ניגונים

שובשוב2

New member
ניגונים

בשעה טובה התארסתי (עם בעלת תשובה) ויש לי שאלה שאשמח אם תוכלו לכוון :
1. לגבי ניגון חופה חשבתי על ד' בבות. ארוסתי שלא כל כך מכירה חסידות שמעה עיבוד מסויים ביוטיוב והתאכזבה מהעיבוד. ממש אודה אם תוכלו להכווין אותי לעיבוד מתאים של ניגון ד' בבות לחופה (כלי נשיפה זה הכי גבוה שיש נכון? ).

2. אשמח אם יש לכם הצעות לניגון חסידי שנהוג לערוך עמו חופה ממש אשמח להמלצות נוספות שאולי ימצאו חן בעיני ארוסתי (כאמור שנינו מרקע רחוק), בפרט מאוד מתחבר לברסלב אך כל ניגון חסידי ונהוג להוביל איתו לחופה יכול להתאים - ומאוד אשמח אם תתנו קישור ליוטיוב או אחר על מנת שנוכל להתרשם.

בתודה מראש !!!

shomer1087

New member
מזל טוב

לגבי שירים של זמרים מימינו. כדאי וחשוב מאד להקפיד להשיג שירים של זמרים כשרים. (לא כל הזמרים הדתיים כשרים.)

תוכלו להתייעץ על כך עם ארגון שופר של הרב אמנון יצחק או עם הרב אפרים לופט שהוא ראש הוועדה לנגינה יהודית כשרה.

יש גם שירים כשרים ומשמחים של גדולי ישראל עצמם כמו של הרב קוק מטבריה. או ניגונים כשרים כדוגמת 4 בבות.

בכל אופן להוועדה לנגינה יהודית כשרה יש רשימה של זמרים כשרים שאפשר לקחת את השירים שלהם לצרכי החתונה (כמובן יש לוודא איתם שאכן הם מסכימים שינגנו את השירים שלהם)

כשרות יש על סטייקים לא על זמרים

ולפי רוב ככל גדולי ישראל אין מניעה לשמוע זמר שנקרא "לא כשר" בפי כל מיני אנשים.

shomer1087

New member
תגובה

שלום לך.
בעקבות ההודעה שלך. להלן קובץ שהועלאה בדקות האחרונות במיוחד בזכות ההודעה שלך. תוכל להנות ממנו, בו מופיע גם הגאון הרב מוצפי, שבהודעה אחרת שיבחת אותו.
https://www.youtube.com/watch?v=UQoKudL1mJA

אם תעיין בוידיאו הנ"ל, ותרצה לראות עוד גדולי ישראל מהדור הזה והדור הקודם שהתייחסו לנושא הזה, תוכל לבקש ובל"נ נשתדל להביא לך.

סרטון ישן ומוכר

ובכל זאת זה לא סותר את העובדה שכתבתי, רוב ככל גדולי הדור נגד הסיווג של הזמרים כ"לא כשרים".

את הוויכוחים האלו מיציתי לפני שנים רבות ככה שאני לא נכנס איתך לוויכוח של מה נחשב כשר, מי גדול הדור וכו'

shomer1087

New member
תוכל לראות כאן בסעיף ב' שגדולי הדור כן הסכימו להגדרה זאת

ואף יתירה מכך - הם כינו אותם כ"מחטיאי הרבים" שזאת הגדרה חמורה יותר מבחינה הלכתית מסתם "אדם לא כשר" או "אדם פסול"

נא לשים לב שבמכתב זה חתומים גדולי דור מהרבה חוגים ועדות.

shomer1087

New member
וכן עוד פסק שיצא בימים האחרונים מכמה גאונים

ובפסק הזה חוזרים ומדגישים שאפילו הופעות בנפרד - אסורים.
ועל זה נאמר "ולשחוק אמרתי מהולל ולשמחה מה זו עושה" (קהלת ב ב)

ודע, שמי שהולך אחר האמת בכל תוקף, מן השמיים מסייעים ללמוד מרבני אמת.
ומי שהולך אחר השקר יזמנו לו רבנים מזוייפים ושקרנים.

אין למדין הלכה מן הפשקעוויל

וכבר שמעתי בדרשה את פי הראשל"צ הרב יצחק יוסף מבאר את הסוגיא וגם מעיד בשם אביו זצ"ל שמנהגו לקרב את אותם זמרים ואיני צריך לפעשקווילים

BW245

New member

הייתי מוסיף, כמו שלא לומדים הלכה מפשקווילים גם לא לומדים הלכה מסידורים וגם לא לומדים מה לברך ממה שכתוב על אריזות מזון (כן, גם אם מדובר בבד"צים) וגם לא מתי נכנסת שבת בירושלים מעלונים (קל וחומר מידיעות או מעריב).

אפשר גם להוסיף את זה:
http://www.kikar.co.il/אמנון-יצחק.html

קליט

New member
תוכל להתייעץ עם הזמר שלכם

ביוטיוב ובגוגל תוכל למצוא. אני ממליץ על ; והוא כחתן -ששר אותו אברהם פריד, ואשת חייל של ר' בן ציון שנקר, אפשר גם לכה דודי של ברסלב, או ניגון עליה, או קה אכסוף של קרלין, אפשר לשלב כמה ניגונים בחופה, יש את הקטע של עד שהחתן מחכה לכלה וכו' וכו'

שובשוב2

New member
כל כך הרבה רעיונות טובים

עם מי מומלץ להתייעץ שמבין בזה ? עם הרב המחתן ? מי מתמחה בזה ? הדי גי לא ממש מבין...

למעלה