חטאים

yehudit4god

New member
חטאים

אני רוצה שימחקו את כל מה שעשיתי. מתוסכלת כי זה לא אפשרי. רוצה להתחיל מהתחלה להולד שוב. עוד הזדמנות.
הפעם בלי טעויות בלי שגיאות.
הייתי כל כך חלשה אבל גם הבורא לא ממש הקל עליי והציב אותי במבחנים שנועדו לכישלון.
ככה זה שלוקחים ילדה וגוזלים ממנה הכל. בשבוע אחד הכל התהפך. חוויתי מוות ואובדן של האנשים היקרים והקרובים לי ביותר. חברים טובים ואחים אחיות מעולם לא היו והמשפחה הפנתה לי עורף. התעוררתי לבד. בבוקר אחד בקיץ אחד בשנות התשעים מצאתי את עצמי בלי כלום.
ואז נפלתי..
חטא ועוד חטא
טעות ועוד טעות
ידעתי שאני הולכת בשביל החטאים
רק לא ידעתי כמה שנים אמשיך לשלם את המחיר על כך.
והמחיר כבד..המחיר הוא שאני לא מצליחה לסלוח לעצמי.
ועשרים שנה עוברות.
ושוב.. שוב הבורא מבודד אותי בדרכים יצירתיות שרק הוא יודע, ושוב מתעוררת בוקר אחד ומגלה שאני לבד.. ושוב מעמיד אותי מול החטא, ואני נופלת .. ישר לתוך העברות.
ועכשיו מטפסת מן הבור החוצה, מתחננת שיסלח לי. מבקשת שימחקו הכל בשמיים.
ואיך ימחקו כשאני לא סולחת לי שאיכזבתי אותו כל כך. כמה חטאתי.. כמה טעיתי. איך מתקנים?
לא מפחדת מהגהנום, מתפללת שיעניש אותי, כך לפחות ארצה את העונש ונגמור עם יסורי המצפון האלה.
אבל לא.. הוא לא מעניש.. הוא שולח לי ברכה אחרי ברכה. לא מגיע לי כל הטוב הזה!
מעלה אותי מעלה מעלה לאט
אני מתאוששת
החיים נראים קצת קלים יותר
וכל מה שאני מבקשת
תעניש אותי
כדי שאוכל לסלוח לעצמי בעולם הזה
כדי שנמחוק ביחד את הטעויות האלה הרבה לפני שאגיע מעלה..
ובנצרות יש עיקרון שאני אוהבת... הוידוי.
הלוואי שהיה משהו שאפשר לעשות כדי למחוק הכל.
אני כל כך מתחרטת בורא עולם
בחרתי
אבל אתה יודע טוב מאוד שהעמדת אותי במצב הלתי אפשרי בו יכלתי לבחור את לחיות או למות.. זה כאב מדי. בחרתי לאחוז בחיים.. והאחיזה ההיא שהביאה אותי לחטא.
תסלח לי שנכשלתי במבחן שלך.
פעמיים
תן לי הזדמנות לתקן
שלח לי קצת רע, כדי שנוכל ליישר את הקו ולהתחיל שוב. אני זקוקה להזדמנות נוספת. אל תוותר עליי
טעיתי.
אני מנסה לחזור אליך..
תן לי זמן. מנסה להבין איך. מחפשת את השביל.
תעזור לי לסלוח לעצמי שאיכזבתי אותך.
תשלח לי עונש, שיכאב.. אבל אל תקח את החיים שמסביבי. רק אל תקח איתך אף אחד יותר. אני לא אעמוד בעוד אובדן.
תכאיב, מספיק כדי להעיר אותי ולחזור אליך אבל לא מדי, כדי שלא אתמוטט. כי יש תחתיי אחריות ודברים שעוד צריך לסיים...
וכשתכאיב אדע. שסלחת.
ואז, אסלח גם אני לי.
וחשבתי שהוא זה ששלחת להראות לי את הדרך אליך... הייתי כל כך בטוחה בכך שהלכתי אחריו בעיניים עצומות.
חשבתי שהוא יקח אותי אליך
אבל הוא הלך..
השאיר אותי עם חטא ומליון שאלות
ולא הראה לי את השביל
רק פתח את השער לחופש, ונעלם כלא היה.
והשביל התכסה והשמיים נעלמו איתו
ואני לא מוצאת את הדרך אליך.
אני מחפשת.. לא מפסיקה לחפש בתוכי בכל פרח בכל דבר שבראת בכל רמז ומילה.
מחפשת אותך

cohen3612

New member
יש וידוי ביהדות, למה ללכת לדתות של עבודה זרה?

