עיקול בתיק מזונות שאלה

עיקול בתיק מזונות שאלה

שלום רב לכם

אני משלם מזונות 2870 שח בחודש לאחרונה הצטבר חוב בתיק על סך 6840 שח וזאת בעקבות הוצאות לא שיגרתיות כגון תפילין לילד בר מצווה וגם לא עבדתי תקופה

לאחרונה התחלתי עבודה חדשה וגרושתי ביקשה לעשות לי עיקול על המשכורת שלי ואני מפחד שדבר זה יגרום לי נזק בעבודה בפרט שאני רוצה לשלם את החוב במלואו
ניתן לציין כי החודש איך שקיבלתי משכורת הפקדתי כבר 3000 ₪

והשאלה שלי איך אני מונע מהוצל"פ לעשות לי עיקול על המשכורת

ושאלה שניה : האם אפשר לעקל לי את כל המשכורת? ממה אחיה ?? מה אני הולך עכשיו להסתבך?

בקיצור האם יש אפשרות לבקש מהוצלפ לתת לי את הצאנס לשלם ולסיים עם זה

תודה

עיקול משכורת בתיק מזונות

ראשית: חייב מזונות אינו מוגן על פי חוק הגנת השכר לכן כל משכורתו ניתנת לעיקול.
שנית: רצוי שתבדוק האם הגדלות החוב ה"לא שגרתיות" שתיארת מבוצעות על פי פסק הדין (במידה ולא תגיש בקשה להפחיתן).
שלישית: ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכים ולציין את מה שאמרת (הסיבות להצטברות חוב העבר הנ"ל) ולבקש את עיכוב ההליכים עד סיום תשלום חוב העבר שנצבר.
רביעית: אתה יכול לפנות לגרושה ולבקש שלא תפעל נגדך עד שתשלם את חוב העבר (במידה וניתן לשכנע אותה).

בקשה לעיכוב הליכים

אודה אם תאמר לי איך מבקשים בקשה לעיכוב הליכים

ושנית עד כמה לדעתך זה יכול לעזור?
בפרט שיש לי כמה תיקים בהסדר עם הוצאה לפועל ואם תעקל לי את כל המשכורת
לא אוכל לשלם להסדרים אחרים והכל יתמוטט
במקום לתת לי לשלם את המזונות כסידרן ולפרוס את שאר החוב ?

עיכוב הליך

יש למלא טופס חייב 1, לסמן סעד 61 לרשום את מספר ההליך אותו רוצים לעכב.

במלל התחתית הבקשה יש לרשום את כל הטענות שאמרת ואם אין מקום יכול לצרף עמ' נוסף. יש למלא תצהיר ולהחתים עו"ד (בלשכה בעלות 47 ₪) ולצרף מסמכים התומכים בבקשתך.

להזיק זה לא יכול ולכן זה יכול להועיל. השאלה היא מה הסיכוי שתקבל החלטה חיובית זאת לא ניתן לנבא, על פניו למרות שחוב מזונות קודם לכל חוב אחר יתכן ותקבל החלטה חיובית לפחות לתקופה קצרה וקצובה במיוחד עם תשלם את דמי המזונות החודשיים ללא עיכוב ובמועד.

למעלה