שבוע טוב.ה דעתכם על מפגש בשבת בחיפה

שבוע טוב.ה דעתכם על מפגש בשבת בחיפה

שבוע טוב.
מה דעתכם על מפגש בחיפה,שוק ואחר כך ניגוב חומוס.
המועד גמיש .
נא לא לטרוף אותי .
מאיר כרמיאל

hadi1956

New member
למה לטרוף אותך? אנחנו אוהבים בשר טרי צעיר ולא בשר

זקן. חחחחחחחחחחח

JAMES DEAN

New member
תיקון: בשר מיושן*.

ארנון65

New member
יש סיכוי של 50% שאגיע לשוק בחיפה בשבת. ביום ראשון קצת

קשה לתכנן שבוע מראש.
מה הלו"ז?

גלעד133

New member
שוק בחיפה בשבת

פתחו לא מזמן, מספר חודשים, כל שבת, שוק "פרטי" - לא של הסוחרים - במגרש החניה בתחילת רחוב העצמאות. למרות שיש שם גם סוחרונים אפשר למצוא דברים נחמדים במחירים שפויים בניגוד לשוק הפשפשים שהפך ל "בית מרקחת" אמיתי מבחינת המחירים. ממש אי אפשר לקנות שם. מטבע שקניתי ב 60 ש"ח בשוק הפרטי ראיתי גם בשוק הפשפשים רק שלא הסכימו למכור אותו בפחות מ 200 ש"ח. דרך אגב, 60 ש"ח הוא מחיר ריאלי אפילו מעט גבוה כך שבשוק הפשפשים לדעתי איבדו מזמן כל פרופורציה.

ארנון65

New member
השוק הפרטי, מה שאתה קורא לו, הוא שוק הרוכלים שהיה בזמנו

למעלה בכביש מעל שוק הפשפשים.
תמיד המחירים שם היו קצת יותר זולים.

גלעד133

New member
שוק רוכלים....

נכון, הוא היה למעלה, אנשים פרטיים בלבד. מחירים קצת יותר זולים???????????? רבע מחיר או פחות מהאינטליגנטים של שוק הפשפשים שכל גרוטאה עלובה משנות ה 60 שמצאו איפוא שהוא היא "וינטא"ג" ומחירה כמו דירה ממוצעת במנהטן. אני אישית כבר אינני דורך שם. אולי רוטשילד עדיין כן. שיבושם להם ואני מקווה שיתקעו עם כל ה"מציאות" שלהם עד שאולי יחזרו למעט שפיות.

ארנון65

New member
יש משהו בדבריך אבל אתה עושה הכללה, בין בעלי החנויות עדיין יש

מס' חנויות שניתן לקנות אצלם מציאות טובות במחירים טובים (עם קצת מיקוח בכיף).
זה נכון שיש מספר חנויות שם שלא ניתן לקנות כבר אצלם דברים במחיר סביר ואליהם אסור להתקרב.

ארנון65

New member
היי אברהם, חזרתי ארצה לפני מס' ימים, אך עוד לא התארגנתי

מבחינת תמונות.
בכל אופן לונדון היתה מדהימה, השווקים קצת פחות (מבחינת מחירים ודברים שמעניינים אותי)

ארנון65

New member
ביקשת קיבלת ושמעת - אז כפי שדיברנו לפני הנסיעה אכן השווקים

בלונדון עצמה הם תיירותיים ויקרים, אך למען מי שלא היה שם, אפרט קצת מה קורה בלונדון בשווקים אליהם הגעתי, כי לא הצלחתי בגלל אילוצים משפחתיים להגיע לשווקים/CAR BOOT/ירידים מחוץ ללונדון. אבל גם לא הצלחתי להגיע לשוק שפתוח ביום א' בשם Brick Lane שרציתי להגיע אליו אך כאמור לא יצא כי היה לי פס רק ביום שבת.
נתחיל עם פורטובלו - מדובר בשוק וחנויות לאורך רחוב מאוד ארוך מלאים בכל דבר שעולה על דעתכם.
צילמתי בעיקר דברים שמעניינים אותי כמובן.
יש שם שני פסאג'ים של חנויות עתיקות קטנות מלאות בפורצלנים, כלי כסף, טלפונים ישנים, ומלא דברים אחרים. היתה שם גם חנות אחת עם הרבה עתיקות יקרות ויפות (אבל לא צילמתי שם כי המוכר רצה 1 פאונד בשביל צילומים וזה עיצבן כמובן).
תמונות של פורטובלו מרקט להלן

ארנון65

New member
ביום שבת השני קיבלתי פס אז נסעתי לשוק אלפיס - התאכזבתי קצת

ממנו כי רובו לא עניין אותי אישית.
מדובר בבניין בן 3 קומות שכולל עשרות חנויות קטנות שמופרדות עם קירות וזכוכית ביניהן.
היתה שם חנות של זקנה אחת שמכרה כרזות פוסטרים פרסומות וקופסאות שזה היה נחמד ויקר (ראו תמונות).
למעט זאת היו שם עוד כמה חנויות שדווקא עניינו אותי אך היו סגורות.

ארנון65

New member
כדי למלא את היום חזרתי לשוק פורטובלו וקניתי לי כמה דברים

נחמדים וביניהם משקפת תיאטרון ישנה שמורה עם נרתיק מקורי מצופה באם הפנינה.

ארנון65

New member
בדרך למוזיאון הבריטי צילמתי בכניסה לחנות בגדי גברים אופניים

ישנות עם גלגל קידמי ענק.
עפ"י הרשת הן נקראות Penny-farthing Bicycle

ארנון65

New member
ביום אחר הלכתי עם הבן שלי למזיאון התחבורה ונהנתי מאוד

לראות רכבות, כרכרות ואוטובוסים ישנים.
למי שלא מכיר אותי רצ"ב תמונה שלי ליד אוטובוס דו קומתי ישן.

hadi1956

New member
השווקים בלונדון בהחלט מאוד יקרים וגם אצלי הם פחות היו

מעניינים משווקים בארץ.
בהחלט נראה כי השווקים עינינו אנשים אחרים לפי כמות המבקרים שם (ואפשר לראות זאת בתמונות)
מה שכן אותי מאוד עיניין היתה חנות באזור של אופנה ובעל החנות הוא אספן של מכונות תפירה. אני חושב שזו היתה לי הפעם הראשונה שנכנסתי לחנות אופנה (ביגוד) עם בתי ולא הטרדתי אותה שתסיים מהר את המדידות ושנעזוב את החנות מהר (כפי שתראו לפי כמות הצילומים בתוך החנות). היה מדהים. מדהים.

powo

New member
הדי.יש לא מעט חנויות אופנה.שמציגות מכונות תפירה בחזית.

גילוי נאות. אני אישית מאד משוחד לגבי השווקים באנגליה.נכון לונדון מאד יקרה בשווקים.אבל מחוץ ללונדון נראה לי שיש הרבה יותר אפשרויות למחירים יותר סבירים

למעלה