לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1294712,947 עוקבים אודות עסקים

פורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'האם התורה משנה אנשים?'
האם התורה משנה אנשים?
30/12/2015 | 11:57
5
60
בחור שהיה פרפר... רודף שמלות...(אולי סתם הרפתקן שזה אחלה)
יכול להשתנות? להפוך למשהו אחר?
זה אפשרי בכלל?

חוזרים בתשובה-תמיכה >>
לצפיה ב-'אתן לרבי נחמן מברסלב לדבר...'
אתן לרבי נחמן מברסלב לדבר...
30/12/2015 | 16:21
49
בעזהי"ת

הַהִתְרַחֲקוּת שֶׁל רב הָעוֹלָם מֵהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ הוּא רַק מֵחֲמַת נְפִילוֹת וַחֲלִישׁוּת הַדַּעַת. כִּי רֻבָּם הִתְנַסּוּ כַּמָּה פְּעָמִים וְהִתְחִילוּ בַּעֲבוֹדַת ה' וְאַחַר כָּךְ נָפְלוּ לְמַה שֶּׁנָּפְלוּ. כָּל אֶחָד כְּפִי נְפִילָתוֹ רַחֲמָנָא לִצְלָן, וּקְצָתָם הִתְעוֹרְרוּ לְהַתְחִיל עוֹד הַפַּעַם אוֹ כַּמָּה פְעָמִים, אֲבָל אַחַר כָּךְ כְּשֶׁרָאוּ שֶׁאַף עַל פִּי כֵן נָפְלוּ אַחַר כָּךְ עַל כֵּן נִתְיָאֲשׁוּ בְּעַצְמָן.

אֲבָל בֶּאֱמֶת כָּל זֶה מַעֲשֵׂה בַּעַל דָּבָר בְּעַצְמוֹ שֶׁהוּא זָקֵן דְּסִטְרָא אַחֲרָא, כִּי נִקְרָא "זָקֵן וּכְסִיל" וְהוּא רוֹצֶה לְהַפִּיל אֶת הָאָדָם לִידֵי זִקְנָה וְתָשׁוּת כּחַ חַס וְשָׁלוֹם, כְּאִלּוּ כְּבָר נִזְקַן בַּחֲטָאָיו וּבְמַעֲשָׂיו עַד שֶׁאִי אֶפְשָׁר לְהִשְׁתַּנּוֹת עוֹד.

וּבֶאֱמֶת לא כֵן הוּא, כִּי בְּכָל יוֹם הָאָדָם הוּא בְּרִיָּה חֲדָשָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁמְּבָרְכִין עַל זֶה כַּמָּה בְּרָכוֹת בְּבִרְכַּת הַשַּׁחַר. וְעַל כֵּן צָרִיךְ לְהִתְחַזֵּק בְּכָל עֵת וְיִהְיֶה דּוֹמֶה בְּעֵינָיו כְּאִלּוּ הַיּוֹם נוֹלָד וּכְאִלּוּ הַיּוֹם מְקַבֵּל הַתּוֹרָה מֵחָדָשׁ.

כִּי אֵין שׁוּם יֵאוּשׁ בָּעוֹלָם כְּלָל. וְאֵיךְ שֶׁהוּא אַף עַל פִּי שֶׁכְּבָר נָפַל נְפִילָה זאת בְּעַצְמוֹ כַּמָּה פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר אַף עַל פִּי כֵן אֵין יֵאוּשׁ בָּעוֹלָם כְּלָל וְצָרִיךְ לְהִתְחַזֵּק וּלְהַתְחִיל בְּכָל פַּעַם מֵחָדָשׁ וְאַל יִפּל לְזִקְנָה דְּסִטְרָא אַחֲרָא כְּלָל כִּי כָּל הַנְּפִילוֹת שֶׁבָּעוֹלָם הֵם מִבְּחִינַת זִקְנָה דְּסִטְרָא אַחֲרָא, שֶׁנִּדְמֶה בְּעֵינָיו שֶׁכְּבָר נִזְקַן בַּחֲטָאָיו וּבְמַעֲשָׂיו שֶׁרָגִיל בָּהֶם, עַד שֶׁאִי אֶפְשָׁר לוֹ לָצֵאת מֵהֶם בְּשׁוּם אפֶן חַס וְשָׁלוֹם.

וּבֶאֱמֶת הוּא צָרִיךְ לֵידַע וּלְהַאֲמִין, שֶׁבְּכָל יוֹם וּבְכָל עֵת וּבְכָל שָׁעָה יֵשׁ כּחַ בְּהָאָדָם לְהִתְחַדֵּשׁ וְלִהְיוֹת נַעֲשֶׂה בְּרִיָּה חֲדָשָׁה מַמָּשׁ, כִּי הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ עוֹשֶׂה חֲדָשׁוֹת בְּכָל יוֹם וְאֵין שָׁעָה דּוֹמָה לַחֲבֶרְתָּהּ.
חוזרים בתשובה-תמיכה >>
לצפיה ב-'ברור!!!'
ברור!!!
30/12/2015 | 16:29
30
התורה הקדושה שלנו יכולה לשנות את הבחור מן הקצה אל הקצה.
אבל כמובן שהוא חייב לעזור לעצמו ולקחת את עצמו בידיים בלי קשר.(לגבי העניין שהזכרת-הוא חייב לשמור עיניים וכו')

יצא לי לשמוע כמה וכמה פעמים על בחורים שהיו להם הפרעות קשב וריכוז וכן שהיו שובבים ברמות מטורפות בתור ילדים ובהמשך כנערים מתבגרים-והנה כשנכנסו לישיבה- פתאום הצליחו לשבת על הכסא ברציפות למשך כמה שעות טובות ולהקפיד על כל הסדרים...

