אם תצליחו לזהות אז אתם אלופים

argamon

Member
אם תצליחו לזהות אז אתם אלופים

שלום לכם: בשנה האחרונה במושב בו אני גר, אנחנו בני המייסדים הקמנו ארכיון על מייסדי המושב אשר בנו את המושב ב-1949 וכולם כמעט הלכו לעולמם .יש בו תצוגות ,תמונות , חפצים וסיפורים, וכל דבר שהיה מהשנה הנ"ל לאורך השנים.
> אני מנסה את עזרתכם שתתרום הרבה במידע אם תוכלו לתת על קופסת פח קטנה (אני מקווה שאני מזהה נכון שהיא מפח) של סוכריות בגודל בערך של קופסת קפה נמס.
> הבעיה שהקופסה החלידה בצורה נוראה, כמעט בלי זיהוי חוץ מתמונה אחת בה נשארו עליו מספר כיתובים.
> המשפחה לה שייכת הקופסה מספרת שאת קופסת הסוכריות הביא אב המשפחה או בסוף שנות ה-50 או בתחילת שנות ה- 60 משירות המילואים שעשה במשטרת עיראק סווידאן שבדרום כמתנה לילדיו שאהבו מאד את הסוכריות בקופסה.
>>> אני אעלה 3 תמונות של אותה קופסה מזוויות שונות וכן תמונת המחשה לגודלה. בתקווה שתצליחו לעזור:
>> סך הכל 4 תמונות:
1. הצד התחתון של הקופסה והחלק היחיד שנותר עליו כיתוב :
https://bit.ly/2mpGbac 

2. זווית נוספת : https://bit.ly/2mtkdTU  

3. עוד זווית : https://bit.ly/2m1rjig 

4. תמונת המחשת גודל הקופסה ליד בקבוק משקה:
https://bit.ly/2kxgFPS  

בתודה לעזרתכם ואני מקווה שההעלאות יצליחו.

זה בהחלט פתיר,

נראה שצבע הקופסה היה ממשפחת הכחולים, ובצילום נראה מעוין יפה מאד.
הדי כבר יעלה תמונה של קופסה אחות שגם מכילה עדין את הסוכריות.

argamon

Member
תודה אסיקו1 :

אני מקווה שהוא ייכנס ויגיב. הזיהוי חשוב למושב שלם עם בני המיסדים עבור הארכיון שהוקם לאחרונה. אני אשמח לשלוח את התשובה הנכונה לקבוצת בני המייסדים שלנו עם קרדיט למי שימצא תשובה נכונה..

hadi orr

New member
קשה מאוד לזהות את הקופסה אבל בגודל הזה אני חושב שזה לא של

סוכריות. אני דווקא הולך לכיוון של אבקת ביצים מיובשות !!!!!!!!! באמת
הגודל לא מתאים לקופסת סוכריות

argamon

Member
תודה רבה הדי:

אני אמסור למשפחה מה שכתבת, בכל מקרה בשנות ה- 50 וגם בשנות ה-60 כמעט כל משפחה במושב גידלה תרנגולות רבות עבור ביצים למשלוח לתנובה ולא היה צורך לקנות אבקת ביצים . במשפחה בטוחים שהם זוכרים טוב שהקופסה הייתה קופסת סוכריות שהאבא הביא כאמור בסוף שנות ה-50 או סוף שנות ה- 60 מהשקם במילואים במשטרת עיראק סווידן.

hadi orr

New member
נהדר. אם זה מה שהם זוכרים אז זה מה שהם זוכרים ומי אני

שאתווכח איתם.
אני דווקא חושב שבעקבות מה שאתה כותב: "כמעט כל משפחה במושב גידלה תרנגולות רבות עבור ביצים למשלוח לתנובה ולא היה צורך לקנות אבקת ביצים" זה מחזק את מה שכתבתי כי הוא היה במילואים ופתאום יש אבקת ביצים והביא הביתה בתור הומור או להראות מה עושים עם הביצים אבל באמת אם הם זוכרים שהיו סוכריות שם לפני 60 שנה אז מי אני שאגיד אחרת.

