השירשוק השבועי

powo

New member
טיול למקום קסום בשבת .מומלץ

אבל איפה זה לעזעזל

rachelea

New member
באמת יכול להיות טיול קסום ובתנאי של מזג אויר סתוי-אביבי

מדובר ביישוב ערבי-בדואי (מועצה מקומית) בגבעות אלונים, כ-4 ק"מ מצפון-מזרח לקריית טבעון. היישוב מורכב משלושה יישובים שאוחדו בשנת 1996 למועצה מקומית אחת.
שם הישוב הוא בשל שלושת השבטים העיקריים המתגוררים בו: שבט כעביה, שבט טבאש ושבט חג'אג'רה.
נכון, משעשע למדי לתת לישוב שם עפ"י שלוש משפחות עיקריות המאכלסות אותו. נראה שגם כאן, כמו במקומות אחרים ביקש כל שבט לשמר את שמו במקום למצוא שם קליט, יפה שיענה לצורכי כולם.

גלעד133

New member
טיול מאורגן לסוריה ולבנון...

מחיר יקר רצח. לפי סיפורי אבי בשנות ה 30 אפשר היה לקנות בכרמל בחיפה מגרש ב 2 לא"י. חוץ מיזה צריך להביא סמיכה [לא שמיכה] וצלמניה [חנות צילום] - נשמע ממש גזל. לא שווה. עדיף טיול לכעבייה.

powo

New member
מהפרסומת לטיול .אישית עשיתי.את היום הראשון.והיום האחרון

ואת היום האחרון עשיתי בפחות משתי לירות

אספן 3

New member
אני מניח שלא הגעת למקום האחרון שמצוין בתוכנית של היום הראשון

ואולי כן הגעת לשם?

גלעד133

New member
כעבייה- טבש

אברם, זה לא ליד עזאזל אלא בגליל התחתון בדרך בין קריית אתא לשפרעם. כפר בדואי חביב עם גששים, סוחרי סמים וכל שאר המאפיינים.

powo

New member
בא לי לטייל שם רק בגלל השם.זאת פעם ראשונה ששמעתי על המקום

ואצל אבא שלי בבית האבות.כולם שם על סמים.הם מסתובבים כל היום ושואלים איפה שמתי את זה

ז ק ו

New member
אברהם; אם וכאשר תטיל לשם, אל תחמיץ את המסעדה

של מוסטאפה טבאש. ואם וכאשר זה יתרחש, אתה תודה לי על ההמלצה. גילוי נאות: אני אישית לא ביקרתי שם, אבל ה"הנהלה" ארגנה טיול, לחבריה לעבודה, ואחד האתרים היה המקום הזה, והכל לקקו את האצבעות, והחמיאו על ההפקה.
והכי חשוב שתדע; למקום יש תעודת כשרות.

powo

New member
זאת אומרת שאני היחיד במדינה.שאפילו לא שמע על המקום הזה?

גלעד133

New member
אני היחיד....

מה אתה רוצה, מי שגר במדבר ומדבר עם יעלים אמור לדעת איפוא יש מסעדות כשרות של בדואים דוברי יידיש בצפון ?

ז ק ו

New member
אם נחפש טוב נמצא עוד.

אבל נראה לי שחיים מכיר את המקום טוב מכולנו, כי הוא קרוב גיאוגרפית.

כ חיים

New member
אם אתם בעניין חומוס

ואיני ערב לענין תעודת הכשרות, אני מעדיף אותו דוקא כחומוס יהודי ב"חומוסיה" ברמת ישי, גם באזור. מוגש חם וגם טעים. אפשר גם להרחיק במקצת עד צומת מגדל העמק-כפר ברוך לחומוס של "האוטובוס הכחול". לא הזכרתי את "לימוזין" אבל זה כבר סיפור אחר.

ז ק ו

New member
כשאמרתי 'אם נחפש נמצא עוד'

הכוונה היא שנמצא עוד כמה אנשים שלא שמעו על המקום, ואברהם הוא לא היחיד, שלא יחוש בודד

rachelea

New member
ובינתיים השכלנו ולמדנו על מקומות חדשים

כולל חומוסיות טובות באיזור.

hadi orr

New member
בהחלט השכלנו והחכמנו ותודה לכל אלו אשר השכילו אותנו

נשמע נהדר. תודה.

למעלה