דברים שבלב

GAN EDEN2

New member
דברים שבלב

היי
אני מאוד מנסה להתחזק, מחפשת את השם בכל פינה. אני צופה בסרטונים וקוראת סיפורי אמונה.
אני גם שומרת שבת, לקחתי על עצמי גם קצת יותר צניעות ועוד.
ובפועל הדבר המתסכל ביותר הוא לחיות בתשובה ללא תשובה.
אני מוכנה לותר על הכל בשביל שיחה אחת עם האל.
אפילו פחות מכך, בשביל שיקחו אותי רגע אחד למעלה לביקור באור הגדול ויחזירו ויאפשרו לי לזכור משהו מזה.
אני חייבת איזו אחיזה במציאות
אני יודעת בתת ההכרה שלי שהכל אמת.
אבל אני יודעת זאת על דרך השלילה.
כי אין לי הסבר אחר לקיומי.
אבל הייתי רוצה .. לרגע אחד לדעת ולא רק להאמין. לדעת פירושו לררות, לשמוע, להרגיש בחושים שנתן לי.. שהוא כאן.
האמונה לפעמים ממלאה את כולי
ויש רגעים שזה לא מספיק
רוצה לדבר איתו באמת.
ואני מתבודדת הרבה
כל ערב מדברת איתו. כותבת לו המון
על כל הטעויות, מבקשת סליחות, חופרת על כל מה שהיה לי לומר שנים ושתקתי..
ופעם אחת, הייתי כל כך רוצה לשמוע אותו אומר, לוחש, רומז אפילו במעשה.. שאדע שהוא מתקשר איתי וזה לא פרי דמיוני או עוד צירוף מקרים.
אני זקוקה לנס, השם
רק כדי שאדע
שאני לא מדברת עם עצמי כל הזמן הזה
אפשר לבקר אותך? מבטיחה שזה יהיה ביקור קצר
רק להיות באור לרגע.

תגובה

צר לי לבאס אבל כנראה שלא תהיה לך הכרות בלתי אמצעית עם ה' או "טריפ" קצר לגן-עדן.. לא בטוח גם שזו המטרה שלו (שיאמינו בו באמונה שלמה אחרי ההכרות איתו ), המטרה כפי שאני מבין היא שאנשים ילמדו את התורה וישתדלו ללכת ולפעול לפיה ובכך יוטב להם ולעולם, על ידי זה יצמח נחת רוח לה' שרוצה להטיב איתנו ועם עולמו.
&nbsp
הרעיון הוא לא רק אמונה, ובטח לא אמונה שקל להאמין בה, שהרי בדורנו זה קשה מאוד ואם ה' יתגלה, אז לשם מה כל הקושי שאנו חווים בהסתר פנים כבר אלפי שנות גלות?
&nbsp
הייתי ממליץ יותר על התעמקות בפשטות התורה, מי נתן, מי כתב, למה ולשם מה, להתחיל משם מתכלית והמטרות, אולי אז תתבהר ותתחזק אצלך הרבה יותר האמונה.

moonwalker1

New member

התהליך שאת עוברת

והדרך שבה את פוסעת, מוליכים אותך להתחזקות האמונה,
במצב כזה נכנסים לאורך חשיבה שונה.
כשתרגישי שכל מה שקורה איתך זה מלמעלה,
כשתתפללי על דברים והם יתגשמו,
כשיקרו דברים שתצליחי להבין איך הם לטובה,
תמלמלי תודה להשם ובע"ה תרגישי את נוכחותו איתך.
בהצלחה!

GAN EDEN2

New member
זה קורה כל הזמן

באמת שאני מבקשת ומקבלת כהרף עין. ברוך השם נס יום יום.
אבל אין תחליף לאהבת השם. את האהבה הזו אני רוצה לגעת בה.
לא מסתפקת בניסים..
ובאמת שלא מגיע לי. אני רחוקה מלהיות צדיקה.. אבל כל כך זקוקה לבורא. רגע אחד באור שלו.

