מצאתי בבית כמה "תיקי שק" ממותגים

מצאתי בבית כמה "תיקי שק" ממותגים

רציתי לדעת למה הם משמשים? כמה הם שווים,הם פריטי אספנות?
יש לי תיקי שק שמצאתי בבוידם של
לואי ויטון,דולצה גבנה,סרגיו רוסי,גוצ'י...ועוד.
תודה

תיקי מותגים [וגם נעליים] נמכרים בתוך שקיות כאלה.

אין לי מושג על ערכם ואם יש אספנים...

אני בכל מקרה חייב לך ! מקוה שעוד הערב אצליח

מקוה שעוד הערב אצליח להעלות לכאן תמונות הקשורות לתמונה ההיא !
בכל מקרה בינתיים, אני מעלה בשבילך שלוש תמונות מהעבר, כאשר הראשונה אינה קשורה לתחבורה אלא לקופסה סגורה ומוכנה לשימוש הנמצאת אצלי במחסן מאז 1972 ועד עכשיו כמו חדשה.....השתיים האחרות קשורות לתחבורה אצלכם ברמת-גן...
תהני !
אביתר.

המשך יבוא....ערב טוב ומבורך !

שימו לב לאוטובוס של "דן" בצבעי הספארי ברמת-גן בשנת 1976. צילמתי בגיל 13 בשנת 76.

רוזן71

New member
אוטובוס ספארי..

בס"ד
זוכר את האוטובוסים הללו בשנים הראשונות של הסאפרי.
נסעתי באוטובוסים הללו.
היו גם אוטובוסים של אל על, החניון המרכזי היה ליד תחנת הרכבת בת"א.
זוכר גם את אוטובוס הקומותיים שנסע מבני ברק לחוף תל ברוך. (סוף שנות השישים אאל"ט).
בילדותי היו לי שני דגמי אוטובוסים אגד ואלעל של חברת גמדא..חבל שלא שמרתי...היום הם שווים אלפי שקלים.
בעוד שלושים שנה ניזכר באוטובוסים הפתוחים והקטנים שמסתובבים ביפו העתיקה.
תודה אביתר על השיתוף.

לגבי גמדא: חבר טוב בארה"ב הוציא קטלוג לכל הדגמים

וכאשר אמצא אותו אסרוק כמה עמודים לדוגמה בשמחה.
מילדותי נותרו ברשותי 23 אוטובוסי גמדא של אגד ואל-על. בסה"כ יוצרו 5557 אוטובוסים כאלה כאשר רק חמישה יוצרו בצבעי "דן". ידוע כיום על קיומם של שניים כאלה. מחירו של אוטובוס גמדא חדש בצבעי "דן" עשוי להגיע לכדי 25 אלף ש"ח. מחירו הממוצע של אוטובוס גמדא במצב מצויין נאמד ב1200 ש"ח למצב בינוני עד 5500 ש"ח למצב חדש כולל קופסה. באוסף שלי יש רק ארבעה במצב חדש ואילו השאר נצבעו על-ידי בצבעי שמן דימיוניים בילדות וכה חבל שכך צבעתי כי הורדתי מאוד את ערכם. חלק מהם עוברים שיפוצים ונצבעים בצבעי דן, אגד, המקשר ועוד ע"י מישהו שמצאתי בגרמניה שלמעשה מציל את הצביעות הנוראיות שצבעתי בילדותי. הבעיה היא שגם שיפוץ וצביעה של אוטובוס כזה עולה לפחות 500 ש"ח ליחידה. פשוט לא ייאמן איך ערכם עלה עם השנים. בפורום תחבורה ציבורית הופיעו רבים כאלה במהלך השנים.
אני מחזיק אוסף ענק של דגמי אוטובוסים מכל מיני חברות כאשר הדגש הוא על דגמים שנסעו בארץ, במיוחד שוסונים. הסלון שלנו מלא בהם. זה מצחיק כי לעיתים נראה הבית כמו תחנה מרכזית אחת גדולה...
לגבי אוטובוס הספארי. לא נסעתי בו לצערי אך בחברת דן היו עוד 58 אוטובוסים מדגם מרכב ספציפי זה - "הארגז 10308".

רוזן71

New member
אז "החיידק" של האוטובוסים תפס אותך כבר בילדות..

