השאלה לחברים השומר הצעיר לשעבר

santaisr

New member
השאלה לחברים השומר הצעיר לשעבר

אני יודע היו בני מצדה. מי זה הכובשים?

מנצל"ש: שאלה

כרטיס כניסה מיוחד לחיילים בצבא הבריטי (תקופת המנדט) לקפה-בר-ריקודים של מלון סן-רמו בתל אביב.
בצד הגב: בול הכנסה ובול מס שעשועים של עריית תל אביב.
האם משהו יודע בין אילו תאריכים נעשה שימוש בבול ההכנסה ובין אילו תאריכים נעשה שימוש ב"בול" המס?
הסיבה לשאלה כמובן היא לקבל תיארוך מדויק או משוער טוב יותר של הכרטיס.

שאלה נוספת

לגבי תלושי הבנזין מתקופת הצנע. מדוע בוטלו חלק מהתלושים הנ"ל?
האם בגלל המחסור החמור בדלק, בגלל אי עמידה בתקנון לקבלת התלוש, בגלל חוסר סיבה מספקת לשימוש בתלוש או אולי סיבה אחרת?

אמנון אלבז

New member
מנהל
תלושי דלק.

בעבר היה נוהג בצהל לחלק מנות דלק לכל יחידה , מנות הדלק חולקו בחביות דלק ו, או גם בתלושי דלק שאיפשר לנהג לתדלק בתחנות דלק שעבדו עם צהל.
הישראלי המצוי שמוכר כמומחה לקומבינות השתמש בעודפי התלושים למסחר אחר.
בנקודות הנפקת ציוד ומזון יכולת לראות את הנהגים מחליפים תלושי דלק תמורת סחורה אחרת כמו מדים נעליים לפעמים קבלת פירות וירקות עבור היחידה במקום הדלק שחולק בהתאם לצריכה שהתבררה בדיעבד כצריכה מזויפת.
אז למה זה בוטל בקקל ? אפשר להניח שמסיבות דומות.

powo

New member
תלושי דלק קק"ל

לדעתי התלוש לאחר התדלוק נחתם כמבוטל.כדי למנוע שימוש חוזר.לדעתי התלוש הלא חתום .לא היה בשימוש

זאת אפשרות

וזה מסביר מדוע רבים מהתלושים עם הכיתוב "מבוטל" או "בוטל" ומיעוטם ללא כיתוב שכזה. וכפי שציינת, וזה מתחבר למה שאמנון הציע, שהביטול נעשה כדי שלא יעשה בהם שימוש חוזר.
מה שעדיין לא מתיישב לי טוב זה השימוש במילה מבוטל (או בוטל) במקום המילה "נפרע". אבל בהחלט יתכן שזו רק סמנטיקה..
תודה אברהם.

powo

New member
כנראה סמנטיקה

עד היום באמת לא ראיתי תלוש ללא החותמת מבוטל

אמנון אלבז

New member
מנהל
על הבול תמונתו של דיזנגוף,

תל אביב הוכרזה כעיר בשנת 1934, מאיר דיזנגוף נפטר בשנת 1936. אפשר להניח שתי הנחות או יותר, רק לאחר מותו התנוססה דמותו על הבול, או שבתקופת כהונתו התנוססה תמונתו.
בכל מקרה הבול משנת 1932 ואילך.
&nbsp

השמאלי עם דיוקנו של דיזנגוף, שנות ה-40. יש לי אוסף מלא

של בולי מס שעשועים מהסדרה הנ"ל.

הינו מבקרים במלון החיילים היו מחלקים מסטיק

אבל לרוב בטעם קינמון עד היום איני סובל את הטעם.
צ'י

powo

New member
אני צעיר מידי כדי לזכור את הבריטים

אבל אמי סיפרה לי פעם. שלפעמים היו בריטים ששיחקו איתי בשדרות רוטשילד.

למעלה