GAN EDEN2

New member
באמת שזה מייאש

הידיעה שלא אזכה לתקשר איתו באמת..
במידה מסויימת הפכתי את השם עם כל ההתבודדויות האלה לחבר טוב.
אני כבר לא בטוחה שההתבודדויות האלה הכי בריאות לנפש? לדבר עם עצמך כל היום כשכל מה שיש לך זה אמונה עיורת שמישהו מקשיב.
אני מאמינה ! אבל ממש מיואשת שהיחיד שמקשיב לכל מסתורי ליבי לא מגיב באופן שאני צריכה ורגילה.. בעברית, במילים, בשפה שאני מבינה.
אין לי חברי אמת. לצערי הדבר היחיד שיש ושאני סומכת עליו הוא השם.
אני גם לא רוצה חברים ולא בן זוג.
רק את אלוקים אני מחפשת.
כל השאר מיותר לי ומזויף
גם ככה אם הכל זמני וזה עולם השקר, מה הטעם לחפש משהו חוץ מהבורא?
והדבר שממלא את כל עולמי.. דווקא הוא נסתר כל כך. זה מתסכל כל כך. איך אתם החוזרים חיים בשלום עם ההסתרה הזו מבלי להיות מתוסכלים?
אני זוכרת מילדות עוד בתור ילדה חילונית שחיפשתי אותו דיברתי איתו מאז ומעולם בלי שילמדו אותי לעשות זאת בבית ספר ולא בבית.. זה היה כל כך טבעי לדבר איתו כל ערב לפני השינה.
עד שגדלתי והתסכול שהוא לא מדבר חזרה השתלט עליי ונטשתי אותו... שילמתי ביוקר על השתיקה הזו.
ועכשיו שחזרתי לדבר.. גם התסכול חזר.
שיענה.. רק שיגיד משהו.
למה אחרים זוכים לביקור באור ואני לא? מוות קליני קורה כל הזמן.
אנשים אחרים זוכים לעבור במנהרה ולחזור, רואים הבזקים של חייהם.. חלקם אף מגיעים עד בית הדין וחוזרים לספר.
ואני רק רוצה.. אפילו חלום קטן.. ביקור בצד השני או אפילו בשביל המואר. רק לרגע. להרכיש את האהבה האינסופית שמדברים עליה כל החוזרים מהעולם הבא. זה כל מה שאני רוצה כרגע. לחיים אין שום תכלית מבלי הבורא. הכל מסביבי חסר משמעות.

אני לא בטוח שאת בדרך ישרה ונכונה

לא שאני שם, אבל הדרך שאת מתארת קצת זרה ליהדות. אנחנו לא אמורים לחפש כל היום את אלוקים ולהתעלם מה"חיים הזמניים כאן" עד שנתעלם מהחברה, משפחה ובני זוג עתידיים. לא זו כוונת הבורא בבריאת העולם, לא זו כוונת התורה שנתן לנו.
את גם לא אמורה לחפש אותו יום ולילה ולקוות לפגישה, אלה לא חלק ממצוות התורה שהבורא נתן לנו על מנת שנקיימה.
&nbsp
ממליץ לדבר עם מישהו שיוכל לתת לך כיוון (אם בכלל יש לך רצון לשמוע ולשנות תפיסה).
&nbsp
אגב אני לא חושב שזו זכות לעבור מוות קליני, ויותר מזה לא חושב שכל מי שעבר ומספר סיפורים אכן דובר אמת.