argamon

Member
הדי דברים מעניינים שלך והנה תוספת:

נחמד מה שאתה מסביר וכיוון שהדבר חשוב לנו במושב, קיבלתי עוד קצת מידע מהמשפחה ואכתוב כאן:
1. הם בדקו במגדלת חזקה ובתמונת התוספת שהבאתי עם הבועה הכחולה הם מזהים למטה את הכיתוב made in hollyland
2 הם כותבים לי שהקופסה טיפה גדולה יותר מקופסת קפה נמס קטנה וקצת רחבה יותר.

hadi orr

New member
נהדר. אם הם בטוחים שזה סוכריות אז בשביל מה לשאול. זה ברור

שזה סוכריות כי הם בטוחים בכך אז שום עובדה ושום דבר לא ישנה את הדעה אז זה סוכריות. התחיל כסוכריות ונגמר כסוכריות וחבל בכלל על השאלות.
אני לא כועס, שלא תבין אותי לא נכון. אם הם יודעים אז בשביל מה לשאול בכלל?

argamon

Member
אסביר:

אנחנו במושב שהקמנו את ארכיון בני המייסדים מעוניינים שתהיה לנו תמונה טובה של הקופסה עם מידע עליה . המשפחה כאמור יודעת איפה זה נקנה ובערך את השנה אבל אנחנו רוצים תיעוד בארכיון שיהיה ברור כמה שאפשר ולכן אנחנו מנסים להגיע להסבר הנכון על התמונות שהמשפחה העלתה שלמרבה הצער קשות ביותר לזיהוי ולמצוא גם תמונה ברורה.

נראה לי מוזר ה'הולילנד'...שיבדקו שוב, אולי זה holland?

לדעתי זה תוצרת חוץ גם כי זה לא מוכר להדי וגם כי הכיתוב בתחתית הקופסה היה בלועזית.

ועוד משהו - הכיתוב בתחתית הקופסה הוא GAS PACKED

מבדיקה בגוגל מדובר באריזות גז נוזלי...לא התעמקתי בנושא אבל מציעה לך להיכנס ולבדוק את הנושא יותר לעומק.

argamon

Member
לסבתא רותרות אני מסכים בהרבה דברים שכתבת

> הרבה תודה לתגובתך.
> בדקתי בתמונות את הערותייך ולדעתי את מזהה במדוייק מה שכתוב ואולי במשפחה טעו בעניין הזיהוי "הולילנד"
> סיפרתי לפני מספר רגעים בווטסאפ למשפחה את כל מה שכתבת ואם יגיבו אכתוב לך מה שהגיבו.
מאד יעזור אם תוכלי בבקשה למצוא ולהעלות קופסה של גז נוזלי עליו את כותבת וכמובן רצוי קופסת גז נוזלי של שנות ה-60 או אפילו ה-50 כדי שאעביר את התמונה למשפחה, וכך לא תהיה טעות בתיעוד התמונה בארכיון המושב כאילו זו קופסת סוכריות במקרה וזו לא קופסת סוכריות והמשפחה טעתה.
> ניראה לי שבגלל המידע של המשפחה שאולי שגוי, הדי למרות רצונו החזק לעזור וגם את ברצונך החזק לעזור ולא אף אחד לא מצא מידע על הקופסה כקופסת סוכריות.

קופסאות הממתקים מברזל שנמכרו בשקם בימים ההם היו בד"כ של חברת

צ.ד. הישראלית. אני זוכרת כילדה שאבי תמיד היה חוזר ממילואים עם קופסאות צ.ד. מהשק"ם. אז יכול להיות שהם זוכרים שקיבלו סוכריות, ואכן קיבלו, אבל לא בקופסה הזאת.
אשלח לך לינק לתמונות בגוגל.

ובכן, מחיטוט נוסף בגוגל, נדמה לי שאנו מתקרבים לפתרון.

