זיהוי פריט

זיהוי פריט

שלום רב,
אשמח באם מישהו יספר לי מה המכונה הזו עושה?? היא לא למכירה, אך אשמח לדעת מה שוויה..תודה

powo

New member
נראה כמו מכבש.

האם ניסת לשחק עם הידית כדי לסובב את גלגלי השיניים?נראה מעניין מחיר.......אין לי מושג

hadi1956

New member
מבקש גם כן לזהות 2 פריטים. מה זה הבטלנים הזה ומהיכן התמונה/

גלויה.
פתק הבטלנים נראה נחמד ונפוץ (מודפס ומסודר כלומר לא היה רק בטלן אחד) והגלויה (שאני חושב שהיא הדפס מחודש) מרמזת לי כצילום של אירוע שכבר ראיתי תמונות שכאלו. מישהו מזהה? מי האנשים? המקום? האירוע. השנה? משהו מישהו?
תודה מראש לעונים

ז ק ו

New member
על עשרה בטלנים עומד העולם:

"בטלנים" פרושו אנשים שמבטלים כל מלאכה. תחביב, עזרה לעקרת הבית, ועוד כל מיני דברים, ומשקיעים את זמנם אך ורק בלימוד תורה.

hadi1956

New member
בקיצור. בטלנים !!!!

תודה על ההסבר של מיהו בטלן. לא השתנה מאומה מאז ועד היום.

ז ק ו

New member
הבטלנים של פעם היו למעשה מתנדבים

הם היו בטלים ממלאכתם [ממלאכה שהיתה להם. ולא כי היו מובטלים] כדי שיהיו מצויים בשעת התפילה בבית הכנסת.

ז ק ו

New member
תראה הדי, עשרה בטלנים זה מגדיר אורבני:

במסכת מגילה, פרק א' משנה ג' כתוב: איזו היא עיר גדולה, כל שיש בה עשרה בטלנים. פחות מכאן, הרי זה כפר.

לפי השיטה הזו הרי הכנסת היא כרך ומטרופולין ענק

הרי על ריכוז כזה של בטלנים אפילו חז"ל לא חלמו.

ז ק ו

New member
תשובה

א. נכון; ובלי קשר למספרם.

ב. אל תשכח שהם באים מערים שונות.

ז ק ו

New member
תשובה

א. נכון; ובלי קשר למספרם.
ב. עשרה הוא תנאי מינימום.
ג. אל תשכח שהם באים מערים שונות.

כ חיים

New member
צילום הגלויה

לא אתפלא אם התמונה צולמה בטקס חנוכת האוניברסיטה העברית על הר הצופים ב1925.
אם אכן זה כך, הגבר הגבוה המתכופף אל הילדים צ"ל הלורד בלפור אשר ככל הידוע לי כיבד את הטקס בנוכחותו.

כ חיים

New member
חושב, לא בטוח

כי הגבר העומד בימין התמונה חבוש במגבעת הוא פרופסור י"ל מאגנס מי שהיה נשיאה הראשון של האוניברסיטה העברית.

שין

New member
הכרתי אולי

הכרתי אדם בשם ליאון לוי שהיה אמיד ור' ארגון גדול של יהודי המזרח בארה"ב שכבר נפטר.
&nbsp
&nbsp

כ חיים

New member
ידוע לך אולי

אם אותו ליאון לוי שהכרת חי בחיפה בשנות העשרים והשלושים והיה גם שם איש עסקים ובעל חנויות?

שין

New member
כנראה שלא

לדעתי הוא אמור להיות בן תשעים לערך אם היה חי היום

broadaxe

New member
מכונת ואלץ

מכשיר ליצירת פסי וחוטי מתכת (כנראה). הערך הממשי הוא בעיקר לבעלי מלאכה (מסורתיים, אין הרבה) שמשתמשים בזה.

למעלה