מעשה בפריט במכירה פומבית.

Suki333

New member
אתה יכול לתאר שוב את מהלך הדברים? לא הבנתי

האם עבר את מחיר ההערכה ביום הראשון? והאם היו עוד פריטים שהועברו מיום אחד לשני. אולי מישהו ביקש להעביר את הפריט.
חוץ מזה, לגבי המחיר - כנראה לא העריכו נכון את הפריט עם המיקרומוזאיקה. אני חושבת שהוא מוקדם יותר ממה שחשבו ושזה מזכוכיות קטנות ולא אבנים. אבל... יכול להיות שאני טועה

המכירה התחילה עם הבהרה כאילו הכל מצופה זהב

ואז משהוא העיר שזה זהב ממש.ולכן התחילו להציע מחירים גבוהים
כשעברו את שבעת האלפים .משהו במחשב השתבש ולכן החליטו
להעביר את המכירה ליום שלמחרת .ואז הובהר שרק פריט אחד
הוא מזהב 14K ולכן זו התוצאה.ערך הזהב הוא נמוך מההצאה
צ'י

גלעד133

New member
פריט ממכירה פומבית

טעות בהערכה. עזוב לרגע את הפן האומנותי שבקופסאות. קופסת הזהב [לא הציפוי] 14k שווה להתכה כ 3300$ ללא התייחסות לעמלות כך ששולמה פרמיה יפה אבל אפילו לא כפול מהמחיר הריאלי ובוודאי לא פי 10.

רוזן71

New member
חובבנות של בתי המכירות..

בס"ד
להגדיר קופסא מזהב כמצופה זהב זאת חובבנות שפוגעת במוכרים.
במכירה זאת היה גם לוט של מטבעות סוברין שהוגדרו כ-18 קראט בעת שלמעשה היו 22 קראט.
בתי המכירות לא יכולים להיות מומחים בהכל וצריך לדעת מה להכניס להיכן.
בתי המכירות צריכים לקבל יעוץ בענף בו אינם מבינים.
גם סותביס הגדולים התגלו כחובבנים כשמכרו את אוסף הנומיסמטיקה הנודע של כגן, אם הגורם שקיבל את העיזבון היה מוסר את האוסף לטיפול חברת "ספינק" או אפילו לרוזנבלום התמורה הייתה עולה בעשרות אחוזים ואולי אפילו כפול (אוסף שהיה שווה כמיליון דולר).
אישית לי אין טענות, כבר רכשתי מציאות אמיתיות כתוצאה מחובבנות של בתי המכירות. רק ליבי עם המוכרים.
שבת שלום.

rachelea

New member
האם מתשובתך מתבקשת המסקנה הבאה...

כאשר מוכר (שייתכן וקיבל בירושה והינו הדיוט באשר לשווים של פריטים) מבקש
למכור, מוטב לו לפנות לשניים-שלושה בתי מכירות בטרם יחליט עם מי מהם להתקשר?
אני שוב מתרשמת שכדי למנוע אכזבות מרות כדאי לפצל אוסף ולמכור פריטים בודדים ולא בלוט אחד.
א. מרבית הקונים נזקקים לפריט/ים להשלמת האוסף שלהם, ואינם צריכים הכל.
ב. קניית פריט/ים בודד/ים מוזילה, בסה"כ, את העלויות לקונה כי הוא קונה פחות.
ג. בסוף יתברר למוכר כי הרוויח יותר, גם בית המכירות כך (בשל העמלות).
ו....כן, אני מודעת לכך שהמוכרים מעדיפים למכור אוסף בשלימותו כדי למנוע מהם בלבול ראש.

גלעד133

New member
בתי מכירות

רוזן לצערי צדק ב 100% [לצערי כי מוכרים תמימים שלרוב הם יורשים של אוספים או פריטי אומנות יקרים ואינם מבינים דבר וחצי דבר וסומכים על בית המכירות או על "מומחים" ושמאים למיניהם] ולדעתי אם רוצים למכור פריטים שאין לנו מושג מה ערכם צריך לעשות בדיקה יסודית יותר. אם לפני קניית מקרר או מזגן אנחנו בודקים במספר מקומות מדוע לא לעשות כך במכירת פריטים אלא רק בקנייתם ? יש לשם כך פורומים שונים נטולי אינטרס כספי, חבר שמכיר חבר שמכיר אספן שיכול לעזור, חנויות וגלריות שאפשר לקבל מידע [לא למכור] ולהשוות הצעות, אתרי מכירות פרטיים כמו בפורומים או יד 2, ובוודאי עוד דרכים שכרגע לא עולות במוחי. למכור פריט במכירה פומבית שהקונה שמבין נותן הצעה נמוכה כי הוא לוקח בחשבון את עמלת בית המכירות ומצד שני המוכר משלם גם הוא עמלה - יוצא שהתמורה שהמוכר יקבל נמוכה בכ 40% מערך הפריט. אפילו בחנויות ניתן לא פעם למכור את הפריט באחוזים בודדים מתחת לערכו ולא בעשרות אחוזים כבדים. כמובן שמה שכתבתי יש לקבל בהסתייגות כי זה לא תמיד נכון ולא לגבי כל פריט אבל בדיקה מוקדמת לדעתי חיונית כדי למקסם את סכום המכירה.

רוזן71

New member
המסקנות מתשובתי..

בס"ד
גלעד כבר בעצם ענה, אני אחדד.
מטבעות זהב ותכשיטים מזהב- לעולם לא לתת למכירות פומביות! כי רוב רובם של המטבעות הנסחרים היום הוא בסביבות מחיר המתכת הגלום בהם, אם המטבע שווה לדוגמא אלף אני יציע 800 והמוכר יקבל רק 650, אם אותו מוכר יציע את מרכולתו לצורף הגון או יעשה מעט שיעורי בית הוא יקבל את מלוא התמורה אולי פחות 3-2 אחוזים. ריבוי מטבעות הזהב במכירות זה או מטיפשות/תמימות המוכרים או מאדישות (אני לא רוצה לאמר יותר) העו"ד שמטפלים בעזבונות. לבתי המכירות מטבעות זהב זה רווח בטוח.
מטבעות ומדליות כסף- כנ"ל אם כי במידה פחותה. בעיקרון לא כדאי למכור פריטים שיש להם מחיר קטלוגי.
מה כן כדאי למכור? רק פריטים אספניים קלאסים שלחומר בו הם עשויים אין משמעות לגבי שווי של הפריט. (למשל ניירת או נחושת או עץ וכד') וגם שאין להם מחיר קטלוגי.
ולבסוף, לבדוק במה בית המכירות מתמחה. ציורים כדאי לתת ל-X ויודיאקה כדאי לתת ל-Y, נכון מאוד מה שגלעד כתב, שצרכנות נבונה היא לא רק לקנות אלא גם למכור, בדיוק כפי שאנו נוהגים שצריך למכור נכס (נדל"ן) למשל.

למעלה