לא חידה, סתם שאלה

כ חיים

New member
לא חידה, סתם שאלה

עשר נקודות לכל תשובה נכונה!

שני כלים - מכשירים שהגיעו אליי לאחרונה. מה הכלים הללו ולצורך מה השתמשו בהם?

הכלי הראשון ישן יותר (שנות ה-50). נא לא לשים לב לברז הוא, כמובן, איננו מקורי.

powo

New member
חיים מאחר ולא הגבת באם זה קשור ליונקיה

נראה לי מאוד כמיכל לערבוב אבקת חלב להגמעת עגלים ביונקיה

כ חיים

New member
שאתה לא תדע?

אכן אלו הם מערבלים להכנת תחליף חלב מאבקת חלב מיובשת להגמעת בני בקר.
במערבלים כאלה החלו להשתמש כבר בשנות החמישים ועד היום משתמשים בהם רק שכיום יש כבר מערבלים מודרניים יותר המכילים כמות גדולה יותר.
בתמונות המערבל הראשון הישן יותר מכיל כמות של חמישים ליטרים והשני מכיל תשעים ליטרים.

ז ק ו

New member
הגמעה; למדתי מושג חדש בחקלאות. תודה חיים.

וירץ העבד לקראתה ויאמר הגמיאיני נא מעט מים מכדך. בראשית כ"ד י"ז - אחיעזר עבד אברהם, מבקש מרבקה להגמיע אותו מעט מים. [רש"י מסביר את המילה גמיעה בדומה משפה זרה "שלוק" הגמיאיני נא, לשון גמיעה הומיי"ר בלע"ז (שלוקען שלירפען)

http://www.icba.org.il/mikzohi/ionkim/milk_feeding.htm

כ חיים

New member
מכל אחד אפשר ללמוד משהו, גם ממני, לפעמים.

תמיד אנחנו לומדים ממך והפעם, לשם שינוי, אתה לומד.

אמנון אלבז

New member
מנהל
לא יודע, אבל...

חיים אתה זוכר שבשנות החמישים פיפמת על פרימוס על מנת לחמם כמה ליטרים של מים לרחצה, לכביסה לשאר המטלטת?
אתה זוכר את התור והסבלות של מיכלי הנפט שגררת הביתה ?
לי זכור כבשן האש שעמד מתחת לדוד המים והוסק על ידי עצים, אני זוכר את השמחה בבית כששידרגנו ועברנו לחימום עם גיזר כשהפרימוס הבודד יכל לתת שרות במטבח לבישולי יום השישי וכך בין רגע הפכנו למשפחה שיכולה לחמם מים בחדר האמבטיה ו..כן וגם במטבח.
אבל הצרה שהפכנו לצרכני נפט ואחת לשבוע שמנו צעדינו לפינת הכביש והמתנו לצילצול הגואל של מחלק הנפט שהגיע רוכב על העגלה שנגררה על ידי הסוס.
הנה אני מגיע להשערה שלי לגבי המכשיר הזה.אתה נעול על מחירי החשמל לתקופה זו ושללת במיידי את האפשרות שזה סתם דוד שרות לחימום מים לכביסה ולשאר מטלות הבית.
ואני חוזר לתור של חלוקת הנפט ונזכר בשכן אחד שלא ניזקק לרכישת נפט, בביתו באמת אימצו את הסיסמה יותר חשמל פחות עמל. בביתו של השכן הכל עבד על חשמל, עבד ועבד ועבד ואף אחד לא דאג להוריד את השאלטר.
אני מניח שהבנת מי השכן או לפחות היכן הוא עבד.

כ חיים

New member
מנוע המערבל

בתמונה זו אפשר לראות את המנוע החשמלי הנמצא בתחתית המערבל.

למעלה