פסח הכי מריר

פסח הכי מריר

אני בדיוק בתקופה של פרידה,
כאשר עכשיו אני גרה לבד (בלי הבנזוג שהיה)

ואין לי מי שיעזור לי בנקיונות, ואין לי זמן לעשות לבד.

פעם ראשונה בחיים שלי שאני אעשה פסח שהוא לא פסח.
החלטתי לנקות רק את הסלון+מטבח +פינת מחשב
במטבח אסגור את כל המגירות של החמץ ולא אפתח אותם.

בלי ביעור חמץ בלי כלום.

לפעמים אני מאחלת לי בנאדם שחשוב לו האמונה והדת כמוני, שיהיה בדרגה אחת מעלי, ויעלה אותי איתו.

מקווה שהקב"ה יבין ויסלח :(

אלישיר

New member
פסח גבוה מאוד את עושה! מאוד מאוד!

בעזהי"ת
&nbsp
&nbsp
עזבי אותך ביעור חמץ. רכזי את הכל בארון אחד, חפשי באינטרנט טופס מכירת חמץ של צעירי חב"ד, ותמכרי את החמץ. בתנור אל תשתמשי, דאגי לעצמך לסיר אחד או שניים כשרים לפסח - וכל השאר כלים חד פעמיים, ודייך בכך בהכנות לפסח.
&nbsp
ופסח גבוה מאוד את עושה. מאוד מאוד. הלב שבור, הכוחות אינם, הסיבות לעשות משהו התנפצו מול כאב אין סופי. ההתעוררות הקטנה שלך לעשות משהו קטן קטן של פסח, רק קצת נקיונות ו'כזית' מצה בליל הסדר, שקולה בחשיבותה לפסח שיעשה אחד הצדיקים הגדולים ביותר, עם כל הכוונות והדביקות הגדולה ביותר בה' יתברך.
&nbsp
ורק עצה אחת: תאמרי תהילים הרבה הרבה. בכל יום. בכל יום ויום. הרבה. אין דרך אחרת לגאולת הנפש של כל אחד מאתנו, כל אחד במקום אליו נפל.
&nbsp
בהצלחה, ומשתתף בכאבך.
&nbsp
&nbsp

yehudit4god

New member
מריר בהחלט.

אני עוברת משהו דומה. ישר כח שגם את זה הצלחת לעשות. אני הרמתי לחלוטין ידיים מהחג הזה. נכנסתי למרה שחורה ואני רק מחכה להיות כבר אחרי.
כל הכבוד לך שאת שומרת גם את המעט הזה.
מקווה שיסלחו לי, פשוט אין לי את כוחות הנפש. פירקתי משפחה וניתקתי קשרים רבים עברתי תקופה מאוד לא פשוטה.
&nbsp

אופירA

New member
מנהל
למה זה לא פסח, לנקות את איזורי האכילה מחמץ???

מה את חושבת המצווה של ביעור חמץ? לנקות את אזורי האכילה מחמץ!!!
זה כל המצווה. איפה שלא אוכלים (מגירות החמץ, תנור שלא אופים בו בפסח וכד'), לא צריך לנקות לכבוד פסח. מנקים לכבוד שבת, מתי שיש זמן... כל מה שלא משתמשים בו בפסח לאכילה, סוגרים עם סלוטייפ או משהו כזה, וכוללים במכירת החמץ לגוי. שלום. נגמרה העבודה.

זה נורא עצוב לחיות לבד בלי בנזוג. אני מאוד יודעת את זה הרבה שנים. אבל זה לא מפריע לעשות פסח שלם ומושלם. לא צריך שום עזרה בשביל לנקות למטרת ביעור חמץ, וגם לא צריך הרבה זמן.
אין שום חמץ בתריסים או בכל מה שהיית רגילה לנקות בעזרת הבנזוג...

אני מאחלת לך להיות כל החיים בזוג ובטוב. אבל בעיקר מאחלת לך להיות חזקה בלי צורך בכוחות מאחרים כדי לעלות בדת ובאמונה. שהליווי המעניק יהיה צ'ופר בלבד, ולא צורך!

תודה רבה

ozir

New member
סגרי את הכל במקום אחד

ואת הכלים שלא עברו הגעלה רותחת בארונות.
מכרי הכל בטופס מפה: http://www.kipa.co.il/passover/sell.asp
קראי את השאלות הנפוצות שנמצאות באותו לינק.

צפי לטוב ושפע בחג הזה!!

חפשי בסידור את האמירה של הביעור חמץ ושל הבדיקת חמץ.

הנה השעות שלהם http://www.yeshiva.org.il/collectionTags/pesachTimes.aspx

לקחת חתיכת פרוסה ,לשפוך עליה חומר דליק ולשרוף אני מניח שאת יכולה לעשות.

בהצלחה צדיקה

ozir

New member
כן. גם אני עושה את זה לבד.

ההלכה אומרת למי שגר לבד שעושה לבד.

כפי שאמרתי גם אני עושה לבד.

את הסדר גם אפשר לעשות לבד.

אופירA

New member
מנהל
זה לא דפוק. זה מנהג, והוא אינו חובה

האשכנזים לא נוהגים במנהג הזה, ולא חובה להחביא.
מה שכן, צריך לשרוף חמץ, אז צריך שיישאר איזה חמץ. אז זה לא דפוק לארגן כמה פתיתי חמץ עבור שריפת החמץ.

מה שכן דפוק זה אם אתה לא מוצא מה שהחביאו לך (וגם מה שאתה החבאת יש מצב שלא תמצא!), כי אז נשאר לך חמץ בבית אחרי כל הניקיון (אמנם פחות מכזית, אמנם בטל בביטול החמץ, אבל בכל זאת!).
לכן כדאי לרשום איפה החבאנו (גם לעצמנו) כל פתית.

GILADOS

New member
זכות גדולה היא לך שאת עומדת בגבורה בנסיון הקשה!
חג הפסח נקרא גם חג החירות. דעי לך, שזה שיש בך כוחות נפשיים אדירים לארגן את הסדר לבדך, למרות כל הכאב והייסורים בנפשך, הרי זה הביטוי העמוק ביותר להיותך בת-חורין ברוח מאמר חז"ל "אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה".

צר לי לשמוע על הפרידה מבן זוגך, ועל תחושת הבדידות והכאב. מאחל לך שבע"ה תמצאי את הבחור שאת מחפשת, שתהיה בו יראת שמים ושיחד תחזקו זה את זו
חזקי ואמצי, והמשיכי בדרכך לעבוד את ה' במסירות ובאהבה!

שיהיה לך חג שמח וכשר

למעלה