סיפורו של משקל

אמנון אלבז

New member
מנהל
סיפורו של משקל

שנתיים עברו מאז שסופר לי אודות משקל תליה עותומני שמוצע למכירה על ידיי אספן ירושלמי ותיק.
המשקל ענק, חסר וו תליה באחת הזרועות ונטול צלחות ושרשרת התליה.
החיסרון הגדול היה שהאספן התקשה להיפרד מהמשקל ונקב בסכום שלא הרשתי לעצמי להוציא עבור מותרות.
המשקל נשכח מזכרוני עד לקבלת טלפון מידיד של האספן שהודיע לי שהפכתי להיות בעליו של המשקל כך סתם ללא תמורה.

אמנון אלבז

New member
מנהל
משקל - מסימה אפשרית

מייד עם קבלת המשקל יצרתי את וו התליה החסרה, בדקתי את איזונו של המשקל והחלטתי שאחל לחפש צלחות תואמות או יצרן שיהיה מסוגל לבצע את המלאכה.
ביפו מצאתי בעל מלאכה אומן הפחים, לאחר כל ההסברים והדרישות שלי הוא הסכים לבצע את המלאכה עם מחיר ענק ושינויים רציניים בדרישותי.
דחיתי את הצעתו והמשכתי לישון על המחשבות מספר לילות כשידעתי שהפיתרון ימצא.
החלטתי לרכוש של מחבתי ווק שצורתם דומה מאוד לצלחות של המשקלים התלויים.
הקטנתי את קוטר המחבת בחיתוך ארוך ומיגע והגעתי למידות הרצויות, חרצתי בהיקף המחבת חריץ להטמנת טבעת מתכת שתחזק את דפנות הווק ובעזרת פטיש וסדן סגרתי את הטבעת בתוך החריץ שקיבל את הטבעת בחיבוק.

אמנון אלבז

New member
מנהל
תוספת ווי תליה לצלחות

צינור פליז ששכב שנים במחסן נחתך לאורכו במידות של 20 מילימטר על 120, הכנתי שמונה פיסות כאלה כששניים משמשים לביקורת ונסיונות, כופפתי טבעות על קצות פיסות הפליז נקודת המפגש של שרשרת התליה. חיברתי עם מסמרות פליז את הלוחות לצלחות, כל פעולה נעשתה מול שקילה לקבלת זוג צלחות בעלות משקל זהה.

אמנון אלבז

New member
מנהל
שרשרת.....

ליפפתי מוט פליז בעובי 3 מילימטר על מוט ברזל עגול, מוט פליז באורך של מטר אחד הפך לסליל קפיצי באורך של כשמונה סנטימטר. הזדקקתי ל-14 מוטות ליצור השרשרת.
חתכתי את הסלילים לאורכם וקיבלתי טבעות פליז. חיברתי את טבעות הפליז זו זלו עש שקיבלתי שרשרת באורךשל כשני מטר..
יצרתי זוג של שלישיות שרשרת כשכל אחת מהן מתחברת לשרשרות בטבעת תליה גדולה ....

אמנון אלבז

New member
מנהל
סוף דבר

חיברתי את השרשרות לצלחות, תליתי את הצלחות על המשקל.
להוציא את הצורך באיזון המינורי הסופי הגעתי לסיפוקי בהתחשב שהכל היה מעשי ידי , תאם בדיוק לתוכנית והמחיר ? פחות מעשירית מחיר הזמנת הצלחות בלי לחשב את הצורך ברכישת שרשרת.

אין עליך!

אין ספק שהצלחות נראות ממש פנטסטי והמשקל קם לתחיה.
- אבל טעמי האישי הוא להשאיר את השרשרת בצבע הטבעי ולא המצוחצח.

אמנון אלבז

New member
מנהל
הפליז מצוחצח כתוצאה מפעולת הליטוש

אין כוונה שישאר מבריק , הפטינה הטבעית תגיע עם הטבע משום שלא מרחחתי חומר הגנה.

ז ק ו

New member
אמנון; כשאין מילים אין מילים. אבל אתה בוודאי יודע מה דעתי

על הפרויקט.

כבוד!!!

rachelea

New member
יגעת, חשבת ומצאת - וההנאה אין לכמת אותה, אני בטוחה

אני בטוחה שההנאה רבה. תאר לך שהיית נותן לזה מיפו לבצע התיקון.
נהדר. טוב, לגבי כשרונותיך, אין חולקים.
תתחדש ותהנה.

כ חיים

New member
האם גילית רמזים על מוט המשקל

היכולים לרמז על מקורו או כל מידע אחר?

למעלה