קטע מוזר והזוי

מילי1991

New member
קטע מוזר והזוי

אתמול באמצע העבודה חשבתי על משהו שקשור לתהליך התשובה שלי ולעתיד לבוא..
פתאום, באותה שניה שחשבתי על זה- קלטתי מישהי עם סממנים בדיוק של מה שחשבתי
הזדעזעתי עד עמקי נשמתי ואני לא יודעת אם זו מחשבה שבוראת מציאות או- מסר? (אם כן, אז בורא עולם הבנתי את המסר אבל יהיה לי ממש קשה לעמוד בזה!)
זה היה קטע כזה מפחיד והזוי שאני מפחדת להגיד אותו אפילו

אלישיר

New member
אנחנו כל הזמן מקבלים מסרים, אבל שקרנים ותאוותניים מידי.

בעזהי"ת
&nbsp
&nbsp
נניח שאני נותן לך מסר, 200,000 דולר במזומן. הרבי הקדוש בעל התניא היה עושה כך, שולח חסיד לאיפשהו, ולא אומר לו מה לעשות שם: פשוט לך לעיר וילנה, אולי שבועיים הליכה ברגל, ובלי לשאול שאלות. כשהחסיד היה מגיע לשם, הוא כבר היה נוכח לדעת מדוע הוא נשלח לשם, ומהי שליחותו.
&nbsp
אז נתתי לך מסר, 200,000 דולר במזומן. ורק שהרוב הגדול מאתנו, כשיקבלו כזה 'מסר', במקום להשתמש בו לאשר הם צריכים להשתמש בו, מייד יצאו למסע בזבוזים והוללות פרועה.
&nbsp
כך גם בנוגע לחלומות, בנוגע למסרים בהקיץ. אנחנו כל הזמן מקבלים '200,000 דולר', ורק שלא מסוגלים ליישר מבט למסר - כי אנחנו כל כך שקועים בשקר עד שכבר אין לנו מושג מהי אמת פנימית ומהו שקר, ובטח לא מסוגלים להתגבר על התאוות הקטנות שלנו, ולבצע את אשר מוטל עלינו לעשות.
&nbsp
"אמר רבי יהושע בן לוי, בכל יום ויום בת קול יוצאת מהר חורב ומכרזת ואומרת: אוי להן לבריות מעלבונה של תורה. שכל מי שאינו עוסק בתורה, נקרא נזוף" (סוף מסכת אבות).
&nbsp

קליט

New member
זה אולי מה שנקרא מנחש..

אסור לנו להביא ראיה ממה שקרה, יש לנו אמת מידה תורנית והגיונית, ולפיו אנחנו נוהגים

ozir

New member
אשריך שהבנת את המסר

ואני בטוח שתעמדי בו בעוז.

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א ויום ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד [email protected] גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

למעלה