GAN EDEN2

New member
ג'קסון,

יכול להיות שאתה צודק. לצערי הדרך שאני הולכת בה אינה לגמרי מבחירה. זו דרך שנכפתה עליי וכמו שיש אנשים שלא מצליחים להביא ילדים, או חס ושלום נולדים עם נכות , או מתקשים בפרנסה. עליי נפל מעין קושי אחר עם בני אדם, מבלי לפרט.. אני לבד מתוך השלמה ודחייה חוזרת על ידי בני אדם, משפחה וחברים. אחרי המון נסיונות ואכזבות שפגעו בי עד לשורש הנשמה, בנקודה הכי כואבת. הגעתי אז למעין החלטה עם עצמי שזהו רצון הבורא כנראה שצריך שאחיה לבד. שוב מבלי להכנס לכל האירועים. במיוחד האחרון שבהם שחיסל בי כל תקווה להפתח ולהתחבר.
אני עכשיו בהשלמה עם המצב, בעצב אבל זה מה שיש. הבורא לקח ממני הרבה אנשים. חלקם בטוב חלקם ברע. נתן לי מליון מתנות אחרות במקום כפיצוי.
ונשאר לי אחד ויחיד שם למעלה שלא הולך ממני אז לשם אני מכוונת את כל מה שנשאר באהבה.
וקשה מאוד כשכל עולמך והדבר שהביא וברא אותך נסתר כל כך עד שאינו מובן מהו ולמה. זהו תסכול יומיומי. ויחיד עם זאת. זה מה שיש. זה מה שתמיד היה ויהיה הדבר היחיד האמיתי והיציב.
נשארה לי רק האמונה.

בנוגע למוות הקליני, גם אני כמוך חשבתי פעם שאולי חלקם אינם דוברים אמת.. עד שפגשתי אחד מהם .. ואני מאמינה לו.
האור והאהבה הזו מאז שסיפר לי את מה שעבר הם כל מה שמלווים אותי ומשאירים אותי כאן.. התקווה והציפייה שיום אחד, גם ארגיש ככה. אהובה באמת הפכו ליעד היחיד.
כי פה, בעולם השקר כבר סיימתי לחפש תכלית. נשאר רק זמן.. לטעמי זמן עודף, אבל מי יודע מה עוד כתוב לי בתסריט.

אופירA

New member
מנהל
אני מבינה שאת רוצה להרגיש את "קרבת ה' לי טוב"

אני מזדהה עם ההרגשה שלך, שאת רוצה להרגיש שהוא עונה לכל קריאותייך, בשפה שאת מבינה, שומעת, מרגישה.
סביר שכולנו היינו רוצים להרגיש כל הזמן "קרבת ה' לי טוב". כולנו רוצים להרגיש הארת פנים, תחושה של אהבה מהקב"ה, אפילו קריצה של הקב"ה, סימן. ברור שאת לא היחידה ברצון הזה. את לא לבד.

עלייך להבין שתפקידנו בעולם השקר, שהוא בעצם עולם המעשה, שבו עושים את המעשים המביאים לקידוש שם הקב"ה - לעשות את רצון הקב"ה, ולהתאים את רצוננו לרצון שלו, ולבטל את רצוננו שלנו מפני הרצון שלו.
כך שאם רצונך לחוות מוות קליני, כדי להרגיש את האור, או סתם חווייה של אור בלי מוות כמו שהיית רוצה להרגיש - זה לא מותאם לרצון הקב"ה, ועלייך להתאים את רצונך לרצונו, ולהבין את רצונו בשכל.
כי ידיעה בשכל יכולה לתת הכרה פנימית, שהיא המקבילה הקרובה ביותר להרגשה אמיתית.

עיקר הבעיה היא התסכול, והתסכול נובע מכך שאת רוצה דבר שהקב"ה לא רוצה.
זה לא אומר שאת לא יכולה לבקש ולרצות ברמת העיקרון להרגיש הארת פנים. אבל בד בבד להסכים גם לא להרגיש את הארת הפנים, אם זה מה שהקב"ה רוצה.
הרבה נפשות בעם ישראל ובאנושות בכלל נמצאות היום בהסתר פנים גדול, של צער הנפש, של סבל נפשי. ובכלל, כל אחד נמצא בצרות מסוגים שונים, ולכולם יש צער מסוים וכולם עוברים הסתר פנים גדול ברמה זו או אחרת.
כמידת היכולת שלנו להסכים לרצון האלוקי בכל מצב שהוא, כך מידת ההכרה שאנו יכולים להשיג, שרצונו של הקב"ה הוא הטוב ביותר עבורנו. גם הגלות והסתר הפנים הוא הרצון הטוב ביותר עבורנו, כאשר זה רצון הקב"ה.

