תנ"ך עם פרוש קסוטו (12 כרכים)

arye9

New member
תנ"ך עם פרוש קסוטו (12 כרכים)

האם מישהו רוצה לקבל? (יש לי סידרה כפולה)
או לחילופין באיזה פורום לשאול.

תודה, אריה

lironiparon

New member
אין ביקוש כי קסוטו לא פירש נכון ומכך הספרים פסולים לשימוש

arye9

New member
תודה רבה, גם לבואו עננים

הסתובבתי קצת ברשת וראיתי באמת שרבנים
שוללים את קסוטו בעיקר בגלל פרושים שלא מתאימים למפרשים קודמים
בעיקר מדברים על חציית ים סוף.

אין דבר כזה פרוש- נכון או לא נכון

הכל בעיני המתבונן. ושלילת הרבנים את קסוטו אינה הוכחה לטיב הפרוש
במאמר מוסגר, הרבנים גם שוללים את תורתו של דרווין- האם תורה זו אינה נכונה?
בבתי ספר- חילוניים- נעזרים רבות בפירוש זה בשיעורי תנ"ך
-פשוט אנשים אינם קונים יותר סדרות...

arye9

New member
מצטער, עניתי לעצמי במקום לך

arye9

New member
המביא דברים בשם אומרם וגו'

פשוט נתתי את הסיבה שהם שוללים את קסוטו.
למען האמת נדהמתי שקראתי את זה.

כ חיים

New member
מי קובע מהו פרוש נכון או לא נכון?

פנים רבות לה לתורה ואם לחוגים מסויימים לא מוצא חן הפירוש של קסוטו אין זה אומר שהוא אינו נכון. הוא נכון באותה מידה שפירושם של חכמינו הקדמונים נכון וכל אחד יבחר לעצמו את הפירוש הנראה לו ביותר.

hadi1956

New member
פירוש פירושו כשמו. פירוש. ואין האחד עולה השני בטיבו או ב-

אמיתותו. אין האחד היה באירוע ויודע בודאות מה התכון "המשורר".
מה שיש בפירושים שהם שונים זה שקבוצה יותר גדולה / יותר חזקה / יותר משפיעה / יותר מקורבת מצליחה יותר בדחיפת הפירוש שלה כפירוש "נכון" ושהוא הוא האמיתי. אבל פירוש הוא פירוש בלבד. ואין האחד, לדעתי, טוב מהשני למעט שכל אחד מחליט איזה פירוש מתאים לו.
ובפירוש שבת שלום.

lironiparon

New member
אומנם אומרים 70 פנים לתורה אבל הרוב לא מבינים מה הכוונה היחי

היחידה במשפט הזה.
&nbsp
לדעת רוב הרבנים קסוטו הוא פסול, הם מבינים בעניין יותר מאיתנו אז מי אנחנו שנקבע שזה לא? אתם חושבים שיהודים שמאמינים שישו הוא המשיח זה עוד פנים לתורה? או שדתי רפורמי זה עוד פנים לתורה? ממש ממש לא וזה טעות אם כן. יש זרמים בדת כגון ש"ס, ברסלב, ליטאים, חב"ד ועוד....הם הפנים של התורה אבל התורה היא אחת ולא משתנה.
&nbsp
בבית ספר לימדו אותנו שטוית בכל הנוגע לתנ"ך הרוב דברים לא מדוייקים ועוד זכור לי שסיפור נח והתיבה הוא רק משל להתפצלות העמים, נו באמת. אם היתה לי יכולת לבחור אז הייתי מוותר על ללמוד את השטויות האלו כי זה באמת אבסורד. מי שמעמיק במקורות הנכונים יודע, ובהמלצתי היכנסו לאתר הידברות של הרב זמיר, אין דברים כאלה :)
&nbsp
שבת מבורכת...

גלעד133

New member
70 פנים לתורה...

