באוקטובר הדינוזאורים מגיעים לקולנוע אדיסון בירושלים

אספן 3

New member
באוקטובר הדינוזאורים מגיעים לקולנוע אדיסון בירושלים

אספן 3

New member
לפי הטריילר ("הבקרוב") כפי שהיה נהוג לומר

שווה לצפות בסרט הזה. ראיתי שם שהוא הועלה במלואו ליוטיוב. הדינוזאורים אומנם לא נראים משכנעים כמו בפארק היורה, אבל יש לפעמים איזה קסם בסרטים הישנים.

זה בי מובי קלאסי

והשנים הללו היו שנות הפריחה של הג'נר.
השקעתי כחצי שעה בנסיון לאתר את הסרט שהוקרן באדיסון לפי הקלף
אבל לא הצלחתי בגלל העובדה שנהגו בארץ לתת שמות עבריים שהיו לעיתים רחוקים למדי מהשמות האמיתיים.
*אולי בהמשך יעלה לי רעיון אחר.

אספן 3

New member
זה היה כנראה סרט מאולפני וולט דיסני

וכמוהו כנראה גם הסרט הקודם שהוזכר בפרסום "המדבר מתעורר". יכול להיות שהשם "המדבר מתעורר" כן היה תרגום מדויק של השם המקורי. אולי הפרטים הללו יוכלו לעזור לך בחיפוש.

אספן 3

New member
לרשימת בתי הקולנוע שהיו בירושלים צריך להוסיף עוד כמה

ארנון, תל אור, סטודיו וזמיר.

היה אתר מפורט שנקרא "בתי קולנוע בירושלים" . האתר הזה הוסר למרבה הצער מהאינטרנט.

rachelea

New member
היה זמיר גם בירושלים?

ככל הזכור לי היה בתל-אביב.
הסרטים בו לא היו לבני גילי, דאז.

אספן 3

New member
כן, היה

הוא היה אי שם במורד רחוב הנביאים. אחרי הצהריים היו מוקרנים בו סרטי פעולה והרפתקאות שהיו מיועדים בעיקר לנוער. יכול להיות שבערב הוקרנו בו סרטים שיועדו למבוגרים. אני חושב שהוא נסגר עוד בתחילת שנות השישים ואולי אפילו קצת לפני זה. יש אפשרות שמי שהיה בעל בית הקולנוע הוא זה שפתח אחר כך בית קולנוע באותו שם בתל אביב, אבל אין לי שום ידיעה בדוקה בנושא.

אספן 3

New member
כן, אני יודע איפה הם היו

עם ארנון ותל אור זה ממש פשוט - המבנים שבהם הם היו נשארו כמו שהיו, עשו בהם רק שינויים פנימיים. איפה שסטודיו היה היתה בנייה מחדש כך שאפשר להצביע על הבניין אבל קשה לומר באיזו נקודה בדיוק בו היה בית הקולנוע.

ז ק ו

New member
אתה בודאי מודע לכך, שלירושלמים ותיקים

קולנוע 'תלור' עדיין משמש נקודת ציון..

אספן 3

New member
יכול להיות, אבל נראה לי שכיום נקודת הציון הנוחה ביותר

במרכז העיר לוותיקים ואולי גם לחלק מהצעירים היא רחבת המשביר הישן, מה עוד שאפשר גם לשבת שם.

ז ק ו

New member
נקודת ציון, זו לא נקדה שבה אפשר לקבוע פגישה או לשבת.

התכוותי לנקודת התיחסות, ולא למקום עצמו. אל לשם תל אור. שאנשים אומרים מול תלור או ליד תלור, או ברחוב של תלור, ועוד. למרות שהקולנוע כבר לא קים שם אולי יותר מארבעים שנה.

ז ק ו

New member
האם אתה זוכר מה היה מתחת לקלנוע תל אור?

בקומת המדרכה, ומה היה השם?

אמנון אלבז

New member
מנהל
כל המבנה היה שייך להסתדרות

במקום כאמור פעל בית הקולנוע תל אור, למטה לבקשת זקו פעלה מסעדת פועלים ששכחתי כרגע את שמה, יתכן שלפני כן היה גילגול קודם, מבנה ההסתדרות בית מיטשל עדין לא נבנה ולכן חלק ממשרדי ההסתדרות היו בבנין , ארגון אמהות עובדות הפעיל מועדון לנשים שם למדו מגוון מקצועות כגון בישול אפיה ריקמה ציור קולאזים ועוד ועוד.... שם לראשונה הכרתי את הכושיה שיצקו הנשים בגבס מתבנית מוכנה [יש לי תבנית כזאת] צבעו את הפיסלון ומכרו למספר בעלי חנויות וסוחרים שמכרו בבית העסק שלהם.אפשר להסיק מכך מסקנות שיתכן מאוד שגם מזרחי היה בין הרוכשים.
&nbsp

אמנון אלבז

New member
מנהל
עוד משהו בקשר למסעדה

נזכרתי שהמסעדה שהיתה שם היתה סוג של קפיטריה של הגשה עצמית , אך בגלגול קודם זו היתה מסעדה רגילה עם הגשה על ידי מלצרים. לא בטוח ששם המסעדה היה אותו שם.

למעלה