לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1463614,636 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'הפעם כמה מילים על "לא אוסף" מסטיקים שלי'
הפעם כמה מילים על "לא אוסף" מסטיקים שלי
<< ההודעה הנוכחית
28/03/2019 | 16:34
12
190
ואתחיל בהסבר מה זה "לא אוסף". כבר לפני שנים רבות התחלתי להשתמש בביטוי זה אשר התקבל ב"עדת" האספנים ברגשות מעורבים. חלקם, לאחר שהבינו את המשמעות, אהבו וחלקם, עד היום, שונאים.

"לא אוסף" הם אסופה של פריטים אשר לאספן "נחמד" שיש לו את האסופה הזו אבל הוא לא ישקיע רבות בחיפוש וכן לא ישקיע רבות מבחינה כספית באוסף זה. הוא מבין, האספן, כי אסופה זו לא תגדל ותיהיה "חוד החנית" של אוספיו וההשקעה בלימוד ומחקר אסופה זו לא תתבצע ממש לעומק. כמו כן הוא לא מצליח להגדיל אוסף זה מפאת שכבר דברים שכאלו לא מגיעים לשווקים.

אחד מה"לא אוסף" שלי הוא מסטיקים. ברור שלא המסטיקים עצמם אשר נלעסו והושלכו (מקווה לפח ולא למדרכה ונדבקו לסוליות הנעלים/סנדלים), אלא נייר העטיפה של המסטיקים. ברור שעטיפות ישראליות ועדיף ישנות. עטיפות אלו נאספו גם בזמן אמת ושחוקו על ידי הילדים על ידי משחק ההפיכה (לא זוכר איך קראו לו בדיוק. המשחק ששמת הפוך את העטיפה נתת מכה בכף ידך ליד העטיפות וזכית בעטיפה שהתהפכה מהרוח שיצרת) וכן ההחלפות בעטיפות שוות יותר ושוות פחות.

ובטח אתם שואלים מדוע אתה כותב על זה דווקא עכשיו? אז טוב ששאלתם. כי כבר זמן רב אני לא מצליח להגדיל את ה"לא אוסף" הזה והנה ממש בימים האחרונים הצלחתי לצרף מספר עטיפות חדשות ל"לא אוסף" הזה ורציתי לשתף אותכם בכך.

בארץ היו מספר רב של יצרנים לאורך השנים כגון: עלית, בזוקה, ליבר, תמר, פם פם (של יונלה), אטלס, צ"ד, גם גם ועוד. עטיפות המסטיקים היו במגוון רחב עד מאוד של ציורים ותמונות. מאישים יהודים בני התקופה כגון – טרומפלדור, רוטשילד, ביאליק, טשרניחובסקי, אנשטיין, דיזנגוף, אחד העם, מונטיפיורי ועוד. שחקני כדורגל בגווני בסיס שונים כגון – סטלמך, חודרוב, גלזר, מנצ'ל, רצבי, לוי ועוד. עטיפות של חיות שונות, עטיפות של חגי ישראל, עטיפות של סיפורי ילדים מ-לאסי חוזרת הביתה, דרך רובינזון קרוזו וכלה בעליסה בארץ הפלאות ליכלוכית ועוד. ברור שסעדיה התימני כיכב במספר עטיפות בעלות רקע שונה וציור זהה. מקומות בארץ כגון עכו חיפה טבריה וברור שתל אביב וכן מקומות בעולם כגון ריו, הוואי, ונצואלה לונדון ניו יורק ועוד. מקומו של צה"ל לא נפקד וחילות האויר הים והיבשה קיבלו מקום של כבוד בעטיפות (לטעמי האישי המקסימות) אלו. שחקני כדורגל מנבחרות שונות בעולם כגון נבחרת צרפת, אנגליה, ברזיל ועוד הופיעו גם כן (ולא אציין את שמות השחקנים כי לא יודע). למדנו את דגלי העולם דרך העטיפות ואת סוגי הכספים בכל מיני מקומות שונים ומשונים. ראינו בעטיפות את השחקנים הנערצים עלינו כגון מרלון ברנדו, אליזבט טיילור, סופיה לורן, גיימס דין, אלביס פרסלי ועוד ועוד ועוד. נושאים רבים ומגוונים, חשובים יותר וחשובים פחות אבל במגוון גדול של נושאים ובמגוון גדול של יצרנים.

