המרדף אחרי השקנאי ו/או פריטים אחרים שמופיעים בסיפרון אל על

hadi1956

New member
המרדף אחרי השקנאי ו/או פריטים אחרים שמופיעים בסיפרון אל על

לפני זמן ראיתי אצל חבר אספן (אדיר) את הסיפרון בלק ממריא מלוד. זה היה באוסף ספרי הילדים שלו מתוך סידרה של 4 סיפרונים.
הסיפור המסופר הוא על ילד שמצא שקנאי פצוע רוצה שיחזירו אותו להולנד ומבקש מאל על כרטיס חינם שישלחו את השקנאי והסכימו. הסיפור בהחלט לא יזכה בפרס נובל לספרות.
אבל הסיפרון מלווה בצילומים מדהימים שקשורים לאל על.
יש כאן בצילומים שני פריטים שאני אף פעם לא ראיתי. אחד זאת השמיכה שנראית שמיכה עבה מצמר וכן את ערסל הילדים שלא ראיתי מעולם.
ללא קשר לסיפור המסופר הסיפור היותר יפה הוא שהחבר יום אחד החליט כי אוסף אל על שלי זקוק לחוברת זו והסכים לתת לי אותו ללא תמורה. עמדתי נפעם מהמחווה הזו וברור שבסיפרון אל על שהוצאתי בנוסף לתודות סיפרון זה קיבל דף שלם.
ולי נשאר לרדוף אחרי השקנאי ו/או פריטים שמופיעים בצילומים

hadi1956

New member
טוב. אז במרדף אחרי השקנאי (מסוף שנות החמישים) והפריטים

שמופיעים בסיפרון, הצלחתי סוף כל סוף גם לראות את השמיכה המדוברת (פעם ראשונה בחיי) וגם אפילו לרכוש אותה ולהכניסה לאוסף אל על שלי.
צד אחד היא שחורה והצד השני צהוב כתום. עשויה מצמר גס דוקר וכנראה גם מחמם (לפחות את ליבי חימם) ובמרכז רקום הלוגו הראשון של על (שעוצב על ידי קראוס).
אז עכשיו נשאר למצוא את השקנאי ואם לא אותו אז לפחות את הערסל (ועדיף את הערסל).
שבוע טוב

הדי, מה שאתה קורא ערסל זה 'בייבי קוט' שהיה בשימוש בשנות ה-60

ל'שינוע' תינוקות. שימש גם במקום כיסא לאוטו וגם במקום סל קל. אני לא רואה על זה שבצילום סמל אל על אז אולי פשוט השתמשו לצורך התמונות בפריט אזרחי רגיל.

מברוק על השמיכה!

hadi1956

New member
כבר ראיתי בצילומים את הערסל עם לוגו אל על. במציאות לא ראיתי

אותו.
תודה.

ז ק ו

New member
מברוכ הדי המרדף שלך הצליח

קצת יותר מהמרדף אחר המעיל של פולסיפר.

hadi1956

New member
נראה לי ש-פולסיפר כבר מת (חחח) לא יודע מה גורל השקנאי

שלי ובעיקר הערסל שלי.
תודה על הברכות.

גרשונוב

New member
מעולה. תתחדש.

כשהראית את הספרון לפני כמה זמן בפורום, השאלה הראשונה שעברה לי בראש (ואולי גם הוקלדה), היא - 'איך משיגים שמיכה?'
מאוד משמח.

hadi1956

New member
עשיתי מה שאמרתם לי לעשות: "כמו שעשית עם מזרחי, אתה צריך

להתחקות אחרי המשפחה של בלק השקנאי. ולשאול אותם."
אז עשיתי זאת והצלחתי. עדין את בלק עצמו לא מצאתי ולא את הערסל.

ז ק ו

New member
את בלק, אם לא השקנאי, תוכל למצוא בלק אחר:

אצל שי עגנון בתמול שלשום.

hadi1956

New member
ושכחתי לציין איך השמיכה הגיעה אלי. אז הנה הסיפור המלא.

יום אחד חבר אספן בשם ר - שם פרטי ו - פ שם משפחה מתקשר אלי ואומר אני מבין שמגיע לך ברכות. שאלתי על מה מגיע לי ברכות. אמר האם לא אתה זה שקנית את השמיכה של אל על משנות החמישים. אמרתי לא. לצערי לא. ואז הוא סיפר לי את כל הסיפור. אמר (ר) הייתי בשוק ואחד הסוחרים אמר לי כי סוחר זה וזה קנה 2 שמיכות של אל על. הלכתי אליו והוא (הסוחר) אמר לי (ל-ר) כי באמת הוא קנה 2 שמיכות אחת מכר מיד במחיר גבוה כי מצבה היה מושלם ונשאר לו השניה המצב קצת פחות טוב ויותר זולה. ברור ש- ר קנה את מה שנשאר והיה בטוח כי אני הוא המאושר ולא כך היה הדבר. לאחר יום או יומים פגשתי בשיטוטי בשוק את הסוחר שמכר את השמיכות. לקחתי אותו הצידה ואמרתי לו כי שמעתי שהיה לו שמיכות אל על והאם יש לו עוד. ענה מצחיק הדבר כי זה שקנה ממני את השמיכה הראשונה התקשר אתמול ואמר כי הוא מתחרט על הקניה ואמרתי לו שיחזיר והיום הוא יחזיר לי אותה. אמרתי יופי. קניתי. לאחר כחצי שעה בישיבה בשוק לארוחת הבוקר הגיע אלי הסוחר עם השקית ועם השמיכה המבוקשת והעלה חיוך בפני. בהחלט מגיע תודה ל-ר שהסב את תשומת ליבי לשמיכה זו.

hadi1956

New member
הסירי דאגה מליבך. הסיכוי ש - "ג" יעשה מעשה שכזה הוא כמו

הסיכוי שבאו"ם יגידו שהמלחמה האחרונה היתה באשמת חמאס והם הם אלו שראויים לגינוי והם (חמאס) יבקשו סליחה ומחילה מכל תושבי מדינת ישראל ויודיעו כי מסכימים לקיומה של מדינת ישראל בגבולות הנוכחים והכל בסדר מבחינתם.
אז הסירי דאגה מליבך.

כ חיים

New member
הסיפורים על אופן השגת הפריטים

הם לפעמים מעניינים יותר מהפריטים עצמם. החיפוש והמציאה הם חלק מהעניין המרתק שבאספנות.

עדגיל

Well-known member
הדי: הספר הבא שלך צריך להיות "הסיפורים מאחורי הנדירים"

למעלה