כיצד לענות לספקנים ?

מר למה

New member
כיצד לענות לספקנים ?

שלום,
יצא לי להתדיין עם אדם ספקן ששאל אותי מה הן הראיות העובדתיות לקיומו של האל.
הוא טוען שאמונה אשר אינה מבוססת על ראיות מוצקות שקולה להולכת שולל עצמית.
כלומר, אדם שמאמין בדבר מה ללא סיבה הגיונית חי למעשה באשליה.
אודה לכם אם תוכלו לסייע לי בניסוח תשובה הולמת לטענה הנ"ל.

אופירA

New member
מנהל
אין צורך להוליך שולל גם את חברי פורום זה

התפתח דיון מספיק מלמד בפורום "לשאול את הרב". כולם מוזמנים לראותו ולהוסיף מה שיש להם שם.

אלישיר

New member
תודה.

בעזהי"ת
&nbsp
&nbsp
&nbsp
קראתי שם את הדיון. משעמם להחריד. שילך לחפש לעצמו חיים.

קליט

New member
עניתי שם

תגובה מעניינת. ובקיצור, יש מצווה של "וידעת היום", ההוראה היא לדעת בוודאות שיש בורא לעולם. הרב נויגרשל מוכיח היטב את העובדה שיש בורא לעולם ואת אמיתות התורה הקדושה וכו' וכן מומלץ להקשיב להרצאותיו העמוקות של הרב חגי לונדין ביוטיוב. נראה שגם אנשים פשוטים יכולים לקיים את המצווה של וידעת היום, ולדעת, שהתורה אמת, יש הוכחות פשוטות לכך

BW245

New member
הראיה העובדתית היא הסתברותית

אם אני מביא בפניך שתי השערות, השערה אחת היא השערת האפס שהחיים נוצרו ללא התערבות "מתכנן" והשערה שניה (השערת המחקר) שהם שנוצרו בדרך של התערבות "מתכנן". אני מכניס את ההשערות האלו למודל הסתברותי ואני מגלה שההסתברות לחיות בעולם תחת השערת האפס היא 0.00000000000001.
אני טוען שיש לדחות את השערת האפס.
ובכן, האם אני חי באשליה? אם כך , גם האמונה שלך שתיקח כדור סטנדרטי נגד כאבי ראש וזה לא יהרוג אותך היא אשליה.
הויכוח ביננו הוא על המודל הסטטיסטי שיגרום לך להבין שההסתברות שתא בודד כפי שקיים בגופך יווצר בתהליך אקראי היא כמו ההסתברות לזרוק גרגיר של חול לכדור הארץ ולשלוח אדם אחר שאינו יודע כלל על מיקומו של הגרגיר, לחפש אותו ולחזור אליך עם הגרגיר המדויק שזרקת. על הסתברות כזאת נמוכה אתה לא יכול להעמיד את השערת האפס שלך ומוכרח לדחותה.
הכל בחיים זה משחק של הסתברות.

למעלה