שלום לכולם...נושא חשוב...

שלום לכולם...נושא חשוב...

שלום לכל הנשמות היחידות שיכולות להבין אותי...

אני חוזרת בתשובה כבר כ-7 שנים...כיום בת 30.
להיות חוזר בתשובה זה, בעולמנו הגשמי כמובן, זה אומר "ליפול בין הכסאות" - מכל הבחינות.
בענייני עבודה - במקומות חילוניים נרתעים מהיותי דתיה+,
ובמקומות חרדיים - כנ"ל..
בענייני שידוך - אי אפשר לומר שאני משתייכת לזרם כלשהו...וזה גם מסבך את הדברים..

אני ממש על סף שבירה...מה עושים?

שלום וברוכה הבאה

בהחלט נושא חשוב , כאוב ומובן שרובנו מתמודדים איתו, פעם חוזרים בתשובה היו מעטים ורובם היה נטמע בחברה החרדית כך שזה היה פחות בעייתי. היום שב"ה התרבו השבים ולא כולם נטמעו עד כדי כך בעולם החרדי בהחלט הרבה מרגישים שנפלו בין הכסאות בכל מיני תחומים, גם אני בלא מעט תחומים.

מה שנראה לי אפשרי לעשות זה בכל זאת לסווג את עצמך לאיזה תחום בהתאם לבעיה, למשל אם זה בשידוך אז איכשהו כן לנסות להגדיר את עצמך ואת ה"קהל יעד", זה לא בטוח יהיה קל ומדוייק אבל זה עדיף על בין הכסאות.
בעבודה לפי מה שאני יודע אין ממש רתיעה מנשים דתיות אולי תופעה שולית וקטנה, רוב הנשים כן עובדות, אם תהיה רתיעה זה מגבר חרדי בדר"כ.. , אולי אם תתני דוגמא לנפילה בין הכסאות בעבודה נוכל גם להציע פתרון במידה וזה באמת קיים באופן משמעותי.

שלום ותודה...

שלום ותודה...אע"פ שאני נמצאת כאן סמויה כבר בערך 8 שנים
(בשם משתמש אחר...)
תאמין לי שממש לא מעוניינת להיטמע בציבור החרדי...זה לא הכיוון. פשוט התכוונתי שאם אני מציעה את עצמי
למשרה בסביבה חרדית, יעדיפו את החרדית ולא את החוזרת בתשובה (לפחות מניסיוני עד כה...).

קהל היעד מבחינתי בשידוך זה "חוזר בתשובה", בעיקר ברמת ה"מתחזק"...כי אז קל יותר לבנות ביחד:)

תגובה

לא התכוונתי שתטמעי שם, זאת הייתה הקדמה למצב.. גם אני לא שם ולא מתכוון להיות כי לדעתי אין זה מקומנו.

מה שכתבת לגבי המשרה זה אולי קרה במקרה אני לא רואה סיבה שיהיה לה יתרון על גביך זה לא שמחפשים יראת שמיים [שגם אז למה שתהיי פחותה?], אדרבה הרבה מאוד חסרונות יש לחרדית כמו הריון כל שנה או שנתיים, ילדים חולים וכו' שזה שכיח שמפלים לרעה נשים נשואות על רווקות אז כל שכן חרדיות שהם נשואות ++++ שאז הפער בין הכדאיות להעסיק אותם מאשר להעסיק רווקה פי כמה יותר גדול וזאת רק דוגמא אחת...

לפי מה שהגבת לחברים הקהל יעד שלך הרבה יותר מצומצם, אני לא האיש לתת מוסר לאחרים אבל לדעתי ישנה בעיה בדור הזה שמסווגים יותר מידיי ונמנעים מלפגוש.. את צריכה מישהו בערך בגיל 30 וגם אקדמאי וגם בראש שלך שהוא חוזר בתשובה ומתחזק ובטח שיש עוד כמה דרישות פנימיות וחיציוניות ככה שההיצע לא יהיה גדול וחבל.. אם למשל יבוא אדם דתי לאומי [שאחוז הרווקים שם בגילאים האלה יחסית גדול], אני לא רואה סיבה לפסול על הסף... לכן הקהל יעד צריך להיות מוגדר אבל גמיש יחסית.

איתי179

New member
שלום וברכה, וברוכה הבאה!

בס"ד

ראשית, שמחים שבאת להתייעץ איתנו.
מקווים שנוכל לעזור ולסייע. נמצאים פה בפורום אנשים שבהחלט יוכלו לתרום לך קצת מהידע שלהם והניסיון האישי.