הקב"ה אינו מנהיג את עולמו העצום בכללים שאנחנו קבענו בדעתנו ובשכלנו. בכללים שנראים לנו נכונים. הוא קבע כללים המבוססים על אמת אלוקית שנבצרת מהבנתנו וגדולה מהשגתנו. אבל אנו יכולים לסמוך עליו, גם בחושך הגדול ביותר, שהוא עושה את טובתנו. בבחינת "גם כי אלך בגיא צלמוות לא אירא רע כי אתה עימדי".

הקב"ה מנקה את עם ישראל מחטאיו ע"י הגלות שגזר עליו לטובתו. ואנו צריכים להסכים לגזירה ולקבלה, ולדעת שתכלית הגלות היא גאולה, ועלינו לחכות לה, כי כך גזר הקב"ה וזה רצונו וזה לטובתנו.

ולכן מה שקורה לך בדיוק כעת, זה מה שצריך לקרות לך ועלייך ללמוד איך לקבל את זה במקביל לרצון עקרוני לראות את פני ה', אם זה אפשרי ואם זה רצונו, וכאשר זה יהיה רצונו. אבל כרגע, כשאינך רואה את פניו, עלייך ללמוד איך לרצות את מה שקורה כרגע.

ההכרה בידיעת אמיתו של הקב"ה נקבעת בדעתו של אדם ע"י למידה כמה שיותר רבה על התורה האלוקית. תשמעי כמה שיותר שיעורי יהדות, שיעורי השקפה, שיעורי אמונה, תקראי כמה שיותר ספרי אמונה שמתאימים לדור הזה (הרב לוגסי, הרב טאובר, ועוד רבים), ואל תחפשי בשום אופן קיצורי דרך, קסמים, ניסים, קמעות, וכל מיני כאלה - כי כל אלה הם ביטוי לרצון לעקוף את רצון הקב"ה, שתרצי את מה שקורה כרגע ומה שהוא גזר עלייך.

גזירה אפשר לשנות ע"י תפילה, צדקה ותשובה. תעשי כמה שאת יכולה מאלו, אבל אל תחפשי שליטה כלשהי על התוצאה. התוצאה המובטחת לך היא תמיד מה שהכי טוב עבור נשמתך, ובזה את צריכה לבטוח בכל מאודך בקב"ה שהוא יודע מה שהוא עושה, גם אם הגזירות נוראיות.
גם בשואה הנוראה שפקדה את עם ישראל, הקב"ה ידע מה שהוא עושה! אנו צריכים לדעת זאת היטב!

הקב"ה אמר לנו המון דברים - בתורה הקדושה. כדאי לנו ללמוד אותה בכל דרך אפשרית, כדי לדעת את רצונו באופן הטוב ביותר שאפשר. ולצפות כל רגע לגאולה, בד בבד עם קבלת הנגזר עלינו ברגע זה.
זה ייתן לך ידיעת התכלית והמשמעות, וזה הדבר הקרוב ביותר להרגשה שאפשרי בעולם המעשה.

