יש למישהו מושג לגבי בול זה.

יש למישהו מושג לגבי בול זה.

בולי מס שעשועים היו נהוגים בשנות ה-50 וה-60 אבל לגבי בול ספציפי זה לא הצלחתי לדלות מידע [והבנתי שזה לא בול פתח תקווה הידוע] אם מישהו יודע אם יש לו ערך אספני ופרטים נוספים אשמח .תודה.

rachelea

New member
ומהו בול פתח תקווה הידוע?

מה הסיפור שהפכו לידוע?
האם תוכל להעלות גם את סריקתו?

חן L1

New member
לא מדובר בבול אלא בתווית.

שנית, תוויות מס כגון מס השעשועים קיימות עוד לפני שנות ה- 50.

באוסף של רותי, אספנית-מומחית בנושא זה, יש תווית דומה לשלך, אך בשווי עריך שונה ונחכה לתגובתה לגבי ערך אספני ופרטים נוספים.

מצורפות 2 תוויות מס שונות:
הראשון, מס מרגוע בעריך של מיל בהוצאת ועד הר הכרמל בחיפה. השני, בעריך דומה לשלך (מא"י), עם חותמת של קולנוע מוגרבי בתל אביב (מס עבור כניסה לקולנוע).

dobo

New member
מס שעשועים?! מס מרגוע?! ואנחנו מתלוננים שהיום קשה?

טוב שלא עשו מס על שינה

חן L1

New member
המיסים הללו עוד לא כללו מס הכנסה!

מס שהוסב ללקוח ללא כחל וסרק.
מצורפות 2 דוגמאות לגביית מיסים בכרטיסי כניסה לקולנוע:
כרטיס כניסה לקולנוע עדן בת"א , עם 5 מיל מס הכנסה ו-10 מיל מס שעשועים (סה"כ לתשלום 90 מיל).
כרטיס כניסה לקונוע אמפי' בחיפה, עם 10 מיל מס הכנסה ו-5 מיל מס שעשועים (סה"כ לתשלום 86 מיל).

אספן 3

New member
זה מזכיר לי מערכון ישן

כנראה של אפרים קישון, שאני מקווה שנשמר בקול ישראל. הממשלה מחליטה להטיל מס על מי שנושם, ולצורך גבייתו מייצרת מכשיר שבודק אם האזרח אכן נושם. עוצרים אנשים ברחוב, בודקים אותם עם המכשיר, ומי שמצליחים להוכיח שהוא נושם גובים ממנו את המס...

תהמס

New member
זה הבול העברי הראשון שהעותומנים נתו אישור להדפיס בפתח תקוה

חן L1

New member
תודה. התגובה שלי

התייחסה לשאלה של וואחד בן אדם לגבי התווית שבתמונה שהוא העלה ולא לבול פתח תקוה (אם הובנתי לא נכון) ובכל מקרה, תמיד נחמד לראות את הבול היפה הזה שוב

כל מה שאמר חן, אמת לאמיתה. יש לי תווית דומה בעריך 8

ואשמח לצרף את זו לאחותה. שלח לי מסר אם אתה מעונין למכור.

powo

New member
היי וואחד.(כינוי חמוד)כמו שכבר כתבו קודמי.זה באמת תווית

הם לקחו את סמל פתח תקוה .שהיית בעבר מועצה.וכדי למלאות את הקופה הם המציאו מיסים.ולשם שייכת התוית הזאת.התווית קצת בעיתית מפני שהיא נגוע קצת בחלודה.(וזה קצת מדבק)לדעתי המחיר הסביר הוא בסביבות 15-20 ש"ח.וקראתי שלרותי הוא חסר.אז בטוח ששם הוא ימצא בית חם.ויצורף לאחד מאחיו.ובלי קשר באם יש לך דברים מעניינים נוספים .נשמח מאד לראות

למעלה