ראשית, את לא צריכה להתפלל לעונש כי אם חזרת בתשובה, הכל נמחק. אם זה מיראת החטא, נעשה שגגות ואם זה מאהבת הבורא, נעשה זכויות !
יש ביהדות וידוי שאומרים פעמיים ביום, בשחרית ובמנחה. (מלבד ימים מסויימים בהם לא אומרים וידוי כמו שבתות וחגים). לא צריך להיולד מחדש שכן אדם שחזר בתשובה מחטאיו, כבר נקרא אדם חדש ! בהצלחה בעז"ה

GILADOS

New member

cohen3612

New member
ראי בכל סידור תפילה את הסדר מייד לאחר תפילת שמונה עשרה

אלישיר

New member

בעזהי"ת
&nbsp
&nbsp
והנה שיעור של הרב אליהו גודלבסקי, על גודל מעלת הרצון. הווי אומר: אפילו מי שעדיין בפועל מעשיו רעים, ורק רוצה! רוצה להיות טוב, את גודל המעלה של הרצון הזה, למרות למרות שאין לו כרגע ביטוי במעשה.
&nbsp

קליט

New member
יש כאן חוסר ידיעה עד כמה אבינו אב הרחמן, חנון המרבה לסלוח

תשובה זה ; חרטה לשעבר, וקבלה לעתיד, ברגע שעשית זאת אז את נשמה חדשה, אהובה רצויה ומקובלת, שנאמר כי המצווה הזאת.. לא נפלאת היא ממך..
לכולנו יש יסורים פה ושם, וקשיים רציניים בדרך העולה בית קל, זה מהווה כפרה, ובמיוחד אם עובדים את ה' באהבה.
מה גם שאת מרמזת על יסורים שעברת.
(הכוח העיקרי של היסורים זה ; אם מקבלים אותם בהשלמה)
ככה שיש לנו מספיק יסורים.
מה גם שהפשעים והחטאים שעשינו - נעשו מתוך חולשת הנפש וחרטה תוך כדי העוון..
שבע יפול צדיק וקם, החיים מורכבים מנפילות, ואין מצב שלא ניפול, ואז מנערים את האבק וממשיכים להעפיל הלאה, ולא מתייסרים על מה שהיה.
אם את רוצה להקל מעל עצמך בקלות, תלמדי "eft" זוהיא טכניקה לשיחרור רגשות בקלות ביעילות ובאלגנטיות, את הטכניקה הזאת לומדים בכ 25 שעות. משום מה קשה קצת למצוא את לימודי הטכניקה הזאת במכללות, לומדים את זה בתוך קורס רציני של קינסיולוגיה או משהו כזה..
יש את הקורס הזה במכללת בינה, ואפשר ללמוד את זה בפרטי ולאתר מטפל שבקי בעניין.
יש ביוטיוב סירטונים על כך.
מומלץ בחום !

yehudit4god

New member
לא מחפשת להקל על עצמי

להפך.
אני הרבה פחות סלחנית כלפי עצמי מאשר הבורא כלפיי.
המשפט שאמרת:

"מה גם שהפשעים והחטאים שעשינו - נעשו מתוך חולשת הנפש וחרטה תוך כדי העוון.."

זה היה בדיוק כך...המון חרטה תוך כדי המעשה והייתי בחולשת הנפש שאי אפשר להסבירה במילים.
ולמרות זאת, אני קשה עם עצמי כל כך.
הייתי צריכה להבחין בטוב ורע, ימען ושמאל. ועכשיו אני רק רוצה לתקן למחוק
כל העבודה שעשיתי עם עצמי וכל ההשתדלות לבחור ביושר שנים על גבי שנים של הליכה בדרך האמת.. ואז זה קרה.
כי לא יכלתי אחרת. התמוטטתי . אלוקים בודד אותי והתיש אותי. והכי מצחיק שחיפשתי אותו.. ובדרך אליו נפלתי
דווקא אז נפלתי מתוך החיפוש.
מתוך השאלות
מתוך האמונה
שם הלכתי לאיבוד
אני יודעת שהוא מבין זאת.
אני גם חושבת שהוא סולח
כי הוא רק מברך אותי, ברכה אחרי ברכה מאז ... ובתוך תוכי אני מתביישת כל כך לא מגיע לי.
מחכה לעונש והוא לא מגיע.