אז ככה, אני לא כ"כ מסכים עם האימרה: "ליפול בין הכסאות" .
זה כמובן אינדיבידואלי, כמו כל דבר אחר בחיים, לאחד הולך יותר, לאחר מצליח פחות, הכל ברצון ה', ויש יד שמסובבת את הדברים, בהתאם לתיקון הפרטי של האדם.
בנוסף, לא הייתי מקטלג את הזהות הדתית כגורם לאבטלה.
למעשה, יש הרבה מקומות עבודה חילוניים שמועסקים שם דתיים [כמובן אני מדבר על העבודות שמותרות לפי ההלכה], ותדעי לך שמעריכים אותם יותר, כי יש להם ערכים, אמינות וכו'.....

שידוכים- אני אגיד לך לאיזה זרם את משתייכת. לזרם החוזרים בתשובה. כן זה נהיה זרם בפני עצמו, לאור הגל העצום של החוזרים בתשובה בדור הזה. ויש הרבה אנשים כמוך בהגדרה שלהם, הם לא בחרו בזרם מסויים, הם לוקחים מכל הזרמים, לוקחים קצת מזה, וקצת מזה, אני בהחלט חושב שאני גם נכלל בהגדרה הזו.

מה לגבי אתר 'שבע ברכות' של ארגון הידברות:
http://www.7brachot.co.il/
נראה לי יתאים לך.

לא הבנתי לגבי המקומות החרדים - זה שאת דתיה+ איך זה מפריע בדיוק להתקבל לעבודה אצלם?

בהזדמנות זו אברך אותך שתזכי למצוא מקום פרנסה כשר במהרה בקרוב שיתאים לך מכל הבחינות, ותזכי לפרנסה בהיתר ולא באיסור בנחת ולא בצער ברווח ולא בצמצום, ושתזכי לזיווג הגון שיתאים לך מכל הבחינות במהרה בקרוב. והטוב בעיניו יעשה.

בהחלט יד ה'...

היא זו שמסובבת את העניינים...אבל לעיתים קשה להבין מה הוא רוצה ממך...אע"פ שביקשת ממנו
חזור ובקוש להראות לך:)
תראה...בעבר אכן הייתי מועסקת במקומות חילוניים והייתי הדתייה היחידה שם. לאחרונה קשה אפילו יותר
להתקבל למקומות כאלו..כל יום חלה ירידת הדורות נוספת לצערנו...
מה גם שברור שההעדפה שלי היא לסביבה נקייה יותר בראש ובראשונה..

בעניין שידוכים, כן...בהחלט 'משתייכת' לזרם החוזרים על גווניו... ומכירה את האתר 7 ברכות בערך מיומו הראשון.
אני אישית אקדמאית ומחפשת בחור דומה, מפני שמניסיוני יש התאמה טובה יותר כך. רוב ההצעות משם היו מבחורים שלא התאימו.
אני רשומה גם בשליש גן עדן, אבל שם יש סלט שלם מבחינת הגדרות...טוב...שידוך זה רק מאיתו יתברך..ועדיין,
שמעתי אמרה נכונה - "שליש גן עדן זה שני שליש גיהינום"..ואני חותמת על זה

לגבי מקומות העבודה החרדיים...בוא נאמר שאם בקו"ח שלי כתוב שעשיתי צבא...זה לא מתקבל אצלם בעין יפה, ואני לא בענייני שקרים.

תודה על כל ברכותיך, וא-מ-ן...שהמברך יבורך!

איתי179

New member
לעניין קורות חיים

אולי פשוט להשמיט את הנושא של הצבא , פשוט לא לרשום בכלל.
[השאלה אם זה מותר מבחינת ההלכה, מבחינת ' הונאת דברים'
].

איתי179

New member
בנוסף, שמעתי לא ממזמן על מקרה מעניין בנושא:

מציאת עבודה.

הרב פנגר מספר על מישהו שלא הצליח למצוא עבודה.
מה עשה? אמר לבעל הבית תשמע אני יעבוד אצלך בחינם. מה אכפת לך?!....בעל הבית הכניס אותו לעבודה בתור מתנדב.
אחרי תקופה שעבד שם הוא בהחלט היה שם בעל מעמד חשוב, הוא היה אחראי על כל מיני דברים ועשה להם הרבה דברים טובים.
וכשרצה לעזוב, אז בעל הבית היה קשה לו בלעדיו, כי עכשיו הבחור הזה הוא חשוב אצלו ובלעדיו הרבה דברים לא יוכלו להמשיך, לכן קיבל אותו לעבודה.

נקודה למחשבה!

אגב,
השאלה אם מותר לעשות את זה לכתחילה, להתנדב במקום על דעת שאחרי זה יקבלו אותו כשירצה לעזוב. סוג של הערמה, לא?

אלישיר

New member
ומה על אפשרות הפוכה?

