A Mission for Hadi

A Mission for Hadi

אם תסכים לקבל אותה וכרגיל המחלקה תכחיש כל קשר.....

כרגיל אצלי אני מחפש משהו מסוים ונתקל במשהו אחר,
מצאתי מכתב זה בכרך הארץ שלנו. אני מניח שתוכל להאיר את עיננו בכל הצ'ופרים שטלי קיבלה בטיסה.

hadi1956

New member
בהחלט אסכים ובתודה מראש. ולעצם העניין. במשך שנים אל על חילקה

פולדר מסמכים מקרטון (שחלקם בעלי עיצוב מרשים ביותר ואולי פעם אעשה עליהם מחקר יותר מעמיק ומדוייק) אשר הכילו בתוכם מ"כל טוב הארץ". מפה, פתק נא לא להעיר, פזל, מעטפה וניר מכתבים למשלוח לחברים, מעטפה למשלוח למנכ"ל אל על, לוח מחירים, תפריט, מילון שימושי ועוד ועוד.
הנה זהו הפולדר (ומה שבתוכו) שכנראה עליו החברה טלי מדברת עליה.
בפולדר זה שמת גם את כרטיס הטיסה שלא תאבד.
פולדר זה עוצב על ידי אשר אורן שלימים הפך להיות ידוע הן בזכות הכתב שעיצב (הפתעה - כתב אורון) והן בזכות שהפך להיות פרופסור בנושא הטיפוגרפיה. איש מוכשר מאוד.

hadi1956

New member
מה השאלה לגבי הפזל?

במשך מספר שנים אל על חילקה פאזלים שונים מקרטון (ראה תמונה). הרעיון היה זהה והיה שינוי בפאזל עצמו. היו שנים שהיה נסיון לחלוקה פאזל מפלסטיק (כזה שמזיזים מצד לצד ומסדרים אותו בסדר הנכון - לא מופיע בתמונה)

ארנון65

New member
והנה הפאזל + מפת מסלולי טיסה לטהרן וניירובי

שניהם היו בג'אקט הזה שהנוסע קיבל.
(סליחה שנכנסתי לעץ לא לי, פשוט תמונת הפאזל היתה בהישג יד)

hadi1956

New member
נצל"ש. Poker Race ובתרגום מרוץ הפוקר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

יום שבת אחד אנחנו מתכוננים ללכת לראות בצוהרים את משחק הטניס בטורונטו של רוגרס קאפ (חצי גמר) ופתאום דרך החלון אני רואה באגם (ושומע) רעש של מספר סירות מרוץ המכונות סיגרלות (אני חשבתי שקוראים להם סיגר אבל הם נקראות סיגרלות על שם המפעל הראשון שיצר אותן בארה"ב).
יצאתי החוצה וצילמתי את השלוש / ארבע סירות.

hadi1956

New member
במהלך הצילומים מתחילות להתאסף מכל הכיוונים עשרות ספינות

קראתי לבני משפחתי ותפסנו עמדת צפיה טובה יותר.
עשרות ספינות מרוץ מכל הסוגים ומכל הגוונים ובכל הצורות התחילו להתאסף במפרצון שלידנו ולאחר מספר דקות חלק עזבו והמשיכו להגיע עוד אחרות. במשך מספר דקות רב. הגיעו ועזבו. מכל הכיונים. עשרות.
הצילומים לא משהו כי זה מהנייד שלי.

hadi1956

New member
ולמה זה נקרא Poker Race מרוץ הפוקר?

לאחר מספר ימים שנפגשנו עם חברים אמרו לנו ראיתם שנופפנו לכם לשלום במפגש סירות המרוץ? אמרנו לא ואז הגיע ההסבר. זה לא מרוץ. זה פוקר !!!
לא ממש מרוץ.
מה שקורה הוא שפעם או פעמים בקיץ מודיעים על המרוץ הזה (שהוא לא מרוץ סירות לחלוטין). בשבת מסויימת. בחמש נקודות שונות באגם עומדת סירה (בכל נקודה סירה אחרת) וכל הסירות מגיעות אליהן. בכל נקודת מפגש שכזו הסירה שמגיעה לסירה שעומדת מקבלת קלף. לאחר מכן שטה הסירה לנקודה השניה מקבלת עוד קלף ובסוף התהליך לכל בעל סירה יש חמישה קלפים. בערב נפגשים כל בעלי הסירות בפאב המקומי ופותחים את הקלפים שקיבלו בחמשת הנקודות השונות ומי שיש לו את הקלפים הטובים ביותר הוא המנצח במרוץ הפוקר. חמוד מאוד.

כל קיץ אתם שם איך זה שרק השנה נתקלת באירוע הזה?

אלה מסוג הדברים שעושים בארצות בלי בעיות קיומיות עם זמן רב למשחקי ילדים...למבוגרים.

למעלה