אופירA

New member
מנהל
אבל חובתך כן להקל על נפשך את ייסוריה

ולכן הוצע לך ללמוד לשחרר את הרגשות שכולאים אותך ברצון להוסיף על ייסורייך עוד ולכעוס על עצמך!
אסור לך להוסיף על מה שהקב"ה נותן לנו בלאו הכי. אסור לך לרצות עונשים. זה היפך האמונה בעיקרי האמונה, שהקב"ה טוב ומיטיב ואינו בא בטרוניא עם בריותיו!
הרצון שלך להלקות את עצמך הוא עבירה, הוא כפירה באמונה.
הקב"ה בא בטרוניא על חולשת הנפש ועל חרטה על הנפילות???
איך אפשר להאמין בזה?

האמונה שלך שאלוקים בודד אותך והתיש אותך היא העיוות הנפשי שמקלקל לך את הדרך. אמונה תמימה זה לדעת שכל מה שקב"ה עושה הוא לטובה, ושהדרך שהוא מוליך אותך בה היא הדרך שבה הוא רוצה שתלכי. הוא לא רוצה את מה שאת רוצה להעניק לו - צדיקות יתירה ושלמות. הוא רוצה את מה שהוא דורש ממך - נפילות מרוב חולשה וצער על הנפילות.

yehudit4god

New member
תודה

תודה אופירה על התגובות. לא פעם וגם בפורומים אחרים את מאוד מפרטת ומייעצת מכל הלב..

GILADOS

New member
ונוסף על הדברים שנאמרו כאן, חשובים מאד דברי הרמב"ם:
אַל יְדַמֶּה בַּעַל תְּשׁוּבָה שְׁהוּא מְרֹחָק מִמַּעֲלַת הַצַּדִּיקִים, מִפְּנֵי הָעֲווֹנוֹת וְהַחַטָּאוֹת שֶׁעָשָׂה. אֵין הַדָּבָר כֵּן, אֵלָא אָהוּב וְנֶחְמָד הוּא לִפְנֵי הַבּוֹרֵא, וּכְאִלּוּ לֹא חָטָא מֵעוֹלָם; וְלֹא עוֹד אֵלָא שֶׁשְּׂכָרוֹ הַרְבֵּה, שֶׁהֲרֵי טָעַם טַעַם הַחֵטְא וּפֵרַשׁ מִמֶּנּוּ וְכָבַשׁ יִצְרוֹ. אָמְרוּ חֲכָמִים, מְקוֹם שֶׁבַּעֲלֵי תְּשׁוּבָה עוֹמְדִין בּוֹ, אֵין צַדִּיקִים גְּמוּרִין יְכוּלִין לַעֲמֹד בּוֹ: כְּלוֹמַר מַעֲלָתָן גְּדוֹלָה מִמַּעֲלַת אֵלּוּ שֶׁלֹּא חָטְאוּ מֵעוֹלָם, מִפְּנֵי שְׁהֶן כּוֹבְשִׁין יִצְרָם יָתֵר מֵהֶן.

(הלכות תשובה, פרק ז', הלכה ד')

yehudit4god

New member
בעזרת השם

שרק שיעזור לי לחזור בכל הכח.
אני לא מצליחה לבד..

