לירה מוטבע על מתכת

eligb1

New member
לירה מוטבע על מתכת

לפני שנים רבות מצאתי פסולת מתכת - הטבעה של 1 לירה על מתכת גסה .
מישהו מכיר דבר כזה ?
יש הערכת שווי ?

מעניין
זה יכול להיות אחד משלושה דברים: או הטבעת נסיון שנעשתה במטבעה עצמה מרושמות מקוריות, או הטבעה פיראטית שעשה מישהו מחוץ להטבעה מרושמות מקוריות, או הטבעת נסיון של זייפנים כחלק מתהליך הזיוף של מטבעות שנועדו למחזור. קשה לדעת, בטח מהתמונות.
&nbsp
לגבי שווי, שוב קשה לדעת. אני לפני בערך 10 שנים שילמתי כ $110 עבור אחד כזה מוטבע רק בצידו האחד. אבל אני משוגע, אין הרבה כמוני. תוכל לראות את המטבע שלי באתר אוסף הטעויות במטבעות שלי, בקטגוריה "אסימון לא נכון". האתר בקישור הבא:
http://israelerrorcoins.wix.com/coins/
&nbsp
אני אוכל להעלות תמונות טובות יותר בערב כשאהיה בבית.
&nbsp
אם אתה מחפש למכור, אולי אתן לך הצעה עליהם. צור קשר במסרים או לאימייל המופיע באתר.

eligb1

New member
היי

לא מתלהב למכור , רק רציתי לבדוק אם יש נוספים כאלה .
יש הטבעה של שנת תש"ם .
דבר חשוב נוסף - חלקים של המטבעות אלה - יוצרים מטבע שלם.
כמעט בוודאות המתכת קשה - ניקל -כמטבעות הרגילים !! .
כך שזה נראה כמו נסיונות של הטבעה.
דבר נוסף קשה לי להאמין שזה זיוף - ולו רק בשל הערך של הלירה בשנת תש"ם.
עוד דבר חשוב - לפי קטלוג מטבעות ישראל - רוב כמות המטבעות משנת תש"מ
- הושמדה.
אם אתה מעוניין בעוד תמונות וברזולוציה גבוהה - תודיע לי

שלי נראה שונה מאלו שלך
ללא תאריך, החומר נראה שונה, ומוטבע בצד אחד בלבד. ראה בתמונה.
&nbsp
אני מסכים שאלו שלך נראים כהטבעות נסיון.

eligb1

New member
שמת לב בהטבעה שהכוכב הימני ל 1 - חלש - או שונה

מהכוכב השמאלי ?

שמתי לב
אני מייחס זאת לכך שחתיכת המתכת שעליה זה מוטבע היא לא אחידה בעובייה ובצורתה, ומן הסתם גם לא מתאימה לצורה המקורית של אסימון מהסוג הנכון, אז גם מכת המכבש שהטביעה את הדוגמא לא הצליחה לייצר תבליט אחיד בגובהו.

בוקר טוב.

עברתי על הקבוצה של האגורות המשוננות ולא נראה שיש שם משהו מיוחד (כמו תש"ך גדול וכדומה). כמובן, יש שם כמה וריאנטים שונים ונחמדים שתוכל להוסיף לאוספך.
לגבי המטבעות הללו של הלירה. אם אכן המתכת דומה למתכת שעליו הוטבעו מטבעות הלירה (יכול להיות שגם אם לא הוטבעו בדיוק על אותה המתכת עדיין יחשבו כהטבעות נסיון), אז הסבירות גבוה מאוד שמדובר בהטבעה נסיונית מעניינת ביותר של המטבעות הנ"ל.
העובדה שמופיע עליהם שנת תש"ם, כפי שציינת, אכן מוסיפה לעניין בהם. כמו כן, כפי שציינת, לפי הקטלוג רוב הכמות משנה זו הושמדה. נסה לברר מדוע היא הושמדה (זה עשוי להשליך גם על המטבעות המיוחדים שברשותך).
קבוצה בהחלט מעניינת !

eligb1

New member
תש"ם

היי חן,
לדעתי הלירות משנת תש"ם הושמדו ברובם - בשל המעבר למטבעות השקל באותה השנה.
לא ידוע לי סיבה אחרת - אבל אני אנסה לבדוק.
המתכת מבריקה כמטבעות הרגילים (ניקל )
תודה על בדיקת האגורות.
אלי

למעלה