כזה גיבוב של נחרצות וקנאות... וואלה, מזמן לא נראה במקומותינו. מי שמך בכלל????????? מי אתה ורבניך שתחליטו אם קסוטו נכון או לא?????????? מי נתן לך את הזכות להחליט לגבי צורות הבנת התורה והמקורות או אם הרפורמים צודקים או לא??????? בגללך ושכמותך שחושבים שיודעים ומנסים לקבוע ולכפות דעתם על אחרים המחלוקות לא ייפסקו אף פעם. שב בפינה שלך, למד להצטנע, עשה מה שאתה מוצא לנכון כל זמן שאינך מפריע לאחרים או כופה דעתך עליהם והיה זהיר וצנוע יותר בהבעת דעותיך, מה עוד שלעניות דעתי גם בעוד אינספור שנים לא תגיע להבנתו של קסוטו את התנ"ך וההיסטוריה שלנו. קצת צניעות וזהירות ופחות פנאטיות והטפות רק יועילו לך ולכל עם ישראל

lironiparon

New member
תחשוב מה שתחשוב, גם אתה כמו כולם תדע את האמת בסוף. אם אתה וא

ואחרים רוצים לחשוב שקסוטו פירש נכון זה עניינכם האישי. איש איש באמונתו יחיה עד שגם הוא ידע את האמת בסוף, רק שלא יופתע יתר על המידה.

hadi1956

New member
צר לי להגיד לך שאני לא אדע את האמת בסוף. אני אדע את האמת

בהתחלה.
לסיכום מה שאתה כותב הוא: איש איש באמונתו יחיה (וזה מקסים) אבל כל עוד האמונה שלו בדיוק כמו האמונה שלי (שלך).
אז צר לי להודיע לך. האמת שלך היא האמת שלך והיא בדיוק (וכנראה הפוכה) לאמת שלי שהיא היא האמת שלי ונא להפסיק לחשוב שאתה (או שכמותך) קניתם את החוכמה בלבד, את הדעות הנכונות, בלבד, וכל השאר טועים.
כמו שאמרת איש איש באמונתו יחיה אז תיהיה גם נאה דורש וגם נאה מקיים.
תשאר בדעתך (הנכונה לגבייך) ותיתן לי להישאר בדעותי הנכונות בעיני ללא ביקורת שלך שאתה הצודק ואנחנו הטועים.
וכפי שאמרת (רק מהכיוון שלי) אל תופתע יתר על המידה שתיווכח כי אתה טועה. בבקשה

גלעד133

New member
להדי

כל מילה בסלע, וכל תוספת - מיותרת. [כל המוסיף גורע]. יישר כוח.

אז מיהו יהודי, ליטאי או חב"דניק

מספרים על הר שך, שהיה המנהיג הבלתי מעורער של הליטאים, שכששאלו אותו איזו דת הכי קרובה ליהדות, הוא לא היסס וענה" "חבד". עכשיו יש לי שאלה ללירון. האם צדק הרב שך? אם כן, הרי שחב"ד אינם יהודים, ואם לא הרי גדול בתורה לא יודע לפסוק מיהו יהודי. ודרך אגב, הרפורמים והקונסרבטיבים אינם פחות יהודים או יהודים פחות טובים מהאורתודוכסים.

גלעד133

New member
רפורמים וקונסרבטיבים....

הם לטעמי יותר יהודים, או יהודים טובים יותר מרוב החוזרים בתשובה כי דרכיהם דרכי נועם ולא כפייה ומעולם לא שמעתי מהם שהם צודקים יותר מאחרים. מעניין, יש לי לא מעט מכרים חרדים ואני חילוני לגמרי שיש לו איתם שפה משותפת. הבעיה שלי היא עם החוזרים בתשובה הפנאטים שרוצים להחזיר לעצמם את "הזמן האבוד" בו היו חילונים [והרבה מהם היו קיצוניים בחילוניות כמו שהקצינו בדת ראה אורי זוהר שהיה פרא אדם חילוני והיום הוא קיצוני חרדי - כמובן לעניות דעתי] וחבל .כולנו רק בני אדם, נא לזכור זאת, לכולנו דעות והשקפות עולם משלנו שגיבשנו משך השנים וא ס ו ר לאף אחד להיות צודק יותר או לנסות לכפות את דעתו והשקפת עולמו על האחר.

פתרון המחלוקת פשוט מאד

קסוטו = מגיב נכון = הכל נכון = 181
הויכוח סגור.

arye9

New member
אולי בגלל תשובתך יבוא מישה לקחת את הספרים שהצעתי

למעלה