GAN EDEN2

New member
תודה אופירה

אני באמת מנסה להקשיב להרבה שיעורים ברשת, מישהו פה המליץ על הרב יגאל כהן שמאוד התחברתי לאופן ולתוכן שהוא מעביר.
אני מחפשת סמינר לסופש לקבל קצת יותר כיוון ולהתחזק.
אולי את מכירה ויכולה להמליץ?
מסכימה איתך שללא ספק רצוני ורצון השם מתנגשים אחרת מזמן כבר הייתי אמורה להיות בצד השני או לפחות לבקר שם עם כל הפעמים שהתאכזבתי שהחזיר את נשמתי במקום 'מודה אני' בבוקר..
רצונו שאהיה כאן. אז זה מה שאני עושה. הכי טוב שאני יודעת.
אני מקווה שהוא גם מבין שלמרות שרצונותינו מתנגשים.. אני עדיין משתדלת לנהל את חיי כרצונו. לא תמיד הייתי מספיק חזקה ...
ובשנה האחרונה הייתי חלשה מתמיד.
בני האדם החלישו אותי, זו אחת מהסיבות גם שאני כבר לא נלחמת לחזור לעדר.
לפחות לבד באמת שלי, אני נופלת פחות לשגיאות וחטאים.

BW245

New member
הבלבול בהגדרת קיום

אני מניח שאת מוכרת עם האמרה הנפוצה של אנשים "היא אף פעם לא קיימת שם בשבילי" ו-"הוא אף פעם לא קיים שם בשבילי" - נאמר על בנות או בני זוג, הורים, אחים, אחיות , דודים וכיוצ"ב. מה פירוש? "הוא לא קיים"? שהרי הינה הוא ואני יכול להשתמש בכל חמשת חושיי כדי לדעת שהוא קיים אבל "הוא לא קיים שם בשבילי" פירושו : שכלית, את יודעת כי אין את יכולה לדרוש אותו לצרכייך באף עת ואילו היחס כלפי ה', נהפוכו. אין אנחנו יכולים להשתמש באף אחד מחמשת חושינו כדי לאשש קיומו כי ההגבלה הגופנית הלא מזוככת דיו יוצרת ביננו לבינו מחיצה שבדורנו אינה יכולה להתמוסס מפאת עופריות החומריות של העולם הזה ובכל זאת הוא תמיד קיים, בשכלנו והינך יכולה לדרוש אותו בכל עת ובכל מקום, שנאמר "דרשו השם בהמצאו" , מה זה "בהמצאו", היה אומר "במקום המצאו?" אלא אחד הפירושים, דרשו אותו משום שהוא נמצא ואילו בני אדם כפי שתיארתי לעיל, אינם נמצאים וידיעת קיומם בחמשת חושייך אינה מפריכה זו, הם אינם נמצאים.

בתור אדם שמקום זה שותף לכך שרב משבריו וגליו אשר עליו עברו, בכל תחום משכול ועד זוגיות אני אומר לך שהבחירה ב-"לבד" קורצת אך איננה הבחירה הנכונה. אף אני נמצא כיום במקום שמתקשה לזהות טוב בבני אדם , בערך מילתם ורצונם כלפיי וזה זולג מהאנשים ברחוב ועד בני משפחתי הקרובים אך אומר לך שהניסיון שלך כרגע הוא להתעקש למצוא את הטוב באחרים.

אני יודע , הלב כבר אכול מכל הצלקות שחווה וכל רגע חדש שמגיע לפנייך מתחוור לכל הזכרונות הכואבים שליוו את חייך אך את עודך צעירה וחייך לפנייך וקל יותר לעשות את "הרוורס" בדעות כיום מלעשות אותם בעוד מספר שנים. כשאני רואה לאחור את חיי, אני אומר לעצמי כמה חבל שלא התעקשתי אז לשבר מידה זו, כמה אנרגיות וכוחות שלא נוצלו אך לא אאבד תקווה, ישנם לי שם יעדים וכל עוד נרי דולק,אשאף להגשימם ואתפלל שהשם ינחיל את הברכה במעשיי לקראתם.

