רוצה לספר לכם סיפור מרגש. העליתי בפייבוק: (מאוסף ניירת ישנה)

ניצה 7

New member
רוצה לספר לכם סיפור מרגש. העליתי בפייבוק: (מאוסף ניירת ישנה)

מי מכיר מי יודע? תלמיד בכתה א' בשנת 1967 כתב מכתב לחייל. את המכתב היפה כתב שמואל אשכנזי שהתגורר בבת ים ברחוב ירושלים 44. (מצאתי במקרה במיון ניירת...). מישהו מכיר היום את שמואל אשכנזי ?

ניצה 7

New member
היו הרבה מאוד שיתופים כי גושלים נזכרו בכתיבת מכתבים כאלה.

שיתוף של פייסבוק נוסטלגיה גרם לכך שאותו שמואל אשכנזי ''הסגיר'' את עצמו ובינתיים
רק החל הדו שיח. לא זכר כלל שכתב.

נשלח לפני שסיימתי...

הסיפור באמת נחמד בעיקר כשנמצא השולח. עם זאת, קשה לי להאמין שתלמיד כתה א' ניסח מכתב עם מילים כמו 'הנצחון בידינו'..המורה בטח כתבה על הלוח נוסח אחיד והתלמידים העתיקו. כמובן, זה לא מוריד מאומה מערך ה'מפעל'.

Suki333

New member
נחמד מאד, ניצה. עוד מעגל שנסגר. ורותי, זה אכן נשמע כמו ציטוט

אבל לא חושבת שממש העתיקו נוסח אחיד. פשוט כך שטפו לנו אז את המוח וציפו מכולם להתבטא ככה. אולי זה היה לקראת סוף השנה וכבר היה מסוגל לכתוב כך. אולי היה ילד מחונן...

בטוח שהיה בסוף השנה...המלחמה הייתה ביוני.

ועדיין, מוכשר ככל שיהיה, זו לא שפה של ילד בכתה א' שלא קורא עיתון ולא שומע רדיו ולא עובר עדיין שטיפות מוח.

ז ק ו

New member
דווקה הדוגמה שהבאת, הכי לא מתאימה לאבחון הסגנון והכותב

כי -ואני סבור שיהיו עד שיזכרו, כי לפחות עשור שלם לפני המועד הזה "ניצחון בידינו" היה זמריר נפוץ בין ילדים, בכל תחרות קבוצתית. והיה מושר בקצב:
"ניצחון בידינו סירחון בידכם" .
ובכלל סגנון של ילדים בגילים האלה טומן בחובו הפתעות.

כ חיים

New member
כמי שהיה חייל באותם ימים

גם אני קיבלתי מכתבים מרגשים מילדות וילדים לרוב בתוך שי לחייל, גם במלחמת "ששת הימים", גם בשאר האירועים המלחמתיים שהגיעו עד שהשתחררתי משרות מילואים פעיל. לצערי, לא שמרתי על מכתבים אלו ועל כך אני מצטער היום.
הרבה מאד מהילדים שכתבו לנו אז הספיקו בעצמם לקחת חלק בקרבות בשנים הבאות וגם הם קיבלו מן הסתם מכתבים מילדים.

ניצה 7

New member
אחת המגיבות בפייסבוק סיפרה שהיא זוכרת שכאשר אחיה הקטן כתב

מכתב לחייל הוא חיפש מילים יפות ולכן כתב ''שתהיה לך שנת בצורת''. אחר סיפר שמכתב
שקיבל ברכה אותו הכותבת:'' חייל יקר, שמור עלינו ומי ייתן שתקריב את חייך למען המולדת...''.

ניצה 7

New member
כאשר פתחתי את ההודעה שלך עם הפרצוץ הצוחק היה כתוב על ידו

'''הודעה מספר ...'' ומספר גדול מאוד. עכשיו זה כבר לא נראה. תם ונשלם.

powo

New member
ואני זוכר אחד שקיבל.שתהיה גיבור.ותמות למען המולדת

hadi1956

New member
אברהם. אז למה לא מילאת את בקשתו של הילד? רשע שכמותך.

למעלה