אבל שוב,צריך הרבה עבודה עצמית של הבחור ותפילות...

חוזרים בתשובה-תמיכה >>
לצפיה ב-'אדם יכול להשתנות מן הקצה לקצה'
אדם יכול להשתנות מן הקצה לקצה
30/12/2015 | 17:12
29
יכול לעבור מהפכים שלמים.
הדור הצעיר לא מכיר את "אורי זוהר" של שנות ה-60-70, ועוד דמויות של אנשים שקועי זוהמה והתנהגויות נאלחות. ומי שמכיר, יודע איזה שינוי קיצוני נהיה באדם הזה, שהפך את לבבו מן הקצה ועד הקצה. 
ויש עוד אינספור דוגמאות, גם מן הגמרא.
התנהגות היא הרגל. הרגל אפשר לשנות. את כוחו של שינוי נפשי, שינוי רוחני - אי אפשר לשער. 

למה את שואלת?
חוזרים בתשובה-תמיכה >>
לצפיה ב-'לגבי כוחה של התורה לשנות אדם, בזה אין לי שום ספק.'
לגבי כוחה של התורה לשנות אדם, בזה אין לי שום ספק.
<< ההודעה הנוכחית
02/01/2016 | 19:33
27
והייתי אומר שהשאלה היא הפוכה: האם בכוחו של אדם להשתנות ללא התורה? לכאורה התשובה היא כן. אלא שבלי התורה, יכולתו של אדם להשתנות תהיה מוגבלת רק למידה שהדבר מתאים לו. ניתן לומר שכוחה של התורה היא בתודעת אפסותו של האדם מול הקב"ה, במוכנותו לבטל רצונו מפני רצון ה'. כאשר אין האדם חי מתוך הכרה זו, כאמור יכולתו להשתנות תהיה מוגבלת בהתאם לשאיפתו של האדם להגשים את מימושו העצמי. לעומת זאת, כאשר האדם חי מתוך תודעה של ביטול עצמי מפני הקב"ה, יכולתו להשתנות היא ללא גבול ושיעור.

אני יכול לומר על עצמי, שככל שעברו השנים הבנתי גם צדקו חז"ל באומרם: "אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה". כמה אמת יש במשפט קצר זה, אך זה עניין עמוק מאד שכדי להבינו דרוש הרבה עיון.
חוזרים בתשובה-תמיכה >>
לצפיה ב-'"שאני אחר ואיני אותו האיש".'
"שאני אחר ואיני אותו האיש".
30/12/2015 | 20:58
31
יום אחד,במסיבת יום הולדת לאחיינית שלי ניגנו את שיר הילדים "אבל אני תמיד נשאר אני" - חייכתי בלב : באמת? זה כמובן שיר נחמד לילדים אך לא כלל אימוץ לבוגרים כי דעת היהדות היא כי  אילו אכן היה כך, כי "אני תמיד נשאר אני", אין יהדות כלל , רוקנה היא מתוכן.

זאת משום כי העקרון היסודי שעלינו להפנים בחיינו שהתורה היא מנוע רחב היקף לשינוי אך כמנוע רכב או מטוס שזקוק לדלק - דלק התורה היא ההתעסקות בה וככל שתתעסק בה יותר כך המנוע יסתובב יותר וכשם שמנוע אחד יכול לסובב ארבע גלגלים ולשימך בנקודה אחת מנקודה אחרת ובמטוס, להתעלות ולהתעלות מעלה מעלה, לחצות ימים ואוקיינוסים - כך התורה, יכולה לסובב את כל רמ"ח איברנו ושס"ה גידנו, בתכונות הנפש והרוח ולנתבם לדרך טובה ולהניע אותנו קדימה, לעבר תכליתנו.

כדברי הרמב"ם, " מדרכי התשובה, שאני אחר ואיני אותו האיש שעשה אותן המעשים!"  ואם מחברים זאת לדברי התורה "ושבת עד ה' אלוקיך.. כי המצווה  הזאת" וממזגים דברי אלו ואלו רואים כי כל מהות היהדות היא להגיע לנקודה "שאני אחר ואיני אותו האיש" וזאת הרגשה אמיתית, לא מוטעית שנותנת הרבה כוחות לאדם הוא יכול לאסוף את כל זכרונותיו ממעשיו הרעים וכעבור שנים להזכר בהם כאדם הרואה אדם אחר. הוא ואני אינו אותו האיש. אינו. חשיבה עמוקה יותר, אני היום אחר בזכות אותו האיש, בבחינת "כשלג ילבינו", אך איננו אותו אדם.

אין זה נקנה בנקל אך כדברי הגמרא, יש דרך ארוכה שהיא קצרה ויש דרך קצרה שהיא ארוכה. אם רק נבחר בדרך הראשונה, לא נתייאש בה, נגיע לחשיבה ולדרגה כזו. אם רק. 

חוזרים בתשובה-תמיכה >>

הודעות אחרונות

19:36 | 08.05.19 אורחים בפורום
13:32 | 07.05.19 אורחים בפורום
12:04 | 03.05.19 אורחים בפורום
23:51 | 02.05.19 אורחים בפורום
10:56 | 01.04.19 אורחים בפורום
06:50 | 27.03.19 שמשוןOK
12:26 | 24.03.19 אורחים בפורום
12:05 | 04.02.19 אורחים בפורום
15:45 | 17.01.19 אורחים בפורום
23:46 | 17.12.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