משקל שקים ישן

משקל שקים ישן

רכשתי בשכר חליפין משקל גדול- יכול לשקול עד 300 ק"ג
לא מצאתי כתובת יצרן- אלא שתי מדבקות בערבית-
אולי מישהו יוכל להאיר לי אור ולומר לי עליו דבר או שניים
תודה

תשובה

המשקל הוחלף תמורת משהו חקלאי- אני לא בטוחה איך שקוראים לדבר הזה- שמחבר בין טרקטור לעגלה- הערבים קוראים לו דרָיישָפט
ולענין ה"צריכה-" לא "צריכה"- הוא מקשט לי את הגינה

hadi1956

New member
אם הוא מקשט לך את הגינה אז זה = בטח צריכה. איזו שאלה

תהני

כ חיים

New member
מה שמחבר בין הטרקטור לעגלה

הדבר שמחבר את העגלה לטרקטור נקרא בעברית צחה יצול אלא אם כן התכוונת למעביר הכח בין הטרקטור לכלים חקלאיים כמו מזבלת, מדשנת, מתחחת, מכסחת וכן הלאה (באנגלית צחה נקרא power take off ובשיבוש מקומי - פרטיקופ), יתכן שאת זה הם מכנים דריי שפט שהוא בעצם גל ההנעה במכונית המעביר את הכח מתיבת ההילוכים לגלגלים המניעים את המכונית.

rachelea

New member
זהירות ברזל.... שש..שש...שש...

שלא יקראו זאת גנבי המתכת....

rachelea

New member
דרָיישָפט - נראה שהושאל על ידי הערבים מגמנית

ואם כך הוא, סביר יותר שהושאל מיהודים שעלו ארצה מגרמניה,
מהיקים.

כ חיים

New member
דריי שאפט אמנם בגרמנית

אבל זהו המונח המקובל בארץ מזה עשרות שנים לגל ההינע לכלל האוכלוסיה ולא משנה מאיזה מוצא ומאיזה דת הם, כמו מונחים רבים אחרים בתחומים אחרים כמו ענף הבניה למשל שעד היום נפוצים בו ביטויים ביידיש ובגרמנית,ירושה משנות ה-20, 30 ו ה-40 כמו שפאכטעל,שליכט, איזולירבאנד ועוד רבים אחרים.

ז ק ו

New member
אתה בודאי יודע שיש מכוניות אמריקאיות

שה Handbrake שלהם הוא ברגל?

כן זקו אני יודע כך זה במכונית שלי אבל...................

נחתתי בבזל יצאתי כמו תמיד בצד הצרפתי. קיבלתי הפעם BMWלקחתי את החפץ העגול בלי לשים לב לחפץ שקיבלתי ליד. אנחנו בשנת אלפים וחמש.
הדלת של המכונית נפתחת .אין צורך ללחוץ על דבר אתה מתקרב הדלת נפתחת מתרחק היא ננעלת .רק אז אני מחפש מפתח אין כלום . לחצתי על כפתור ההתנעה כלום . פתאום מישהוא מתוך הרמקול של המכונית צורח בגרמנית תלחץ על הבלם. יופי לחצתי והתנעתי . עכשיו הגענו לנושא השיחה .בלם היד אין למעלה ולא למטה.חזרתי לדלפק ושם הסבירו לי שיש כפתור עם האות H נו ויצאנו לדרך בתמונה כפתור זהה עם אות אחרת.
צ'י

כך זה ברכב הנוכחי שלי. החפץ העגול זה משדר ואשר לבלם היד

ברכבי הוא מופעל אוטומטית עם העצירה ומשתחרר עם תחילת הנהיגה. אני רק רואה את החוויין המעיד על כך. די נוח. והרכב הוא סיטרואן DS5. רכב מענג כמו כל הצרפתיות.

למעלה