שלום לכולם...נושא חשוב...

איתי179

New member
צריך לפתוח על זה שרשור

GILADOS

New member
יישר כח גדול על התקרבותך לעולם התורה
מאחל לך המון בהצלחה בהמשך דרכך, ההחלטה לקבל עליך עול מלכות שמים היא מאד לא פשוטה, והיא מלווה הרבה קשיים ונסיונות בדרך, אבל הכי חשוב שלא תתייאשי ולא תישברי. מקשיים ונסיונות אלה יכולה לצמוח

בעניין השידוכים והעניין שאת לא משתייכת לזרם מסוים, אז תדעי שממש אין הכרח שתשייכי את עצמך לזרם כלשהו! גם אם אין לך זרם מסוים שאת מזדהה איתו, יש לפחות דרך מסוימת שאת בוחרת בה. הדרך שאת מאמינה בה (שהיא יכולה להיבנות ע"י רבנים מסוימים או הוגים מסוימים שאת מושפעת מהם ו/או על ידי תפיסות שפיתחת בעצמך) היא זו שמגדירה את העולם הדתי שלך, גם אם את לא רואה את עצמך כמשויכת לזרם מסוים. אני יכול לספר על עצמי שגם אני לא מגדיר את עצמי כשייך לזרם מסוים ביהדות, אבל כן יכול לזהות את עצמי כהולך בדרך מסוימת ביהדות וע"פ המקורות שמהם אני מושפע ביהדות. לכן את לא חייבת לחפש הגדרה דתית בהתאם לזרם מסוים, אלא פשוט תזהי את עצמך ע"פ הדרך הפרטית שאת מאמינה בה ובחרת ללכת בה. ואם גם היא לא ברורה לך עדיין, עם הזמן את תבררי אותה לעצמך

המון בהצלחה בהמשך הדרך, מחזק את ידך

sarale690

New member
....

למה נרתעים מזה שאת דתייה?

תראי,זה נכון שלא ממש אוהבים אותנו, אבל נרתעים? תהיי נחמדה,תשרי סביבה נעימה,תגידי "בוקר טוב" ואז כבר לא תרגישי נטע זר..
אם יש תקשורת בינאישית טובה,אפשר להסתדר עם כל אחד.ואפשר לעבוד על זה כמובן.כמו כל דבר בחיים.

באיזה תחום את מחפשת עבודה? אני לא חושבת שאת צריכה ל'שאוף' לעבוד במקומות חרדיים. כל אחד והשליחות שלו.יכול להיות שדווקא עבודת השם שלך תתגדל בסביבה חילונית.תאירי את המקום ע"י הקידוש השם שלך.

ממש לא אמרתי..

שאני מכוונת לעבוד דווקא במקומות חרדיים...תקראי שוב את מה שכתבתי...
רוב חיי עבדתי במקומות חילוניים והייתי הדתיה-חרדית היחידה, ולא הייתה שום בעיה.
העניין הוא שכל יום היחס לחרדים נהיה פחות אוהד (במקומות חילוניים), ומבחינת מקומות עבודה חרדיים, הם
מעוניינים, ובצדק מסוים, לחבור לאנשים שלומם.

ozir

New member
כל כך הרבה שנים

ועדין לא מצאת את הזרם שאת משתייכת אליו: חרדי או דתי??

אני חוזר בתשובה 6 שנים וכבר 5 שנים אני משתייך לזרם החרדי. מוצא אני את עצמי שם גם בלבוש וגם במצוות. השתלבתי מצויין!!

יופי לך..

שמצאת את עצמך במקום הצר והשחור הזה, לי זה לא מתאים, נקודה.
הייתי שם, עשיתי זאת - תרגום לא מוצלח ל- been there,done that.
לא כל אחד חוזר באופן קיצוני, ולא כל אחד יכול (או רוצה) למחוק את רוב החיים הקודמים שלו בטיפקס.
החיים קצת יותר מורכבים מאיך שאתה מציג אותם, ויש גם נפילות בדרך - שבע ייפול צדיק וקם
(לא שאני אומרת שאני צדיקה, אבל אם כאן מדובר על צדיק אז קל וחומר שעל אדם פשוט).
אני גם לא מעוניינת להיטמע בציבור החרדי, כי אני חושבת באופן שונה מהם, ודבר לא ישנה זאת.
אולי יש מקום להקים קהילה לחוזרים בתשובה מגוונים, חשבתי על זה כבר לפני שנים, ואפילו שמעתי
לאחרונה שסביב הרב אמנון יצחק התקבצו רבים והם מתקראים קהילת פז...רעיון נחמד שחבל
שאין אותו גם במרכז הארץ (הבנתי שזה באיזור מודיעין או יותר דרומה).
לכל אחד יש את המסלול שלו בחיים, והם בהחלט לא שחור או לבן. יש ה-מ-ו-ן שטח אפור (או צבעוני לטעמי) באמצע.

