תיק מזונות הוצל"פ, השתתפות בהוצאות

scala10

New member
תיק מזונות הוצל"פ, השתתפות בהוצאות

פס"ד ענייני משפחה מורה לי כדלהלן:
"בנוסף על דמי המזונות, ישא האב במחצית ההוצאות הרפואיות החריגות של הקטינים שאינן מכוסות ע"י ביטוח הרפואי בו מבוטחים הקטינים"
"בנוסף לדמי המזונות, ישא האב במחצית מהוצאות החינוך של הקטינים לרבות צהרון וחוגים כנגד המצאת קבלות".

מתנהל כעת תיק מזונות הוצל"פ:

האם תשלום על לוקר (ארונית בית ספר שאינה תשלום חובה ע"י משרד החינוך) אני צריך לשלם המחצית על פי הפסיקה ?
האם הוצאה של חולצות בית ספר (+הדפסה של סמל ביה"ס עליהן) אני צריך לשלם המחצית על פי הפסיקה ?

האם על תרופות שהיא רוכשת על דעתה והן אינן תחת מרשם רופא, אני צריך להשתתף המחצית ?
האם על תרופות שהן כן תחת מרשם רופא – אני מניח שאני כן צריך להשתתף ?

אחד הילדים מתאמן בחוג X, האם החליטה על דעתה ומבלי לשתף אותי על כוונתה, לשלם על אימון אישי בחוג X (אשר הוא מעבר למסגרת החוג)
וכעת מגישה לי קבלה לתשלום המחצית – האם על פי הפסיקה לעיל אני חייב להשתתף בהוצאה על אימון אישי ?

בתגובה לטענת פרעתי, הרשם אומר לי שאשקול בקשתי לאור תגובת הזוכה ולנוכח האפשרות של הטלת הוצאות מיוחדות אם ימצא כי לא היה יסוד
לבקשתי (התיק סביב 10 אלף ₪), מהו גובה הוצאות מיוחדות על פי ניסיונכם ?

הוצל"פ מזונות

הוצל"פ הוא גוף ביצועי ולאא שיפוטי למעט ב"טענת פרעתי".
הוצל"פ קורא את פסק הדין ולא מנסה לפרש את פסק הדין, לכן הדברים בפסק הדין צריכים להיות ברורים ומובנים ולא כאלה המצריכים פרשנות. לעניין הפרשנות, הפסיקה קבעה כי דברים שניתן להסיק בקלות מפסק הדין יכול רשם ההוצל"פ להסיק כי זו הכוונה ולא להפנות לערכאה המשפטית שנתנה את פסק הדין.

אנסה לתת את דעתי לגבי הפריטים ששאלת אולם קח בחשבון שדעת רשם ההוצל"פ יכולה להיות אחרת (עניין של דעה).

לוקר וחולצת בית ספר: נראה שאין זה עניין של הוצאות חינוך.
תרופות על פי מרשם או לא על פי מרשם: השאלה האם מדובר בהוצאה רפואית חריגה שהקופה לא מממנת. אם תראה שהקופה מממנת סוג תרופות אלו אזי אתה לא חייב במחציתן (על פניו נראה שמדובר בסכומים לא גדולים).
חוגים: השאלה כמה חוגים כתוב בפסק הדין.
אימון אישי: על פניו נראה כי חורג ממסגרת החוג אולם נתון לפרשנות רשם ההוצל"פ.

לעניין הוצאות חריגות במידה ולא תוכיח "פרעתי": עניין זה הוא מכח סעיף 19 (ג) לחוק ההוצל"פ. אין כלל לגובה ההוצאות אם בכלל רשם ההוצל"פ מחייב בהוצאות. במספר תיקים שניהלתי (בהם ייצגתי את הזוכה) נפסק כנגד החייב הוצאות מיוחדות בסך 3,000 ש"ח. כמובן שככל וגובה החוב בתיק הסיכוי לגובה פסיקת הוצאות נמוך יותר.

scala10

New member
רב תודות, אשמח אם תוכל להתייחס גם לזה

אקדים ואתנצל על ריבוי השאלות (כמובן שאם היה לי הממון הייתי שוכר שירותי עו"ד).

פס"ד ענייני משפחה מורה לי כדלהלן:
"בנוסף על דמי המזונות, ישא האב במחצית ההוצאות הרפואיות החריגות של הקטינים שאינן מכוסות ע"י ביטוח הרפואי בו מבוטחים הקטינים"
"בנוסף לדמי המזונות, ישא האב במחצית מהוצאות החינוך של הקטינים לרבות צהרון וחוגים כנגד המצאת קבלות".

כפי שציינתי מתנהל כעת תיק מזונות הוצל"פ:
אני משלם מזונות יפים לכל ילד, נוסף על כך, היא מגישה לי קבלות על כל דבר.

* האם תוכל לתת הגדרה ברורה (מניסיונך) אילו הוצאות כן נכללות בהוצאת חינוך ?
* האם אני צריך להשתתף בתשלום קייטנת קיץ על פי פס"ד ?
* האם אני צריך להשתתף בתשלום ועד כיתה (שאינו נדרש בתשלום חובה למוסד אלא ע"י ועד כיתה
לארועים ומתנות) ?

* בפס"ד לא כתוב כמות חוגים בכלל, האם אני אמור להשתתף בכל מספר של חוגים ?

לגבי תרופות:
* הקופה מסבסדת חלקית לדוגמא: רופא נתן מרשם לילד, האמא קנתה אנטיביוטיקה ושילמה Xש"ח
לבית המרקחת במרשם רופא, האם אני צריך להשתתף במחצית ?
* עוד דוגמא: האמא קנתה אלכוהול או אקמול לילד ללא מרשם רופא, האם אני צריך להשתתף
במחצית ?
* האם פוסקים הוצאות מיוחדות גם במקרה ואני צדקתי בטענת פרעתי רק ב3 מתוך 10 נקודות המחלוקת שהיו ?

* את המשפט האחרון בתשובתך האחרונה לא הבנתי, ככל שגובה החוב בתיק ?? הסיכוי ... מה המסר במשפט ?

הוצל"פ מזונות

אין הגדרה ברורה ומדויקת ובכלל נראה שההתעסקות בחלקה היא בסכומים קטנים.
הוצאות חינוך הן הוצאות הקשורות ישירות לחינוך כגון תשלומי בית הספר, ספרי לימוד ציוד וכדומה. הוצאות חינוך יכולות להיות גם על הוצאות לא ישירות על חינוך כגון טיול של בית הספר, מסיבה של בית הספר.

אם פסק הדין לא הגדיר קייטנה לא מחויב בתשלום על מחצית קייטנה.

לעניין חודים במקרה שלא הוגדר מספר חוגים יש לבקש להפנות את הוצל"פ על פי סעיף 12 לחוק ההוצל"פ לערכאה המשפטית שנתנה את ההחלטה שתבהיר במה ובכמה חוגים מדובר.

לגבי תרופות: כמו שפסק הדין אמר אתה מחויב במחצית רק של תרופות חריגות אשר לא היו משולמות ע"י הקופה. לפיכך היות ואקמול משולם ע"י הקופה אז אתה לא מחויב במחצית (שוב מדובר בסכומים קטנים).

חוששני שהרשם צודק

למעט אולי נושא ההוצאות הרפואיות. המינימום הוא לדרוש אישור רפואי שמדובר בהוצאה הכרחית.

למעלה