שירת נשים

מילי1991

New member
שירת נשים

שלום לכולם
ידוע לכולם שקול באישה ערווה
אבל בשנים האחרונות שמעתי שיש היתר (אולי של מר"ן הרב עובדיה יוסף זצ"ל?) להקליט שיר של אישה בלי שרואים את הפנים שלה או בלי שרואים אותה שרה בכלל..ולפי מה שהבנתי זה מותר
מה גם שבשנים האחרונות זמרות דתיות כמו חדוה לוי למשל שחררו (או מישהו אחר שם אינני יודעת) שירים שלהן ליוטיוב מה שבעבר לא היה ניתן למצוא
בקיצור ולעניין
אני רוצה להקליט את עצמי שרה, רק הקלטה, ולהעלות ליוטיוב או לפייסבוק (פייסבוק עניין זמני חח)
האם מותר? תודה לעונים

תגובה

אלה שני עיניינים:
אכן מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל כמו רוב הפוסקים כתב שקול באשה ערווה זה רק כשרואים את האשה שרה מולך, או כשאתה שומע אותה דרך הרמקול אבל ראית אותה בעבר (במציאות). אך אם אדם שומע קול אשה דרך מכשיר כלשהו והוא לא ראה אותה בעבר, אין בכך איסור (כמובן אם זה מפריע לו מבחינה רוחנית שיגדור את עצמו וימנע מזה).
אם להעלות את זה לאינטרנט זה כבר עניין אחר, כמובן מי שרוצה להתחסד לא תעלה כי מה יצא לה מזה שגברים ישמעו אותה גם אם זה מותר מעיקר הדין כי הם לא יודעים כיצד היא נראת? , אבל מצד הדין אין סיבה לאסור כי כאמור כל עוד השומעים לא ראו אותך במציאות אין בכך איסור ולכן את לא מכשילה אף אחד.
&nbsp
&nbsp

קליט

New member
כדאי לשאול רב

הרב עובדיה העיד שהיו רבנים ששמעו איזה זמרת שרה, היות והם לא הכירו אותה וזה לא הזיז להם במחשבות.. יתכן שהיה לה קול סתמי כזה, ולך יש קול ערב במיוחד ?... אז מה שבורא עולם אומר - שנשים ישירו לנשים, אז במקרה של שאלה - יש לשאול רב

אפשר מקור לדבריך?

היכן הרב עובדיה העיד כך? ומנין שהדבר תלוי בקול סתמי\ערב, וכיצד התורה נתנה שיעור לבדיקה כזו?
והיכן בורא עולם אומר שנשים ישירו לנשים?

רוצה לצטט את הרב בעצמו? אומר את כל מה שכתבת?

כי הדברים לא מופיעים גם ביביע אומר הנ"ל

אני ביקשתי מקור שהרב עובדיה העיד על משהו שאסור

ואתה מביא לי שוב ושוב פסק הלכה שלו שאומר שאותו דבר בעצם מותר.

למעלה