שאלות, בקשות, והערכות

dobo

New member
בבקשה עזרה בזיהוי כלי עבודה

סבא שלי היה אינסטלטור, ובין שלל כלי העבודה שלו מצאתי את הפריט שבתמונות.
אם אתם מכירים, אשמח להבין למה משמש/שימש הכלי.

קשה לראות בתמונות, אבל על החרוט יש שני קטעים מחוספסים, שככל הנראה היו אמורים למנוע החלקה וליצר אחיזה טובה יותר.

תודה

אמנון אלבז

New member
מנהל
כלי להכנת צנרת עופרת להלחמה

בעבר הרבה חלקי צנרת היו עשויים מעופרת, השרברב היה מלחים לצינורות את מחברי הפליז, לפני ההלחמה בעזרת כלי זה היה השרברש מרחיב את הצינור כך שפיית הפליז ישבה בתוך צינור הנחושת וההלחמה היתה יוצאת מדוייקת ואטומה.

dobo

New member
תודה רבה

חשבתי שמדובר בכלי להרחבת צנרת, אבל לא היה לי ברור איזו צנרת זה יכול להרחיב.

powo

New member
אמנון יצא לך לעבוד עם הכלי הזה

חשבתי בכוון אבל לא חשבתי בכוון של הלחמה

אמנון אלבז

New member
מנהל
לא בדיוק עבדתי

אבל היה לי דוד שרברב ובחופשות היתי העוזר שלו. למדתי ממנו רבות כמו למשל הלחמת תותבי פליז לצנרת עופרת .

אמנון אלבז

New member
מנהל
כן בטח....

היה משהו אחר כמו שאתה בדיוק חושב, אבל כשרברב בלי ההסטדרות המידציונית הרוויח יותר טוב.

אמנון אלבז

New member
מנהל
אבל בלי צחוק PLUMBR

המילה האנגלית לשרברב הינה פלאמר, PLUMBR מילה לטינית שפירושה עופרת.

powo

New member
פעם באמת היו באינסטלציה משתמשים בהרבה עופרת

נקודות ניקוז ונקודות ביקורת היו מעופרת

גלעד133

New member
איסטלציה ועופרת...

לא רק נקודות ניקוז וביקורת. אני זוכר את כל סיפון המטבח מעופרת [סיפון s ] וכנ"ל חיבור יציאת צינור הביוב מהאסלה. צנרת ההמשך הייתה מיציקת ברזל כמו הניאגרה שהייתה תלוייה למעלה עם חבל משיכה והייתה עשויה מיציקת ברזל, גם "וולקן יציקה" במפרץ חיפה יצרו אותה. מדהים, רק 50 - 60 שנה עברו ואיך הכל השתנה, כאילו רצנו מיליון שנה קדימה.

גרשונוב

New member
אני מאוד מקווה שעוד חמישים שנה נסתכל על הצנרת של היום ונצחק.

יש הרבה מערכות מסביבנו שהתקדמו מאוד, אבל הבסיס שלהם בעייתי.
מיזוג אוויר, כלי רכב, מכשירי חשמל שונים ועוד. אנחנו גאים בהישגים, אבל זה עדיין חורק.
מסקרן לגלות מאיפה תבוא המהפכה הבאה.

גלעד133

New member
המהפכה הבאה

מאין תגיע המהפכה הבאה ? מהממציא הבא שימציא לנו משהוא יותר מסרטן [מהנייד, מהמיקרו, המחשב ועוד מליון פריטים] ומיזה אחריו שימציא את התרופה להבריא מתוצאות ההמצאה. הבדיחה העצובה - לפני שנים נסעתי ברכבת מבאזל לציריך ועברתי ליד מפעל תרופות של באייר ומהארובות יצא ענן עשן שחור א ד י ר וחשבתי איך כנראה מייצרים שם כרגע תרופה לסרטן שחוטפים מענן העשן הזה. כל המהפכות וההמצאות המודרניות כרוכות בסיכוני אינסוף. תשלום די כבד עבור המודרניזציה.

dobo

New member
בהחלט היתה גם סברה שהוא היה גניקולוג או גסטרולוג

dobo

New member
מכתב בכתב יד ממנחם אוסישקין

מכתב בכתב ידו וחתימתו של מנחם אוסישקין, המבקש משגריר יגוסלביה
לעזור לסבתא שלי לקבל ויזה ליגוסלביה.

בהזדמנות אני אני רוצה לספר על הפרוייקט המדהים (שאולי אתם כבר מכירים) שנקרא "ישראל נגלית לעין".
פרויקט לשימור ההיסטוריה של כל אחד ואחת מאיתנו.
זה למעשה אילן יוחסין ונקודות ציון חשובות בחיים.
הכניסו את התמונות והסיפורים שלכם ושל משפחתכם, והנציחו את העבר שלכם, בשביל הדורות הבאים.

dobo

New member
נו, שווה משהו?

אתם לא היתם מתלהבים אם היה לכם מכתב מאוסישקין?

למעלה