איך חוזרים?

SUNLIGHT10

New member
איך חוזרים?

שני רבנים שליוו את משפחתי בשני זמנים שונים, שניהם הטרידו מינית נשים.
נתקלתי גם בתאוות בצע.
מאז האמונה שלי קרסה, לא מצליחה לשמוע הרצאות של רבנים.
היכן מוצאים יראי שמיים מהם ניתן ללמוד? קיימים, אני בטוחה, היכן הם?

ד"א- אני רוצה להתחיל לקרוא פרקי הודיה בתפילת שחרית.
היכן הם בסידור?

תודה.

אלישיר

New member
גם אני נתקלתי בכל אלה, ולא רואה סיבה קלה לרדת באמונה.

בעזהי"ת
&nbsp
&nbsp
הדברים בזכותם אני מתחזק, שלא להתפעל כלל משבירת אמון בדמויות נערצות, ובכלל מכל דבר חיצוני אחר, כמו גם בכל אינספור הירידות והנפילות שאני עובר - אם בשל קשיי החיים הגשמיים ואם בשל התגברות היצר הרע שמה לעשות פעם בכמה זמן אני מתפתה לשטויות שלו (גם כשאני יודע שלא יצא לי מזה שום דבר טוב, עדיין פשוט כל כמה זמן לא מצליח, ואז מתחזק ואז אחרי כמה זמן שוב וכו'), הם שלשה עיקריים:
&nbsp
- אמירת תהילים ממושכת בכל יום, רק של המזמורים שאני אוהב ומרגיש בהם השתפכות נפש, עד כדי ידיעתם בעל פה, וחזרה עליהם שוב ושוב עד כדי יותר משעה וחצי ביום של אמירת תהילים קבועה.
&nbsp
- התשדלות מאוד בכבוד ועונג שבת. כל אוכל טוב וכל בגד יפה וכל מצע נחמד למיטה וכל דבר אחר, יהיה לשבת.
&nbsp
- ספרי משיבת נפש והשתפכות הנפש של רבי נחמן מברסלב.
&nbsp
אני לא אומר שאלה העצות היחידות, אבל כן אומר שגם אני חווה המון מבוכה מול העולם הזה, מכל כיוון אפשרי, ואלה הדברים שנראה לי ומאוד מסייעים לי שלא להתרגש בכלל שמבחוץ הכל שקר וריחוק מה' יתברך.
&nbsp
&nbsp

אופירA

New member
מנהל
בגלל שני יצורים את רוצה להפסיד את התורה האלוקית?

כל בני האדם נולדו נשמות אלוקיות בגוף של בהמה.
ירדו לכאן, ויש לכל אחד בחירה איזה חלק של האני שלו להאדיר.
את רוצה להפסיד את הבחירה שלך בגלל שני מגעילים?
אני לא הייתי מוכנה להפסיד אפילו בגלל 85% מגעילים. ראיתי בני עלייה והם מעטים, אבל זה מספיק לי. אף יהודי לא שווה שאפסיד בגללו את התורה של אלוקים.
צריך לחפש אלוקים, ולא להישען על דמויות אנושיות, על חברה, על ציבור.
ברור שהרצאות משני המגעילים לא כדאי לשמוע. אבל הרצאות של אחרים? מה הקשר? מה הבעיה?

גם כהן גדול 80 שנה יכול להפוך לצדוקי. בגלל זה אחשוד בכולם ולא אקריב קורבנות בבית המקדש? זה בשבילי, בשביל אלוקים ותורתו, לא בשביל הכהן...

GILADOS

New member

anat281

New member
וואו איזה תגובה מרגשת !

אופיר ריגשת אותי עד דמעות בתגובתך.

sarale690

New member
היי

בס"ד
שלום לך יקירה,
אני יכולה לנסות להבין אותך.
ובכל זאת, תמיד תדעי שאנחנו בני אדם.בתחילת היום ובסוף היום...
וכולנו גם חוטאים(משתדלים שזה יהיה לעיתים רחוקות) ולכולנו יש יצרים וזה בסדר ולגיטימי. ככה השם ברא אותנו.
אבל הוא מעוניין שנתגבר ונתעלה מעל עצמנו.
ואני מאוד מבינה את המבוכה הזאת כשאת שומעת על אישי ציבור שצריכים לשמש דוגמא חיובית ולהראות שליטה עצמית,זה כואב לראות התנהגות שסוטה 180 מעלות מדרך התורה הקדושה שלנו.
אבל תדעי שזה קיים. יש חולי נפש עם חליפה ומגבעת ואפילו ציציות שמתנפנפות באוויר.
ואף אחד לא מייצג את אלוקים. אפילו שהתשקורת מתיימרת להציג אותם כנציגי המגזר\נציגי היהדות וע"י להכפיש את התורה ולחלל את שם ה'.

ozir

New member
"כל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו"

וגם לא צריך להאמין לתקשורת.

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד [email protected] גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

מילי1991

New member
צדיקים על אמת

הרב איפרגן (הרנטגן)
חכם יוסף שלמה מנתניה-יש לי את הטלפון שלו אבל קשה להשיג.שמעתי עליו מחברה
כמובן חסידות ומאמרים של הרבי מיליובאוויטש
יש גם מישהו שקורא במזוזות מרעננה חוויה מיסטית חזקה
מממ...צדיק וקבליסט - הרב מפורת. לא לוקח כסף על כלום ומקיים שיעורים בזוהר הקדוש כל מוצ"ש
ואוו וגם הרב יונה לייב לעבל- נדיר
אלה המומלצים שלי מקוה שלא שכחתי אף אחד חחח
&nbsp

ozir

New member
שמעי שיעורים של הרב זמיר

אם את יכולה להגיע לרמת אביב לשיעוריו ביום חמישי אז מה טוב.

יש הכל ביוטיוב ובשידור חי.

עוד ממליץ על הרב מנחם אדרי, הרב יצחק כהן. הכל כאמור ביוטיוב.

בגלל שיש בעיות של אמונה בדור האחרון ויש רבנים שגורמים לאנשים לבילבולים זה לא אומר שלא צריך להחזיק ח-ז-ק ביותר באמונה, באין עוד מלבדו.

יש בורא לעולם ויש נסיוהות באמונה. ברור.

צדיקה, בדור האחרון כתוב שיהיו בלבולים ו"צריך להחזיק בחבל חזק, כי ינערו אותו חזק, ומי שלא יחזיק חזק יפול באמונה".

-- בקשר לפרקי הודיה פשוא חפשי בשחרית פרקים שמתחילים ב"הללויה" יש כמה ברצף.

בנצלחה.

אני במייל.

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד [email protected] גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

למעלה