עלייך לתור ולזהות את הטוב באחרים, חלקם נמצאים כאן והשיבו לך, נטלו מזמנם למענך והנה רואה, הטוב קיים. הבחירה ב-"לבד" היא מעולה כאמצעי, להתפתחות, להתגבשות דעות ורצונות, להסרת כתמי רפש מן הנפש אך לא כתכלית. אני אומר את הדברים דווקא ממי שנמצא במקום שלך אך תמיד מנסה לתת לשכל לטפטף את מה שהתורה מצווה עלינו , "לא תוהו בראה, לשבת יצרה, אני ה' ואין עוד". אני ה' ואין עוד? מה פירוש "ואין עוד?" כמו אדם המצווה על פלוני דבר ואומר לו "איני רוצה לשמוע עוד מילה בעניין" , הוא ה' אומר לך את זה וכל רצון אחר שלך בעניין זה איננו רצונו. פתחי לעצמך פתח בלב לאחרים והשם יפתח לב אחרים לקבל אותך.

GAN EDEN2

New member
תודה

לא פשוט אחרי שנכווים שוב ושוב והלב נפצע שוב לבטוח בבני אדם.
אומרת לעצמי שאם השם כך שלח כל כך הרבה 'מקלות' להכותיני, הוא מכולם צריך להבין את תוצר הלוואי והנכות הרגשית שהגיעה עם זה.
המון לבד. פעם זה היה שלא מבחירה והיום כבר בהשלמה ואף מבחירנה מודעת ששם הכי בטוח. לבד עם האל. עד שיגמר הזמן.
לבד אי אפשר לטעות, גם קשה לחטוא.
רוב החטאים שלי מעורבים בקשר ישיר עם אחרים שהשפיעו וגררו אותי אל הטעות.
לבד, בתוך תוכי אין לי שום יצר לעשות דבר מלבד טוב כלפי אחרים וכלפי הבורא.

GILADOS

New member
קשר עם ה'
האמת שאין לי הרבה מה להוסיף על התשובות הנפלאות שהשיבו לך כאן.
ובכל זאת, אגיד כמה מילים.

כתבת באחת מתגובותיך: "אין תחליף לאהבת השם. את האהבה הזו אני רוצה לגעת בה." - דעי לך, שזה לגמרי לא רחוק ממך, אלא להפך "כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ." (דברים ל, י"ד) הקב"ה העניק לך את האפשרות לגעת במצוות, ואין לך מתנה גדולה מזו. המצוות הן הביטוי המוחשי של האהבה והקשר עם הקב"ה. אמנם לא ניתן לגעת בקב"ה או לתפוס אותו בתפיסה חושית, אך ניתן להתקשר עמו ע"י קיום המצוות שמשמעותן היא עבודת ה' בגוף ובחושים.

יישר כח על הרצון העז שלך להידבק בקב"ה, חזקי ואמצי

דביאן

New member
פתרון מעשי

ללמוד מסילת ישרים עם פירוש המאיר ליעקב. להבין מה חובתנו בעולם, מה זה יראת שמיים ואהבת הבורא ואיך מגיעים לזה, ועוד הרבה דברים יסודיים ביהדות.

קליט

New member
עשי לך רבנית

ב) הדיבור עם בורא עולם אמור להיות עם הרבה הודיה, ההודיה מחיה את התפילה, כשמרגישים טיפה מרירות לבורא עולם -עוברים להודיה, וההודיה היא הדרך הכי טובה לזכות לסיעתא דישמיא מיוחדת והארת פנים. ג) בורא עולם מתגלה בעולם הנפלא שהוא ברא. ד) הרבנית תצליח למלא את החסר לך, אולי את זקוקה יותר להוכחות על אמיתות התורה, ועל התאמת התורה אלינו, או משהו אחר שחסר לך. ה) חשוב מאוד להשתתף בסדנא רצינית להכרת היהדות, פרטים במשרדי אירגון ערכים, הם יעזרו לך גם עם רבנית או מדריכה מתאימה. בהצלחה !

למעלה