כלי כסף

tender67

New member
כלי כסף

אני שולח לך בבקשה תמונות של 4 גביעים שונים.
אשמח לקבל ממך פרטים.
תודה מראש

גלעד133

New member
כלי כסף

הכל מוטבע לך ברור כשמש. חלקן כסף 800 וחלקן 840 [84]. רוב כלי הכסף שיוצרו באנגליה היו 925 [כסף סטרלינג] ואילו ברוסיה למשל היו מיוצרים מכסף נמוך יותר כמו אלו שלך. בארצות ערב ראיתי גם פריטים מכסף 200 - 300 שהוא נמוך ביותר. המספר מהווה את % הכסף בסגסוגת, לדוגמא כסף 800 הוא 80% כסף בסגסוגת ממנה עשוי המוצר. הכוס שהבאת בתמונה ודומות לה נקראת כמדומני "כוס נהרות" וכמה כאלה נמכרו במכירות האחרונות של בן עמי ואישתאר בכמה עשרות דולרים. אני מניח שאם רוזן יענה לך תקבל תשובה מדוייקת יותר.

Suki333

New member
כוס נהרות זה משהו אחר לגמרי. לפי הסגנון ואחוז הכסף

זה כנראה רוסי. וכמו שאברהם אמר - פשוט לבדוק בקטלוג החותמות

גלעד133

New member
כוס נהרות...

אחר ???? רוסי?????????? כתוב על הכוס בעברית. פתחי את המכירה העתידית של בן עמי ותראי בדיוק את אותה כוס כמו זאת שכאן בפורום והיא נקראת כוס נהרות. לפני מספר דקות ראיתי אותה במכירה הבאה של בן עמי ב 12.10.15

שאלה -למה כיתוב בעברית פוסל פריט יודאיקה מלהיות מיוצר

ברוסיה או בכל תפוצה אחרת? או למה 10 סימני שאלה אחרי המילה רוסי?
הרי בכל פריט יודאיקה מעצם היותו יודאיקה הכיתוב יהיה בעברית.
ואני בכלל לא נכמסת לשאלה אם כוס נהרות או לא כי אינני מבינה בכך.

גלעד133

New member
כוס נהרות

היי אברם.
כמומחה קטן מאוד ודתי קטן עוד יותר כוס נהרות הוא גביע קידוש עשוי כסף [אולי גם מוכסף בלבד "חוקי"] שמופיעות בו אותיות בצורה מסויימת שמייצגות את 64 הנהרות שקיימים [או היו קיימים] בגן עדן ומי ששותה מכוס זו מתברך בסגולות טובות שמביאים הנהרות הללו וזה עוזר לכל מה שלא תרצה כמו בריאות, עושר וכו. דבר נחמד כפריט, המשמעות [שאלי לא מדברת] מזכירה לי את החוט האדום שש"ס היו מחלקים לתומכיהם ומבטיחים שלל סגולות טובות בעזרתו. התמורה עבורו בטח עזרה לעסקנים שחילקו אותו כ "תרומה" כמו שאמר שייקה מהגשש - " תשים לי כמה לירות בכיס בלי שארגיש].

powo

New member
יש למישהו דוגמה מוחשית לאיך שזה נראה

אף פעם לא שמעתי על זה

גלעד133

New member
כוס נהרות

היכנס למכירה הקודמת של יונתן באישתר, היו 2 או 3 כאלה.

powo

New member
נכנסתי לאישתר ולא מצאתי

האם אתה יכול לתת לי את מספר המכירה.ומתי זה היה.
שני גביעים מהבר מצוה שלי ויש עוד כמה.זאת היית מתנה מאד פופולרית .וגם ספרים

גלעד133

New member
גביעים

היי אברם.
לא זוכר בדיוק אבל בחודשים האחרונים נתקלתי בכמה מהם במכירות של אישתר או בן עמי [אולי גם אגוזי]. היכנס אליהם ל2 - 3 מכירות אחרונות בוודאות תמצא. אם תהיה לי סבלנות אחפור ואתן לך נתונים. רואים בתוכם כיתוב של אותם נהרות גן עדן,למיטב זכרוני אנכי ולא אופקי. אפשרות נוספת - הקלק בגוגל כוס נהרות בוודאי תקבל אינסוף הסברים. למיטב ידיעתי [הבלתי מחייבת] ראיתי כאלה רק מכסף לא מפליז כמו שלך למרות שגם הם יפים.

powo

New member
חיפשתי בגוגל ומצאתי

אני ממשפחה חרדית בעברי.ואף פעם לא שמעתי את המושג הזה.הסתכלתי גם על הגביעים שצילמתי.חותמת הכסף היא במספרים של 833 והשני 840 .זה לא בדיוק מספרים קונבנציונליםולסוג הגביע הזה מתאים המשפט."מי שמאמין לא מפחד"

powo

New member
חתיכת מחיר יש לגביע כזה.אבל הוא מכסה אותך מכל פגע."שווה"

tender67

New member
כלי כסף

"כוס נהרות" אלה הגביעים מרוסיה? מה עם האחרים,מזהה?
&nbsp

גלעד133

New member
כוס נהרות

לא, לא הרוסית, ההן נקראות "צ"רקות". כוונתי לזאת עם הכיתוב העברי.

גלעד133

New member
"צ"רקות"

אם תרצה לראות דוגמאות פתח אצל בן עמי אנדרס את קטלוג המכירה הבאה באינטרנט וראה פריטים מספר 2353, 2355, 2357, 2361 ועוד.

גלעד133

New member
1860

סתם ניחוש - לא ידע - שנת הייצור שלו ולידה 84 שהם % הכסף בתערובת.

גלעד133

New member
טוהר הכסף

או ב 2 ספרות או ב 3. באנגליה צובאוסטריה למשל זה מופיע ב 3 ספרות.אצל הרוסים זה מופיע לרוב ב 2 ספרות. אולי זה גם ענין של תקופת הייצור.

למעלה