מה היו עושים בגלובס בלי הדי?

אמנון אלבז

New member
מנהל
מה פתאום אברהם ?

כשהקימו את גלובס ידעו מראש על קיומו של הדי ואוספיו, כבר מראש ידעו שהגיבוי של הדי יצדיק את קיומם. שאפו להדי.
&nbsp

rachelea

New member
ולמה זרח גהל סיים את חייו בניכר?

באותו עיתון, גלובס, נכתבו ב-1997 הדברים הבאים:
"זרח גהל קונה את חירותו תמורת 8.5 מיליון דולר
במסגרת עיסקת טיעון הודה מנהלה לשעבר של חברת דובק, מבלי שכף רגלו דרכה בארץ, בעבירה קלה יחסית של תחבולה בגין ניפוח מחירי טבק בשנות ה-80, שהניב לו רווח אישי של 6 מ' ד' * גהל ישלם 8.5 מ' ד' תמורת סגירת ההליך הפלילי והאזרחי נגדו ויפרוש מתפקידיו בדובק * עם זאת, ימשיך גהל לכהן כיועץ לחברה ולקבל שכר של 2 מ' ש' בשנה * דובק לא תישא בתשלום כלשהו, פרט לתשלום פיצויי הפרישה לגהל בגובה של 3.2 מיליון שק
ל".

ועוד, בכתבה שבקישור:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=123543

האיש הואשם בניפוח מחירי הטבק בשנות ה-80, הודה בעבירות וכל זאת מבלי שחזר לארץ מחשש שמא יישפט ויושם מאחורי סורג ובריח. שימו לב, חלק מהטיעונים שהובאו כדי להצדיק את עסקת הטיעון היו בריאותו הרעועה של גהל.
ומדובר על שנות ה-80. הכתבה מ-1997. כלומר, חלפו מאז לפחות 18 שנים
של בריאות רופפת......

ז ק ו

New member
כל הכבוד להדי. האוספים שלו צוברים הכרה במדיה.

וזה שאומרים "אין כמו הדי" זה נכון. יש טובים ממנו, יש גרועים ממנו, כמוהו אין!

hadi orr

New member
היו מוצאים הדי אחר. תודה על הקישור. בכתבה עצמה מופיעים

עוד הרבה קופסאות סיגריות שונות ואחת מהם (המיוחדת ביותר באוספי) מופיעה שם ואילו כאן לא מופיעה. סיגריות גאולה יצרן טוויג.
ללא קשר אצלי זה אחד האוספים הקטנים (יש כמה וכמה אספנים הרבה יותר רצינים ממני הן בכמות הפריטים שנמצא באוסף שלהם, הן בעומק של האוסף שלהם והן בידע שלהם. אצלי זה אוסף קטן שמקושר ראשית לאוסף פריטי ישראלינה שלי ושנית לפריטי גרפיקה שלי. אומנם הוא עומד באופן עצמוני אבל אלו הסיבות שיש לי אותו. יש שם פריטים מקסימים. כמו גאולה, כגון סיגריות ספורט, סיגריות מנגר ועוד)

גילכ

New member
"סיגריות ספורט"? שילוב מעניין. אודה לך אם תוכל להעלות תמונה.

הגרפיקה של האריזות הישנות מאד יפה.
יכול להיות שעל האריזה של "סיגריות גאולה" רומזים שהגאולה למעשנים תגיע רק ממגן דוד אדום?
&nbsp
&nbsp

hadi orr

New member
סיגריות ספורט 2 הצדדים. משנות השלושים/ארבעים. סיגריות בריאות

בהחלט כל נושא הבריאות השתלב בשנים ההם עם סיגריות. הפירסומים היו על בסיס הסיגריות שלנו הכי בריאות וכו. יכול להיות שעוד חמישים שנה יחזרו לפירסום שכזה מי יודע.

hadi orr

New member
ספורט וסיגריות לא היתה המצאה ישראלית. הנה פוסטר מקנדה

שקניתי בחנות עתיקות בשנה שעברה. פוסטר ענק (מכל המובנים. הגודל הפיזי, הרעיון, השם והעיצוב) על סיגריות ספורט. ובו מצויירים זוג שמשחקים באולינג (זה גם סוג של ספורט הלא כן?).

tad55a

New member
לא הייתה חברת סיגריות שנקרא "אסתר המלכה", לחברת לובלינר היה

2 סוגי סיגריות שאחת נקרא "אסתר" והשנייה נקרא "מלכה" ועוד אחת שנקרא "אסתר הכחולה" אך מעולם לא היתה "אסתר המלכה".
חברת לובלינר לאחר מספר גילגולים תהפוך ל"דובק".

hadi orr

New member
למרות שלא היה לי יד בכתיבת הכתבה בהחלט הגיע הזמן שמישהו

יקח את נס המרד ויעלה על כתב בפירסום ספר / חוברת את התעשיה הענפה והמרתקת הזו שהיתה בארץ ישראל מתחילת המאה הקודמת ואפילו קודם לכן.
מוכן לעזור !!!!!!!

hadi orr

New member
נצל"ש. תירגום שנה טובה. לא מובנת לי לחלוטין כולל איזו שפה

קיבלתי אתמול מחבר שנה טובה גדולה זו. (פיזית היא גדולה).
היא מקופלת לשניים כלומר יוצרת 4 עמודים שונים. העמוד הראשון (שלא מופיע כאן בהמשך) הוא עם איור וכיתוב שנה טובה בעברית.
לא בהכרח יופיע לפי הסדר שרציתי בתמונות אבל לא מבין מה כתוב ואפילו לא מזהה איזו שפה זאת.
תודה לעוזרים בפיענוח ותודה לחבר (הסמוי) "ר" על המתנה הזו ואחרות שקיבלתי אתמול.

למעלה