מה ה' מסמן לי?

מילי1991

New member
מה ה' מסמן לי?

הלוואי שהיו לי תשובות, להתיר את הספקות,להעלים את המחשבות האלה ...פעם אחת ולתמיד
לענות על כל השאלות שמתרוצצות לי בראש
ולהמשיך, לבנות את החיים
הלוואי ולא היתה אדישות כה רבה, לסבל שלי בעולם הזה, לפחות מצד אנשים שיכולים לספק את התשובה
תגיד משהו, תדבר, אם אתה באמת ירא שמיים אל תתן לי לסבול או להשפיל את עצמי פעמיים
השקט הזה שלך הקודר והדוקר
מטריף אותי מדעתי
עד מתי? בבקשה תענה
ולו בשביל להציל נפש אחת מישראל (=אני)
לא מתכוונת להכנס ביניכם, להפריד או לעשות מניפולציות..לא רוצה בזה ולא בנויה לזה
היום ששמעתי שיש לך ילד 3 בדרך דווקא שמחתי ...ירדה לי אבן מהלב להבין שזה באמת לא אפשרי
הלוואי והייתי מגיעה למסקנות האלה בתוכי גם כבר ב100%
סובלת סובלת סובלת
מתייסרת עד מוות
מי ישמע את צעקתי?

shomer1087

New member
על מה הסבל

למה להזכיר כל הזמן סבל?
מספיק התלוננו בפרשת בשלח עם מה שאמרנו על הים ועל הלחם והמים

ה' הוא הטוב והמטיב.
אדם שזכה לחזור בתשובה - כבר צריך להיות בעל שמחה פנימית אינסופית.
אז למה שנתלונן כל פעם מחדש.

קליט

New member
כולם סובלים

מאהבה נכזבת. נראה שאת ממש מתייסרת, קשה לי לדעת מה להגיד לך, אולי תעשי ככה ; תתמקדי בכאב -עד שהוא יחלוף, ואז תחווי חזק את ההרגשה הנגדית -שאת לא צריכה אותו וכדומה, וכשאת שם, וזה שוב מציק, תעברי שוב להרגיש חזק את הכאב והתיסכול, וחוזר חלילה, תחושי את הכאב אפילו שעות - עד שהוא חולף. את חייבת להתנתק ולא לראות אותו ! כי אם את רואה אותו הכל מתעורר מחדש. בהצלחה

BW245

New member
אין שמחה כהתרת הספיקות.

ואמנם, לא תמיד אנו זוכים להרגשת השמחה הזו בנו והאמת, רובנו ככולנו נעזוב את העולם הזה עם ספיקות רבים בנושאים שונים אך חז"ל לא אמרו אין אדם יכול לשמוח עם ספיקות אלא שאין רמת השמחה יכולה להגיע לרמה הזו כאשר הם קיימים וזה רק כדי להבין כמה התרת ספיקות היא מושג שלא קל להשיג אותו שכמה , כמה בעולם זוכים לשמחה מושלמת (מסילת ישרים). לעיתים אנו נתקל בקיר (כפשוטו, קיר) ולא נקבל תשובות. גם אם נכרע ברך ונתחנן. זה לא יקרה וגם אם נצעק, לא יועיל. את צריכה להבין שגם לצד השני שנדמה לך שיש לו את התשובות, זה לא בהכרח נכון. אולי כן, אולי לא, לא בהכרח. לפעמים גם התשובות ברורות ועטופות בעטיפה שמטרתה רק לגונן עלייך וכשם שהשם שם פה לאדם וממנו מענה לשון, הוא גם שם לאנשים מסויימים פלסטר ברגעים מסויימים בחיים כי הוא יודע שאת לא צריכה לשמוע את הדברים האלו.
את מצידך , לא תוכלי, פשוט לא תוכלי להמשיך בשגרת חייך אם תתני לזה להשתלט עלייך בכל איברייך וגידייך. תזכרי שאין אדם נוגע (לא נוטל אפילו נוגע, מלטף) במוכן לחברו כמלוא נימה ומה שאת צריכה לקבל, תקבלי."רסבן ענהו" (לא משנה מה) תקבלי. ה' לא יקפח אותך.

למעלה