בעזהי"ת

א. להתנדב ללא משכורת, אומר שאתה ניזון בחינם ממקור כלשהו - משהו שבוודאי לא מתאים לחיי משפחה, או למישהו שרואה את עצמו בכאלה בטווח הקרוב.

ב. ומה על האפשרות ההפוכה? התנדבות כמה חודשים, ובאותו רגע שהמתנדב מתחיל לבקש תמורה, מראים לו את הדלת החוצה?

ברוכה הבאה

לחזור בתשובה זו המתנה הכי טובה שיכולנו לתת לעצמינו...
לא צריך להשתייך לזרם מסויים... כמו שאיתי כבר אמר אנחנו נקראים הזרם של החוזרים בתשובה.
אני מאמינה שזה גם לפי ההרגשה. אני למשל מרגישה יותר קרובה לברסלב... וסבא שלי בכלל היה חב''דניק

לגבי עבודה.. סבלנות.. עוד לא נפלת על המעסיק הטוב באמת שיידע וייראה את האיכויות שבך.. הבעיה במעסיקים היום שהם מחפשים סוסיי עבודה שידפקו שעות בכל התנאים שיש.

וכל השאר? אנחנו פה לחזק אחד את השניה...
עם ישראל אחים

צודקת
100%

כן...אנחנו סלט שלם, אבל לפחות מגוון וטעים

לגבי מעסיקים...מקווה שזה יקרה בקרוב כי צריך לשלם חשבונות..והרבה.

לגבי החיזוקים...האם עשיתם פעם מפגש פורום במציאות? אני לא מזלזלת בכוחה של המילה
הכתובה...אבל לעיתים זה לא מספיק...

אופירA

New member
מנהל
בטוח שעצוב וקשה לך מאוד

אני הפכתי לחרדית לפני למעלה מ-20 שנה, קצת לפני גיל 30.
ושמתי לב לאורך השנים, שלעיתים קרובות בעלי תשובה לא קוראים לבעיה שלהם בשם הנכון.
ונדמה לי שאולי גם לך זה קורה.

אני מרגישה שהבעיה האחרונה שלי זה שאני חוזרת בתשובה. ולא רק שזו בעצם לא בעיה, אלא שזה אפילו יתרון מבחינתי.
זה בשבילי לא "ליפול בין הכיסאות" אלא דווקא "להרוויח מכל העולמות".
אני מבינה ראש חילוני מזרחי, ראש חילוני צפוני בונבוני, ראש חילוני חפיפניק וראש חילוני מכובד ומהוקצע. וגם מבינה ראש חרדי ליטאי, חסידי, מודרני, של אנשים קדושים ומורמים מעם. רוקדת על כל החתונות, בהצלחה.
אני עצמאית, ומקבלת הזמנות לעבודה עם אנשים שלא מכירים אותי. אף חילוני לא נרתע מהיותי חרדית. כי אני לא נרתעת ממנו, ולא מעצמי, וכי יש לי ביטחון רב ביכולת המקצועית שלי, שזה בעצם מה שמעניין אותו.
חרדים בוודאי שלא נרתעים ממני. להיפך. אני משתייכת לכל הזרמים כולם... ובעיקר - משתייכת לעצמי, ומרגישה שייכות לכולם. אנשים אוהבים את זה, לא משנה מאיזה סוג הם.

לא קל לי מהרבה בחינות, אבל לא בגלל המגבלה החברתית, אלא בגלל קשיים אישיים, אישיותיים, לא קשור לחזרה בתשובה. לא קשור לקהילה החילונית או החרדית.
אני זוכרת שאמא שלי, שהיו לה כל החיים טענות עלי מהבוקר עד הערב, התלוננה שהיא מרגישה שהיא מאבדת בת, בגלל שחזרתי בתשובה... אמרתי לה: דחילק, את באמת מאמינה לזה? הרי הנתק בתקשורת בינינו נולד מהיום שנולדתי, והבעיות וההתרחקות שלי היו בעיצומן הרבה לפני שחזרתי בתשובה. אז מה את מחפשת להפיל את זה על זה? אפילו היא ויתרה על הכיוון הזה...

לא הצלחתי להתחתן כי יש לי בעיה רגשית קשה עם אבא שלי וכל מיני פחדים, ולא בגלל שקשה למצוא שידוך לבעלת תשובה.
היה לי קשה להתמיד במקומות עבודה בגלל יתר רגישות, ולא כי הם היו חילוניים או דתיים.
סבלתי מדיכאון לא בגלל השינוי שעברתי בחיים, ולא בגלל שחסר לי השחייה בים והריקודים עם גברים... אלא בגלל שסבלתי מדיכאון רוב ימי חיי בגלל הנסיבות שלהם...
שמנתי מאוד לא בגלל שהחרדים לא מקפידים על כושר גופני ועל הגזרה, וחושבים שבשבת אפשר לאכול בלי הגבלה. אלא בגלל שיש לי הפרעת אכילה.

