין לי ספק שמה שעשיתי כל השנים אמשיך לעשות בעתיד וזה לשלם לילדים כל שקל שמגיע להם.

מצד אחד בא לילשלם 1500 ש"ח ושיהיה לי כבר חשבון בנק.
מצד שני אני חושש שאם אשלם:
!. היא תעשה את התרגיל עוד פעם. זאת הרי היתה כבר הפעם השנייה
2.אם אשלם זה יהיה הכרה שלי בזה שהתביעה שלה מוצדקת (אני רוצה להזכיר: היא מעולם לא הראתה לי את הקבלות!!!) כך שהדיון בהוצאה לפועל לא יתקיים.

אני כבר חודשיים במצב הזה, האם החשש שלי מוצדק שאם אשלם בזה יסגר התיק (עד לפעם הבאה, שתבוא?)

תודה
אב מעוקל.

תיק הוצל"פ מזונות

זוכה המקבל כספים מחייב באופן פרטי (שלא דרך הוצל"פ) חייב על פי חוק ההוצל"פ לדווח תוך 7 ימים להוצל"פ על קבלת הכספים. אי דיווח כזה ע"י הזוכה יכול להביא להפעלת סנקציות כנגד הזוכה.

הזוכה לא חייבת להראות לך את הקבלות קודם לכן אולם היא חייבת להציגן בבקשת ההוצל"פ ולדאוג שתקבלן על מנת שתוכל להגיב על כל הגדלה כזו.

בהוצל"פ לא מתקיים דיון על ההגדלות. הדיון היחידי בהוצל"פ בעניינים אלו הוא רק בטענת "פרעתי" משמע שאתה טוען כי שלמת את כל החוב ולכן אתה לא חייב בו ו/או בחלק ממנו.

תיק הוצל"פ מזונות לא נסגר אלא לבקשת זוכה וגם אז ברוב המקרים זה יהיה מנהלי.היות ובכל חודש צריך לגדול סכום דמי המזונות.

גבוליתש

New member
תודה רבה על התשובה

אז מה שזה אומר שזה מה שאני צפוי לו פעמיים בשנה? היא תשאיר אצלה קבלות, תפנה להוצאה לפועל ותגיש את הקבלות כך שמייד יוטל עיקול, ואז יקח חודשיים עד שאסיר את העיקול - וכל זה מבלי שידעתי מראש על הדרישה לתשלום החד פעמי?

ואם אני משלם את הסכום החד פעמי הנוכחי שהיא הציגה עכשיו כדי שיוסר העיקול, זה משנה משהו מבחינת מצבי למול התהליך?

רונה244

New member
תשובה

היא חייבת לדווח תוך 7 ימים על כל קבלת תשלום ממך, באם לא עשתה זאת אתה יכול לבקש לחייבה בהוצאות .
אם אתה לא רוצה לחכות שהיא תדווח על כל תשלום, אז אתה יכול לשלם ישירות בקופת הוצאה לפועל ואז הסכומים יקטן במיידית. ללא צורך בדיווח שלה
לצערנו היום הרבה נשים משתמשות בהוצאה לפועל ככלי ניגוח בבעל לשעבר וכל זאת בחסות החוק שעומד לרשותן.

תיק מזונות הוצל"פ

הבקשה להגדלה בצרוף המסמכים אמורה להשלח אליך בדואר או ע"י הזוכה או ע"י הוצל"פ על מנת שתיתן תגובה (כך שאתה אמור לדעת).

לעניין התשלום, ברגע ששלמת תגיש בקשה לביטול העיקולים וצרף לה את אישור התשלום.

גבוליתש

New member
תודה לשניכם.

צילום הקבלות הגיע בערך שבועיים לאחר שהוטל העיקול. כשהקבלות הגיעו כתבתי מכתב תגובה, היא אמורה היתה להגיב למכתב, בינתיים החשבון מעוקל והכספים לא מועברים אליה.

מתשובותיכם (ותודה!) הבנתי שדווקא לא כדאי לי לשלם את ההגדלה, כדי שבאיזשהו מקום ישימו לב (אולי....) להתנהלות הבעייתית שלה. אם אשלם את ההגדלה עכשיו התיק יסגר אין דבר שימנע את חזרת התהליך בעוד חודשיים או שלושה ולא תהייה עדות לתהליך הבעייתי.
תודה.

למעלה