מסתבר שקופסאות עליהן כתוב GAS PACKED אינן רק מארזים של גז נוזלי אלא צורת אריזה של שימורים שונים, אבקות שונות וכו'. לא מבינה כלום באריזות המבוססות על גז אבל בין שאר המוצרים הארוזים כך, יש גם אבקת חלב תוצרת הולנד. לדעתי זה מה שקנה בחורנו בשק"ם. יחד עם קופסת נס קפה עלית, היה לו קפוצ'ינו של פעם....
מצרפת לדוגמה, קופסה של אבקת חלב תוצרת הולנד, ישנה נושנה, שכתוב עליה GAS PACKED - למכירה באי ביי, לכל המעוניין.

https://www.ebay.com/itm/VINTAGE-HE...MILK-POWDER-ADV-TIN-BOX-HOLLAND-/162931074827

argamon

Member
סבתא רותרות את תותחית של ממש !

הרבה תודה על המאמצים שלך ואני רואה שטרחת על זה אפילו בלילה.
> אני אעביר את התמונה עם זוויות ההגדלה למשפחה .
> לפי זה בני המשפחה זוכרים טוב ולא מדובר בגז ויש לי הרגשה שבקופסה כמעט זהה לזו של אבקת החלב , היו גם קופסאות של סוכריות, ואולי את עוד תפתיעי כאשר תמצאי כזו.
> שוב תודה על הטירחה הרבה שלך ושנה מצויינת לך. המידע שלך יעזור לא רק לי ולמשפחה אשר העלתה את התמונות עם הקופסה החלודה אלא גם למידע בארכיון בני המייסדים שהוקם במושב שלנו.

argamon

Member
סבתא רותרות שיחקת אותה. המשפחה הגיבו לי:

לפני מספר דקות שלחתי למשפחה בווטסאפ קישור לאתר התמונה שהבאת, כולל צילום מסך של הדברים שכתבת לי.
בעל המשפחה שאבא שלו הביא זאת למשפחה בזמנים ההם ראה את התמונה שהבאת ואמר שזו בדיוק הקופסה שאבא שלו הביא מהשקם.
לבעל המשפחה אין ספק שהיו בו סוכריות ולפי זה כנראה החברה ההולנדית ייצאה לישראל קופסאות זהות גם של סוכריות ולא רק של אבקת חלב.
סבתא רותרות, אם תצליחי למצוא אותה קופסה עם סוכריות שאולי נחבאת במקום כלשהו אז את תשחקי אותה בגדול, אבל בכל מקרה הצלחת למצוא קופסה כזו שהמשפחה מאשרת שזו הקופסה המקורית רק היא הייתה של סוכריות ולא של אבקת חלב וזו כבר תרומה גדולה שלך לתיעוד בארכיון בני המייסדים שלנו במושב.
הרבה תודה והלוואי שתצליחי למצוא גם קופסת סוכריות זהה לזה של אבקת החלב.

האם הם אישרו שהכיתוב על הקופסה היה אמנם הולנד ולא הולילנד?

תראה, קשה לי להאמין שהשק"ם אז ייבא סוכריות מחו"ל כשבארץ כבר היו מפעלים לייצור סוכריות. השקם שאף למכור בזול ולא מוצרי יבוא. אבקת חלב, יותר הגיוני שנמכר מיבוא כמו אבקת הביצים שהדי הזכיר, שהייתה תוצרת ארה"ב.
אני עדיין מאמינה שהאיש הביא גם סוכריות וגם אבקת חלב מהשק"ם...
מצרפת עוד תמונה של קופסת אבקת חלב הולנדית ישנה, שהרקע שלה כחול!
https://il.bidspirit.com/ui/lotPage/source/catalog/auction/772/lot/65839/foo/zoom/1?lang=he

בכל מקרה, בכנות, אני ממש לא מבינה איך קופסא חלודה וישנה, של 'משהו' תוצרת חוץ, שבמקרה נקנתה במילואים מהווה תוספת או תרומה 'גדולה' לארכיון בני המייסדים במושב. זה בעיני לא חלק מההיסטוריה של המושב. האם היית מציג בארכיון תולדות המושב כובע או שמלה שבמקרה נקנו ע"י אחד החברים?
אבל זה כבר דיון אחר.

למעלה