עיקול רשיון נהיגה ורכב

sbaz1980

New member
עיקול רשיון נהיגה ורכב

שלום. יש לי 3 תיקים בהוצאה לפועל. לפני כשבוע עשיתי בקשה לאיחוד תיקים וביקשתי לבטל ולעכב הליכים. הרכב שלי מעוקל והיום גיליתי שגם רשיון הרכב והנהיגה מעוקלים. שאלתי היא האם אני יצטרך שוב לעשות רשיון נהיגה? והאם יכולים לעקל לי משכורת ועוד דברים למרות שביקשתי לעכב ולבטל תהליכים? תודה

רונה244

New member
תשובה

קודם כל תיבדקי מה ההחלטה לגבי איחוד התיקים. אם אישרו איחוד תיקים את יכולה להגיש בקשה לביטול עיקול ולעיכוב הליכים במסגרת תיק האחוד .
את גם יכולה לבקש ביטול הגבלת רשיון נהיגה, בבקשה וגם זה להגיש בתיק האיחוד. תנמקי את הבקשה בכך שאת זקוקה לרשיון לשם הגעה לעבודה, סידורים ועוד..
לגבי עיקול משכורת, אם עוד לא עיקלו משכורת , אז אני מאמינה שבמסגרת תיק האיחוד עיכבו הליכים בתיקים הפרטניים. אבל אם המשכורת כבר עוקלה תבקשי בטול עיקול משכורת.
אני מקווה שהייתי ברורה כאן.
בהצלחה

עיכוב וביטול הליכים בתיק איחוד

עצם היות החייב בתיק איחוד לא מבטיח עיכוב ו/או ביטול הליכים. הזוכה תמיד יכול לבקש שפעול הליכים, לזמן לחקירות, לפזר תיק איחוד וכדומה.
ביטול הגבלה על רישיון נהיגה נעשה רק במקרים בהם הרישיון הינו דרוש לצורך ייצור הכנסה ובלעדיו לא תהיה לחייב עבודה.

רונה244

New member
תשובה

אמנם הזוכה תמיד יכול לבקש החייאת הליכים בתיק האיחוד,אבל אם החייב עומד בתשלומים בתיק האיחוד הרשמים לא ממהרים לשפעל ההליכים.

כל מקרה לגופו וכן כל רשם והחלטותיו

למשל עכשיו אני מטפל בתיק בו החייבת משלמת את צו התשלומים בזמן ובכל זאת הזוכה ביצעה הגבלות, עיקולים ועיקול משכורת.

z i v1

New member
שאלה מתוך סקרנות בלבד:

אם ניקבע צו תשלומים על סמך הכנסות והוצאות החייבת,
כיצד היא אמורה להמשיך ולעמוד בצו באם וכאשר מעקלים ממשכורתה?
(אם ההוצאה לפועל רוצה לבצע עיקול משכורת למען הזוכה, הגיוני. אם ההוצאה לפועל מחליטה על צו תשלומים למען החייב, גם הגיוני. אך כיצד אפשר לדרוש מהחייב גם וגם?).

רונה244

New member
תשובה

בדר"כ כשהרשם נותן החלטה על צו תשלומים, אז כבר בגוף ההחלטה על צו התשלומים יכתב שעם התשלום הראשון בצו התשלומים יבוטלו הליכים כגון עיקול משכורת ועיקול חשבון עו"ש בנק.
כך שזה נותן מרחב נשימה לחייב.

z i v1

New member
זה גם ידוע לי.

אך ראי את תשובת עו"ד אולמן מעלי שבעקבותיה שאלתי את אשר שאלתי.

תשובה

כמו שכבר נאמר, היות והזוכה יכול להמשיך לפעול כל עוד אין עיכוב הליכים וגם לאור יכולתו לשפעל ההליכים כי הרי לא מדובר בצו של בית משפט כמו צו כינוס, הרי שלפעמים נקלעים למצב בו למרות עמידה בצו תשלומים עדיין ננקטים פעולות גביה כאלו ואחרות.
תזכור שהוצל"פ הוא גוף ביצועי ולא שיפוטי, ולא תמיד יש קשר בין החלטה אחת לאחרת של אותו רשם בתיק או להחלטות אחרות של רשמים אחרים באותו תיק.

מה שמומלץ לעשות, זה להגיש בקשה לרשם ההוצל"פ לבטל את אותם הליכים לאור עמידתך בצו התשלומים.

עוד יוסבר, כי מן הרצוי שתבדוק האם אתה נמצא בהליך הנכון. האם הליכי הוצל"פ הם אלא שהכי טובים ונכונים עבורך.

z i v1

New member
יש לציין שאין לי דבר וחצי דבר עם הוצאה לפועל,

אך דבריך פשוט "זעקו" בסתירה מהותית.
כמו שמעולם לא הבנתי כיצד מטילים עיקול על משכורת. החוק מחייב להשאיר לחייב מקצת ממשכורתו למחייה לפי טבלאות, אך מצד שני יש עיקול על חשבון הבנק שלא נותן להוציא גם את הפרוטות שנשארות מהמשכורת.
אז מה עשו חכמים בתקנתם "שהשאירו" מקצת מהמשכורת לחייב?

בכל מיקרה תודה על ההבהרות. (הבנתי במילים פשוטות שיד ימין לא יודעת מה מבצעת יד שמאל בהוצאה לפועל).

למעלה