שאלת (חידת) זיהוי

כ חיים

New member
שאלת (חידת) זיהוי

מה אומר לכם הפריט הבא ולמה שימש?

כ חיים

New member
ולמה שימש כלי זה?

יתכן כי העליתי כבר את תמונת כלי זה בשרשור שהעליתי לכאן לפני כמה שנים.

כ חיים

New member
נכון זו כוס מתקפלת

שהייתה נפוצה בראשית שנות החמישים ואני עדיין זוכר כוס כזו כאשר הייתי בגן הילדים באותה תקופה, אצל ילדי הקבוצה שלי בגן שהשתמשו בה כאשר יצאנו לטיולים. ניצה העלתה כוס דומה עשויה ממתכת שהייתה שייכת לאביה, אם אינני טועה, כאשר שירת כחייל במלחמת העולם הראשונה.

גלעד133

New member
מסמר

זה איננו כלי. זה מסמר של אדני רכבת או ספינה או משהוא בסגנון. לפני כ - 25 שנים קיבלנו עבודה לייצר בעבודת נפחות כמות גדולה של מסמרים דומים אך בעלי ראש מתומן לשחזור שער הכניסה לעכו העתיקה ליד אולמות האבירים.

כ חיים

New member
נכון, לא בדיוק כלי

יותר נכון לומר פריט, בכל מקרה תשובתך לא לגמרי מדוייקת, הייעודים שציינת אינם מתאימים לגודלו של המסמר.

גלעד133

New member
מסמר...

נכון, הפכתי את היוצרות עם ההודעה השנייה שלך. אתה צודק. בעצם, למה שימש המסמר הספציפי הזה לדעתך ?

arye9

New member

גם לי זה נראה כמו ניט לחיבור אדני העץ למסילה.

ז ק ו

New member
מהתמונה השניה עולה שאתה אולי שמאלי?

כי אתה מחזיק את המסמר ביד ימין ומצלם בשמאל.
יתכן שזה מסמר שקשור במקדם חיכוך?

גלעד133

New member
מסמר....

אם כך ואלה מסמרות שבהם צלבו את ישו חסרים 3 לאוסף. מישהוא יודע אפוא הם ??????????

כ חיים

New member
בדרך כלל אני משתמש בידי הימנית

אבל לעיתים גם בשמאלית ומי שאשמה בכך היא המורה שלי בכתה א' שהכריחה אותי לכתוב ביד ימין למרות הנטיה הטבעית שלי לכתוב ביד שמאל.לאחר זמן אמנם כתבתי בשמאל אבל אני יכול להשתמש גם בימין.

כ חיים

New member
ובכן, שניים צדקו

אין זה מסוג המסמרים שצלבו את "האיש ההוא", אין זה מסמר לספינות וגם לא מסמר לאדני רכבת. מסמרי אדני הרכבת הרבה יותר ארוכים והרבה יותר רחבים.
המסמר הוא, כמובן, מסמר להידוק פרסת הברזל לפרסות הסוס. אין הוא ארוך מדי בשביל זה, המסמר חומם ע"י מתקין הפרסה ולאחר שחדר את פרסת הסוס הוא כופף. אני מניח שראש המסמר נחתך לאחר נעיצתו לפרסת הסוס, אינני בקיא בטכניקת התקנת פרסות לסוסים. אם יש כאן מי שמתמצא אשמח לשמוע.

למעלה