אשמח לשמוע מהידוע לכם

שובשוב2

New member
אשמח לשמוע מהידוע לכם

סלחו לי בבקשה על הבורות ....
אשמח להיעזר כאן בעיצה טובה והכוונה.
אני לגמרי בקטע הלכתי, רציני, מחוייב לשולחן ערוך ורוצה להתקרב אט אט לעולם להיהודי ולחזור בתשובה. נכון שאני עוד לא שם בכלל, אבל זאת השאיפה והאידיאל על אף הקשיים.
יש בתל אביב לא מעט מרכזים עם שיעורי תורה, חנויות ספרים ודיסקים וכו' ולמי שכמוני לא מעורה כל כך בעולם הדתי לעיתים יש בלבול ולכן אשמח להעזר בעיצה טובה ובידע שלכם.
יש מרכז בנוה צדק בשם מודעות שככל שהבנתי ואני מקווה שלא טועה ומטעה מביא וממשיך שיעורים בתורתו של הרב אשלג (אינני מכיר, כותב את מה שהבנתי).
מה שמבלבל הוא יש גם מרכזי קבלה או קבלה לעם שגם מציגים את דרכו של בעל הסולם (שוב, אינני מכיר, אני כותב את שהבנתי ומקווה שלא טועה ומטעה).
ככל שידוע לי מרכזי הקבלה האלה מלמדים בקטע לא הלכתי וכו.
אז אשמח אם תוכלו לאמר לי מה "כשר" לאור הרצונות שלי להיות מחוייב לעולם היהודי ההלכתי. ואיך למצוא את הדרך שמתאימה לרצונות שלי.
סליחה על הבורות שלי, אני מבולבל

asaf2000

New member
לדעתי האישית בלבד

כפי שכתבת חלק מ"מרכזי הקבלה" האלה הם נגד דרך היהדות ממש וחלקם אף נחשבים ככתות מסוכנות כמו המרכז של 'הרב' ברג וכו' אבל חלקם כן כשרים אלא שלא הולכים בדרך המקובלת על המיינסטרים של העולם הדתי.
לעניות דעתי אין שום בעיה עקרונית במרכז "מודעות" שבנוה צדק, למרות שזה לא מקובל בכלל ללמד קבלה וזוהר לחילונים ולחוזרים בתשובה בתחילת הדרך, לפי הידוע לי הם לא באמת מלמדים קבלה רק מושגים כללים ולא נכנסים לעומק. יחד עם זאת, בתור דוגמא, באתר שלהם מופיע העניין של לצום שלושה ימים (שהובא כאן בפורום לא מזמן) שזה רעיון שלא מנוגד להלכה אבל אני לא חושב שהוא מקובל על הציבור הדתי-חרדי ועל רבניו.

אלישיר

New member
רעיון הצום נשמע מפי אנשים חרדים ויראי שמים.

בעזהי"ת
&nbsp
&nbsp
מקובל או לא מקובל, זה גם עניין בבחינת מה שאמרו: הכל תלוי במזל ואפילו ספר תורה שבהיכל, אבל על כל פנים הרעיון של הצום נשמע מפי אנשים חרדים ויראי שמים, דוגמת הרב יובל אשרוב ואנשי ישוב 'אור הגנוז'.
&nbsp
&nbsp

asaf2000

New member
אכן...

אגב, העניין של צום שלושה ימים בפורים כן מוזכר בהלכה אבל לא שלושה ימים ברצף

ozir

New member
אתה בדרך הנכונה

הכל בסדר אח יקר.

אין בעיה ללמוד במרכז מודעות, זה מקום כשר והולך כדת משה בישראל.

רוצה ללמוד הלכה? אז תקנה ספר "סדר היום" עם כל ההלכות של כל היום כולו.

אתה מוזמן לפנות אלי תמיד במייל. אני פעיל בעזרה לעם ישראל 8 שנים אז בכיף.

בימי א וימי ה גם בטלפון.

** עשיתי סירטון הלכות למתחילים https://www.youtube.com/watch?v=hNhKIz6-n1o

עוד הלכות https://www.youtube.com/watch?v=2vrcxjrNJQk

https://www.youtube.com/watch?v=WIf5ThTcKYY

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.

לנשים/בנות במייל בלבד [email protected] גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.

"אין על בורא עולם בעולם"

ר' עוז

yaniv450

New member
בנוגע

מודעות זה מקום כשר כפי הידוע לי. גרתי באיזור הזה כמה שנים.
בנוגע למקום השני - קבלה לעם הוא מוגדר ע"י יד לאחים ככתות המבוססות על הקבלה והוא מקום שלילי מאד ראה קישור.

אם אתה באמת רוצה להתקרב ליהדות ורוצה גם לחוס על הממון שלך יש באיזור נווה צדק בית כנסת הישן בר"ח שלוש ויש גם בית חב"ד בר"ח דגניה 32 בנווה צדק.

למעלה