פשוט רציתי להציע לך, אולי את יכולה להתבונן היטב על קשייך, ולנסות לא לראות אותם דרך החזרה בתשובה, הדתיות וכד'. נסי לראות באמת, מה הקשיים שלך.

מצדיעה לך

וואו...את בנאדם מדהים...אני מתמודדת אולי עם שמינית מכך וקשה לי מנשוא...
נכון, אנחנו מבינים את כל סוגי הטיפוסים...אבל מי מבין אותנו?? (חוץ מאיתנו:)
ההרגשה היא שאתה מכיל את כולם אבל אף אחד לא באמת מכיל אותך, וזו הרגשה מאוד בודדה...
נראה לי שהשוני העיקרי ביני לבינך, זה שאת מגדירה עצמך כחרדית, בעוד אני מגדירה את עצמי
כסלט שלם שנקרא - "חוזרת בתשובה" (קצת חב"ד, ברסלב, ליטאי, ספרדי, דתי לאומי ושות'...)
אני לא בוחרת לסבך לי את החיים...הם פשוט מסובכים מאליהם...או יותר נכון לומר - מורכבים.
כי אני פשוט באמת תערובת של כל אלו הזרמים...
אני מאחלת לכולנו את כל הישועות בקרוב...ושיבוא המשיח כבר ויכניס אותנו לחיים נפלאים

ואפרופו המשיח...יש לי המון מה לכתוב בנושא (בלי קשר לחב"ד...), אבל זה כבר לשרשור אחר

אופירA

New member
מנהל
השאלה אם את מכילה את עצמך

אני לא מאמינה ב"לא מבינים אותי", "לא מכילים".
אני מאמינה ב"אני לא מכילה את עצמי, לא מבינה את עצמי, מחפשת את עצמי".
הרגשת הבדידות מניסיוני היא בגלל ניכור פנימי, לא בגלל ה"אחרים".

הגדרת הבדידות נכונה במובן של "כל אדם הוא עולם שלם, כל אדם הוא ייחודי, בשבילי נברא כל העולם". כלומר שאין מישהו כמוני בחלד. שרק אני יכולה לעשות את התפקיד שנגזר עלי, כי רק עלי הוא נגזר.
אבל זו לא בדידות מכאיבה. זו ייחודיות. כמו שאף אחד לא יכול להבין את התפקיד של מי שיש לו המידע הכי סודי בכור האטומי. אז הוא יחידי, לבד... עצוב הוא לא, בגלל זה.

תחושה של בדידות נובעת מצורך באישור של הזולת. וזה נובע מחוסר באישור עצמי. ולכן האדם לא מאושר. אדם שיש לו אישור עצמי, שיש לו חיבור טוב לאני שלו, לא מרגיש צורך גדול באישור של הזולת, לא מרגיש שלא מבינים אותו (או שזה קשה מאוד שלא מבינים אותו), והוא מאושר.
לפעמים אנו מרגישים צורך שיבינו אותנו כמו הצורך של ילד קטן שההורים שלו יבינו אותו גם בלי מילים. צריך לזהות את זה, כדי ללמוד לא לצפות מהזולת להיות ההורים שלי.

רוב החוזרים בתשובה לא משתייכים לזרם. למה שישתייכו? הם למדו באיזו מסגרת ששייכת לזרם, וזהו. הם למדו הכל, ולא שייכים לקהילה מסוימת, ברמת העיקרון. בפועל, מי שמרגיש הזדהות עם קהילה מסוימת - זה משהו אחר. אבל אם מישהו מרגיש שייכות ליהדות ולרבש"ע ולכלל שומרי המצוות ולא לקהילה - זה טבעי ונורמלי.
בעל תשובה, מבחינת היהדות, לא צריך להרגיש שייכות לזרם.
אולי מבחינת החסך האישי שלו בשייכות בכלל, הוא מרגיש צורך להשתייך ומרגיש בדידות מכך שהוא לא משתייך.

זו רק דעתי. החיים באמת מורכבים מאוד.

תודה..אבל

לא ממש קלעת לגביי...תאמיני לי, אני הבנאדם האחרון שזקוק לאישורים מהסביבה;)
מה שכן, זה באמת קשה מהבחינה הזו שאין שייכות לקהילה מסודרת...רשת תמיכה.
כחילונית-מסורתית לא ממש חשתי את הצורך בכך, אבל כשגדלים רוחנית, מבינים
ומתחברים לכלל ישראל ע"י התורה...מרגישים את זה באמת.

למעלה