אופירA

New member
מנהל
נכון, לא חייבים להצטמצם מקום צר ושחור

דווקא הרב אמנון יצחק מייצג בסגנון הרצאותיו כיוון צר ושחור מאוד מסוים, שמתאים מאוד לנפש של אנשים מסוימים, ומאוד לא מתאים לנפש של אחרים.
לי זה לא מתאים.

אני מצאתי עצמי מצוין בקהילה החרדית של בני ברק, בעיסה הדביקה הזו.
כמובן שלא מחקתי לא את החיים הקודמים שלי בטיפקס ולא שיניתי את המנטליות שהייתי רגילה אליה 30 שנה בכל מה שלא סותר את התורה. רק במה שההשקפה הנכונה שינתה ממילא את המנטליות.
אבל במה שלא סותר את התורה, נשארתי "צפונית בונבונית" שאוהבת ידע עולם רחב, ניקיון הסביבה וטיפוח גינה, שקט בין 2-ל-4 בצהרים, וחתולים מתוקים... מאמינה בשמירה קפדנית של חוקי המדינה (תלוי...
) ובהשתייכות לאגודה לתרבות הדיור... (ואפילו הצלחתי לשכנע את השכנים החרדים...).
כמובן שאני מאוד מבינה את סביבתי, שלא רגילה לאהוב חתולים (ורגילה לפחד מהם), שאין לה שקט 24 שעות ביממה מרוב ילדים ועיסוקים, ושלא רואים כמעט את הלכלוך שיש ברחובות מרוב ריצה וטרדה. ושלא מכירה את האגודה לתרבות הדיור, ולא את ההבדל בין מכתב דרישה גחמנית של עו"ד לבין צו מחייב של הוצאה לפועל...
אני מעריכה את המקומות המנטליים של אנשים, שלא שייכים לי ושלא הייתי מתנגדת אם היו שייכים לי. אבל אני זו אני, ולא העתק של מישהו נערץ אחר.
אני אני, בתוך משפחה אחת גדולה ורחבה מאוד, שאליה אני שייכת. השייכות היא תחושה חשובה ביותר. והיא יכולה בהחלט להתרחש גם במשפחה מאוד מאוד מאוד גדולה, רחבה ומגוונת. ויתכן שדווקא במשפחה כזו, מתרחשים חיבור ושייכות יותר חזקים, יותר נטועים.

החיים באמת הרבה יותר מורכבים מהמצג של הקהילות שומרות המצוות שמוצג בשרשור הזה. המגוון של הצבעוניות מדהים.
כולנו, אני והחברים והשכנים שלי, נופלים וקמים, חוטאים וחיים, טועים ושוגים, לא משנה כמה שחורה החליפה שלנו וכמה בלונדי או שחרחר צבע השיער שלנו. וכולנו נהנים מלהכיל את השונות של זולתנו ולנצל אותה לצורך גדילה עצמית.

הרבה מאוד פעמים בעלי תשובה נכנסים למדרשיה בבני ברק, מתחככים במשפחות הקהילה המקומית כדי ללמוד על אורח חיים חרדי, ומוטרדים מאוד מהזרות שבתהליך הלמידה. מפתחים אנטי רגשי כלפי הרבה דברים בקהילה, שהם לא פתוחים לקלוט או להכיל אותם בסובלנות, ומסתכסכים בסופו של דבר עם עצמם, כדי להאשים את התנהגות הקהילה בבעיות שלהם. לא מבינים איך לקחת את העיקר ולעזוב את הטפל. נותנים לטפל כוח של עיקר, ולעיקר חוסר תשומת לב כמו טפל.

זה כנראה הניסיון שה' מעמיד אותך בו

כיום יש ברוך השם חוזרים בתשובה רבים לא שזה הופך את התהליך לקל אך זה כן מעודד.

מציע לך ללמוד את חובת הלבבות, שער הביטחון.

אין שום יאוש בעולם כלל!

שלום וברוכה הבאה.
יש לדעת שהתהליך אינו סטטי- יש עליות וגם ירידות . שהן לצורך עליה !
קושי למצוא עבודה קיים לצערי לכולנו.
וגם " קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף "
הצעות לפתרון :
1. חברה
2. ליווי של אנשים ( יש באזור המרכז כמה מדרשות בשעות הערב כגון נביעה ברמת גן, ראש יהודי בתל-אביב )
3. לאחרונה נפתח משרד שידוכים מיוחד לבעלי תשובה .
והעיקר לא להתייאש, אשרייך שזכית להתקרש לבורא עולם.
יהי רצון שנשמע ממך בשורות טובות בכל התחומים !
בהצלחה !

למעלה