האוסף הקטן שלי - בולים מוניציפליים, בולי תרומה, כופר היישוב

האוסף הקטן שלי - בולים מוניציפליים, בולי תרומה, כופר היישוב

ועוד. בהמשך לדיון הקודם - כל אלה אינם אמצעי תשלום. אשתמש במושג בולים למרות שאלה תוויות.

בתמונה הבאה, בולי 'מגן ירושלים', מס של עירית ירושלים שחובה היה להדביקו על קבלות. בולים יחסית נדירים ומחירם בהתאם. יש לי את כל הסדרה על כל ערכיה. מניחה שערך המס היה יחסית לגובה הקבלה לכן היו ערכים שונים לבולים.
בתמונה להלן, קבלה משנת 1949.

אוסף בולי כופר היישוב. בשורה הראשונה תווים לענפים ייעודיים.

יש עוד הרבה מאלה, נדירים ומחירם מרקיע שחקים [במונחים שלי...]
שתי השורות הבאות, תווים כלליים. עשויים מבריסטול.
שתי השורות האחרונות - תו הבנקים ותו הביטוח.

Suki333

New member
למרות שזה לא תחום העניין שלי זה באמת מעניין לראות קיבוץ כזה

של תווים שבתוכם תולדות היישוב (ואופטימיות עדיין).

בולים מוניציפליים - בולי מס שעשועים ומס עינוגים. זכורים לנו

בדרך כלל מכרטיסי הקולנוע עליהם היו מודבקים. בעירית צפת, כפי שתראו, מבחינים בין מס עינוגים לבין מס שעשועים ולי לא ברור מה ההבדל...

Suki333

New member
למרות שצפת עיר דתית ברובה, מס העינוגים היה נמוך ממס השעשועים

בוקר טוב אליהו...! בטח שמעניינים בעיקר כי אין לי את ה-2 אג'

בחלק מהגוונים שהצגת. ושים לב, בעוד על בולי נתניה רשום בד"כ אג' על אחד שהצגת כאן רשום 'אגורות' כמילה מלאה.
טוב שיש 2 מכל אחד, אברהם ואני נוכל להתחלק.
תודה!!

hadi1956

New member
אז הם יגיעו אליך. וגם יהיה לך לאברהם. אין בעיה. להתראות

בולי מס לעזרה סוציאלית ורפואה ציבורית

בשורה התחתונה מימין, בול פתח תקוה הינו בול דואר לכל דבר ועניין - שיתוף פעולה בין עירית פתח תקוה והדואר האוסטרי, 1913. נרכש בשל יופיו הגרפי ועובדת היותו בכל זאת בול עירוני.

בולים מוניציפליים למפעל הזנת הילד.

תודותי לניצה על שתרמה לי לאוסף את הבולים האדומים של ראשון לציון שהיו מודבקים על תעודות בית ספר.

ועתה, תרומות וגם בול נחמד של אגרה לראשון במאי.

התמונה הראשונה היא של בולי תרומה להכנסת כלה. גם הם נרכשו בשל היופי הגרפי. 1909.

השנייה, 3 בולי תרומה לוועד הארצי למען החייל היהודי שהעביר ספריות שלמות לחיילים הארצישראליים בצבא הבריטי בתקופת מלחמת העולם השנייה.

השלישית, כרטיס תרומה ללוחמים בספרד ו-אגרה ליום ה-1 למאי...כנראה למימון האוטובוסים להובלת הקיבוצניקים לעצרות.

ארנון65

New member
אוסף מיוחד ומעניין מאוד נהנתי רותי. תמיד חשבתי להתחיל אוסף

חדש כזה, אבל אף פעם באמת לא הגעתי, גם בגלל שראיתי שהמגוון נותן הרגשה שזה בור בלי תחתית....
בהצלחה!

כל אוסף הוא בור בלי תחתית בסופו של דבר. התחלתי בו כשכבר

כמעט ולא מצאתי בולים נוספים לאוסף קק"ל, שיחסית לכמות, הוא מתקרב להשלמה ומה שאין לי, כמעט ולא נמצא יותר בשוק. ואז, נגררתי לפתוח גם אוסף כזה. בהתחלה הוא היה די עלוב ולאט לאט הוא קורם עור וגידים. אגב, יש לי הרבה בולי מס מחיפה, די יפים. פשוט לא העליתי הכל. אם תראה כאלה בשיטוטיך בשווקים - תחשוב עלי.

הבול לחייל היה מוכר לי...אז

חיטוט מעמיק בספריה שלי
הניב את התוצאה.
זה נמצא על שנתון דבר תש"ד
אני חושב שאת הלוגו הזה ראיתי גם ב"גלגל" מאותם השנים, אבל זה יצריך דפדוף יותר יסודי.

שוטט

New member
רותי את מה זה פרפקציוניסטית בפן החיובי

אחלה אוסף
עופר

למעלה