בס"ד

23 דגמי אוטובוס!!?..וואו, כבר כילד התמכרת.. (התמכרות נעימה).
הייתה כאן בעבר חברת פורום כפכפית שמה (אאל"ט) שאבא שלה היה נהג אגד מערד והאוטובוס שלו היה חונה כל ערב ליד הבית כאילו היה פרייבט.
פעם היו כאן הרבה חברות אוטובוסים שהתאחדו לשתי חברות גדולות אגד ודן, (אני עוד זוכר בילדותי את חברת המקשר בירושלים).
והיום שוב יש הרבה חברות אוטובוסים גדולות שמונות כל אחת מאות אוטובוסים..כגון נתיב אקספרס, קווים, מטרופולין, סופרבוס, ועוד..
האם גם היום מתעדים היסטוריה של אוטובוסים באהבה כזאת גדולה?
ושוב תודה על האינפורמציה.

אכן מגיל שנה... זה קרה כי

סבתי, ז"ל, היתה גרה קרוב מאוד למוסך דן בארלוזורוב 17. היא היתה נוהגת להתעדכן על כל אוטובוס חדש שהגיע לדן. זה היה תחביב מצחיק שלה...

אבא, ז"ל היה חובב אוטובוסים ורכבות כבד מאוד וכך נוצר שילוב מנצח !
אצלי השגעון קיים גם ם אוטובוסים וגם עם רכבות במקביל ובאותה חומרה...

זה תחביב מתיש הדורש עידכונים על בסיס יומי אבל זה עושים בשעות הלילה....
גם כיום יש בחבורה העליזה שלנו משוגעים שמתעדים כל אוטובוס או קטר או קרון בכזו רצינות.
אני למשל מגיע לנמל אשדוד או חיפה לצלם הגעה ופריקה של כל ציוד רכבתי חדש.
בארץ זה נראה תחביב איזוטרי אך במדינות אנגלוסקסיות מאוד מקובל. הנה דוגמאות שלי מהנמל. השימוש בתמונות חופשי לכל מטרה וכל הזכויות עלייהן לא שמורות, כמובן.

hadi1956

New member
הנה 2 דפים מהחוברת אשר בו מופיע ה-"גמדא" שלי (ברור אל על)

ברור שהוא עבר שיפוץ רציני ואפילו אני חושב שזה זיוף על בסיס המרכב של גמדא.
זה בנתיים באוסף שלי עד שמחירי הגמדות ירדו למחיר הגיוני (יחד עם הקופסא) ואחליף את מה שיש לי בטוב ממנו (או אם לא ירדו המחירים לא אחליף ואסתפק בזיוף)

זה אכן זיוף מוצלח וידוע. אבל גם הזיוף הזה שווה 100 דולר

וכך הוא נמכר באי.באיי בזמנו. מי שייצר אותו לא הסתיר זאת וכתב שזו רפליקה של המקור אך לא המקור. בכל מקרה הוא עשה עבודה יפה ומקצועית.

hadi1956

New member
בהחלט. עבודה יפה ואני מסתפק בזיוף כי אין לי כוונה לשלם את

הסכומים שנקבת כערכו של אוטובוס גמדא אל על אמיתי.
הוא יפה הוא באיכות טובה ואני יודע שהוא זיוף (ולא ניסו למכור לי אותו כגמדא אמיתי והמחיר היה יותר מהגיוני)

ובונוס קטן....

3 מכונות של "המקשר" לשעבר שהועברו לאגד ביום 31.12.1966.
למותר לציין כי 3 התמונות צולמו על-ידי בגיל 12 בשנת 1975 בשכונת רמות-אשכול בירושלים והשימוש בהן חופשי לכל מטרה. כל הזכויות לא שמורות במקרה שלי, להנאתכם.

hadi1956

New member
אהבתי את כל הזכויות לא שמורות. אתמול קיבלתי מהדפוס את החוברת

בנושא אל על. בדף הכריכה הפנימי כתבתי משהו דומה.
הנה סריקה של מה שכתבתי.

hadi1956

New member
לא התחלתי. כבר לפני שנתיים (בערך) הוצאתי ספר על מזרחי פורצלן

לעניים (יצרן יציקות הגבס משנות החמישים והשישים שעבד בתל אביב) ועכשיו חוברת על ההיסטוריה של אל על דרך רק דרך פרטי האספנות שלי.
רצ"ב 3 עמודים שונים מהחוברת. לא מייצגים כי יש עמודי טקסט עם סיפורים ועמודי פריטים ללא הרבה סיפורים

למעלה