קליט

New member
נ. ב. כל העושה עבירה ומתבייש בה

מוחלים לו (על כל עוונותיו), וככה יש אין ספור מצוות שמהוות כפרה, כמו שבת, צעידה ד' אמות בארץ ישראל, התנהגות בקידוש השם, מזוזה, ברית מילה, תפילין, כל המעביר על מידותיו - מעבירין לו על כל פשעיו !.
יחד עם זאת, נהגו ישראל, שמי שעבר עבירה חמורה כמו רצח /בשגגה, שילך לרב פוסק, כדי שיורה לו תיקון מלא לעוון החמור שהוא עשה.
ותמיד נחוץ להיות בקשר עם רב

yehudit4god

New member
תודה

אני מתביישת אכן בדרך שקרה מה שקרה. זה נוגד את כל עולם הערכים שלי. זה בין הדברים שהבטחתי קודם כל לעצמי שלעולם לא יקרה. הגדרתי את עצמי כאדם ערכי וחזק למרות כל הקשיים והפיתולים שהעבירו אותי בשמיים. לא כך בחרתי להתנהג. ואף על פי שזו הייתה "בחירה" אני מגדירה זאת יותר כמעידה במדרון תלול שבו לא הייתה לי דרך אחרת מלבד ליפול לבחירות שעשיתי.
בדיעבד הכל היה לטובה גם הבחירות ההן אבל זו לא הדרך לפעול.
אני ביקשתי מהשם אין ספור סליחות. אני מתביישת באופן שנהגתי.
אך התוצאה הייתה בלתי נמנעת
אני מתפללת שמספיקה הבושה והחרטה העמוקה כדי שהוא יסלח לי
הלוואי שאצליח לחזור עוד ולהתקרב בתשובה.. אני שומרת שבת, כשרות, שומרת על לשון הרע וכיבוד הורים
ומווה לקחת על עצמי עוד כמה דברים בדרך.
הבורא יודע שלא הייתה לי דרך אחרת...
זה היה חטא שהיה כמעט בלתי נמנע
זה היה חזק ממני
והייתי צריכה לשרוד התמוטטות טוטלית פיזית נפשית רוחנית .. הייתי על סף תהום.
וכמה שאני חושבת על זה.. בורא עולם סגר לי את כל הפתחים והביא אותי לאותה נקודת שבירה.
ורק אז, שלח חבל הצלה... ואחזתי בו חזק.
ויצאתי אל האור.
ובצד השני של החבל אחז מלאך יפה
הוא הוציא אותי מהגהנום והלך.
אותו מלאך היה מציל נפשות
והוא היה גם החטא
בחרתי בחטא כדי להנצל
ושאלוקים יסלח לי לא הייתה לי דרך אחרת.
וישועת השם כהרף עין
התעוררתי היום. בדיוק בדיוק שנה אחרי.
והחיים שלי השתנו מקצה לקצה.
עוד מחפשת את המלאך
אבל הוא עשה את שלו.. והלך.
ואני יודעת שאני מדברת מבלי באמת להסביר מה קרה, אבל אם היה בי עוד איזה שהוא ספק קטן שבקטנים לפני הארוע הזה שיש בורא בריאה וניסים משמיים.. כעת אין לי שום ספק ויש בי רק אהבה גדולה וכיסופים לבורא עולם.
אני מתפללת שאצליח לעשות את הטוב בעיניו מעכשיו והלאה.
הרבה בושה
הרבה חרטה
והמון אהבה לבורא עולם
זה מה שנשאר לי

קליט

New member
תגידי לבורא עולם

אני יודעת שסלחת לי, היות ואני בדרך של תשובה מאהבה, שבו מהעוונות נעשות זכויות.
ועל זכויות נותנים שכר, ואני מודה לך על כך.
&nbsp
את יודעת שזה נשמע שבכלל היית במצב שבו לא היה לך ברירה אחרת.. והתביעה ממך היא הרבה יותר קלה.
&nbsp
יש כאן גם משהו ריגשי עם העוון שעלייך לעבד, כי את יודעת שהעמל שלך בעבודת התשובה מאהבה מתקן הכל, אלא יש לך הרגשה של ליכלוך וכדומה, זה משהו שיעבור לך עם הזמן במקרה ולא תיהיי טרודה בעניין, תקראי את הלכות תשובה לרמב"ם כדי להבין יותר..
&nbsp
אני מציע לך להתחבר ליהדות באהבה, כמו חסידות, יש את החוברות הנפלאות והספרים של הרב ארוש, בדורינו במיוחד עלינו לחזק את אהבת ה' וזה מה שיניע אותנו לטוב לנו כל הימים

למעלה