המסטיק עצמו שהוא בסך הכל ממתק שנועד ללעיסה עשוי בדרך כלל משרף או ממוצרי פלסטיק מבוססי נפט !!! אשר הוכנסו אליהם (בזמן היצור והעירבוב) תמציות בטעמים שונים, סוכר או תחליפי סוכר. יש הטוענים כי בני המאיה נהגו לאכול מסטיק משרף של העצים אבל המצאת המסטיק מיוחסת לתומס אדמס בשנת 1871 שטעם בזמן שיצר צעצועים משרף של עצי הספודיליה.

ללא קשר למי שרוצה להעמיק קצת יותר בנושא זה אז מפנה אותכם לספרו המקסים של חברי דר' חיים גרוסמן אשר כתב בנושא זה באריכות "מסטיק של פעם".

מקווה שנהנתם. ושוב לצערי לא מצליח להבין מדוע התמונות לא עולות לפי הסדר שרציתי. לא נורא

אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אוסף יפיפה'
אוסף יפיפה
28/03/2019 | 19:16
3
34
והספר הוא חתיכת היסטריה של תעשית המסטיק בארץ .חן חן הדי
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אכן, בילקוט היתה סטיפה של עטיפות מסטיקים'
אכן, בילקוט היתה סטיפה של עטיפות מסטיקים
28/03/2019 | 22:14
34
בגומיה, ומיד בהפסקה ה"טורנירים" מתחילים.
אני נזכר ברבות מהעטיפות הללו אבל אני לא מאלו ששמר אותן.
אני זוכר גם שהמסטיקים היו די מגעילים, מאד מתוקים ומיד מאבדים את הטעם.
נדמה לי ששחקנו לא יותר מכיתות ג-ד-ה ובמקביל לגוגואים בקיץ, מזל שאותם אתה לא צריך לאסוף הדי...

אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בהחלט הספר הוא תיעוד של מה שהיה כאן בזמנו בנושא המסטיקים'
בהחלט הספר הוא תיעוד של מה שהיה כאן בזמנו בנושא המסטיקים
31/03/2019 | 00:50
16
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/04/2019 | 22:46
5
לצפיה ב-'יפה מאוד .'
יפה מאוד .
29/03/2019 | 12:01
24
מזכיר לי נשכחות .
היו לנו מאות כי זה היה אחד המשחקים שלנו בילדות

שוב כל הכבוד.

מאיר כרמיאל
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אוסף מענין ומרתק'
אוסף מענין ומרתק
29/03/2019 | 19:51
25
מעלה זכרונות ילדות 
ישר כח
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'"לא אוסף" מכובד ביותר!'
"לא אוסף" מכובד ביותר!
30/03/2019 | 09:54
16
לצפיה ב-'הלוואי עלי 'לא אוסף' כזה...'
הלוואי עלי 'לא אוסף' כזה...
30/03/2019 | 16:31
24
אגב, אין אפשרות להעלות בפורום את התמונות בצורה של מצגת כפי ששלחת לי פעם? הרבה יותר נוח לגלגל מאשר לפתוח ולסגור 40 תמונות.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'טוב שכל כך הרבה עטיפות של מסטיקים נשמרו'
טוב שכל כך הרבה עטיפות של מסטיקים נשמרו
30/03/2019 | 16:43
2
25
עטיפות של מסטיקים היו מסוג האוספים שבדרך כלל ילדים לא שמרו לאורך זמן.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'זה עוד דבר.שלא נותר לנו אלה להצטער.שלא שמרנו'
זה עוד דבר.שלא נותר לנו אלה להצטער.שלא שמרנו
31/03/2019 | 15:30
1
13
לצפיה ב-'האוסף מרשים. כמי שאסף מעטפות מסטיק.'
האוסף מרשים. כמי שאסף מעטפות מסטיק.
31/03/2019 | 20:22
22
לא מכיר את המעטפות שהצגת אני שייך לתחילת שנות החמישים
אז היו המסטיקים של ליבר מעטפות צהובות השם היה "עלמה"
טוב אני תמיד אומר שזמני  עבר.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'תודה לכולם. מקווה שנהנתם'
תודה לכולם. מקווה שנהנתם
01/04/2019 | 22:47
5

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