ביטול הגבלות אחרי תשלום

playerborn2012

New member
ביטול הגבלות אחרי תשלום

שילמתי את מלאו החוב שהיה לי בהוצאה לפעול בגין מזונות אבל הרשם\
החליט לא לבטל את העיכוב יציאה לחו"ל ואת העיכול על חסכונות.
מותר לו לעשות זאת אחרי שכבר פרעתי את החוב?
איך אני מבטל את ההגבלות האלה וסוגר את התיק סופי?
כמה זמן הוא יכול להשאיר את ההגבלות אחרי שאין חוב?
תודה.

הגבלות בתיק הוצל"פ מזונות

השאלה היא באיזה תיק מזונות הוצל"פ מדובר (מזונות עתי או מזונות עבר)

במידה ומדובר במזונות עבר, כלומר הילדים בגירים ולא אמורים להיות משולמים יותר דמי מזונות חודשיים על פי פסק הדין אזי יש להגיש בקשה לסגירת תיק וביטול כל ההליכים.

במידה ומדובר בתיק מזונות עתייים, כלומר בכל חודש אמור להתווסף לתיק ההוצל"פ דמי מזונות חודשיים אזי תיק ההוצל"פ לא ייסגר. אבל ניתן להגיש בקשה לביטול ההגבלות בבקשה מנומקת בליווי תצהיר ואסמכתאות, בקשה שתסביר את הפגיעה הבלתי מידתית בניגוד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. בעניין ביטול עיכוב יציאה מהארץ תצטרך להביא 2 ערבים בעלי משכורות של 6,000 ₪ נטו לפחות שיחתמו על כתב ערבות ואולי גם ערבות נוספת של נכסים נזילים.

z i v1

New member
אני קורא את דבריך ונדהם...

האם גרוש הוא עבד נרצה שאין לו זכות לצאת את הארץ עד שילדו האחרון יהפך לבגיר?
זה נראה לי הזוי לחלוטין. גם לאשה אסור לצאת את הארץ? (בוא נגיד שאין לו ערבים וסתם בא לו לצאת שלושה ימים לניקוי ראש ביוון......האומנם?)
אייך זה מסתדר עם חוק כבוד האדם וחירותו, ובל נשכח שמדובר באדם שחטאו היחיד הוא - שהוא יתגרש.
משלם תמיד ובלי חובות.

(גילוי נאות: אני נשוי באושר ובלי כוונות לשנות סטטוס).

זה החוק ופסיקת בית המשפט העליון

במידה וזה לא היה כך הרבה מאוד גרושים (מבלי לפגוע ברגשותיו של אף אחד) היו יוצאים את הארץ ולא חוזרים.

שנית: הדבר הכי טוב זה להגיע להסכמות מול הגרושה.

והערת אגב: תמיד עדיף לשמור על יחסים טובים עם הגרושה ולשלם בזמן את דמי המזונות, הן מבחינת הילדים המשותפים והן מבחינת הבעיות המשפטיות שיכולות להיגרם עקב אי תשלום מזונות וכדומה.
תמיד צריך לזכור שהתגרשת מהאישה אבל לא מהילדים.

z i v1

New member
בלי להתווכח עם החוק, יש גם צד שני למטבע.

בעיית המזונות לילדים מובנת לי,
מצד שני לא פעם רוב כסף המזונות הולך לגרושה לצרכיה ולא תמיד הילדים נהנים מכל הכסף.
אם היה אפשר לקבוע איזה מנגנון שהגרוש ישלם "הכל", אבל רק לטובת הילדים - נראה לי שהרבה בעיות תשלומים היו ניפתרות מהר יותר, טוב יותר והכי חשוב: צודק יותר.

תודה על התשובה המפורטת. מחכימים. (אם כי לא תמיד מסכימים).

playerborn2012

New member
לא נסגר עד מתי?

כמה זמן ישאר פתוח בלי חוב?
מה עם החיסכונות שלי שאני רוצה למשוך?
תודה.

סגירת תיק מזונות

כמו שכבר אמרתי, באחד משני המצבים הבאים:
1) בקשת זוכה לסגירת תיק.
2) כאשר הילדים בגירים ולא זכאים על פי פסק הדין למזונות וכאשר אין חוב מזונות בתיק ההוצל"פ.

playerborn2012

New member
אני תלוי בזוכה?

ואם הזוכה לא מסכים למרות ששילמתי את כל הסכום אז התיק ישאר פתוח?
מה קורה במקרים כאלה. הילסים ביני ובין הזוכה לא טובים.

playerborn2012

New member
הזוכה מסכימה

איזה טופס היא אמורה למלא ולשלוח להוצאה לפעול עם הסכמתה?
תודה.

טופס סגירת תיק

הזוכה ממלאת וחותמת על טופס זוכה 1 לסמן סעד 71 (סגירת תיק) וסעד 62 (ביטול הליכים) כמובן שיש לסמן כל ההליכים בתיק נגד החייב

למעלה