זקוק לעזרה בזיהוי שני צילומים ישנים

ארנון65

New member
חיים, אתא בטוח שזה סצנה מההצגה "יהודית"? לא הצלחתי למצוא

תמונה דומה באינטרנט (לא שזה אומר משהו...) מצאתי חומר ותמונות על ההצגה בהפקות בחו"ל, אך לא בישראל בשנות ה-30 .

כ חיים

New member
וידוי

קראתי את שכתבת למעלה "מתוך איזו הצגה יהודית" והיה נדמה לי שכתבת מתוך ההצגה "יהודית". אז אני שב ומתקן - אין זו ההצגה "יהודית והלופרנס" ואינני יודע אם עלתה אי פעם הצגה כזו על בימות הארץ. מה שאני כן בטוח הוא שהתמונה היא מתוך הצגה של אחד התיאטראות בארץ בשנות השלושים או הארבעים כפי שכתבתי אמש. אם אתה מכיר את אלבום "הבמה העברית" שיצא לאור ע"י יצרני הסיגריות האחים בז'רנו בסוף שנות ה30 ובו הודבקו תמונות של הצגות ושחקנים של התיאטראות בארץ תוכל להיוכח שהמלבושים והתפאורה מאד דומים בסגנונן ואולי יש שם אפילו את אותה תמונה.
מצטער ומתנצל על ההטעייה בתשובתי אמש.

ארנון65

New member
אני לא מכיר את אלבום "הבמה העברית" אחפש באינטרנט

אני הבנתי שמדובר על "יהודית"....

גרשונוב

New member
יש גם ספר שנקרא 'הבימה בת כ"ה'

ויש בו תמונות מהצגות שונות. ככה הוא נראה.
אמור להיות לי אותו, אבל הוא אבד. אם אצליח למצוא, אבדוק שם עבורך.

לא נראה לי מחזה של הבימה, היכן רובינא?

היתכן מחזה בשנים הללו בלעדיה?
וקלצ'קין? ומסקין?
בכל זאת עברתי קצת בארכיון, ללא הועיל

http://www.habima.co.il/habimaarchive
**ליתר בטחון, נברתי בארכיון שלי ושלפתי את ספרו של מיכאל אוהד על קלצקין, שמא תהה בו תמונה מרמזת
וכן חוברת על הבימה מ1928 שהודפסה בליפציג . אין כלום.

כ חיים

New member
" הבימה" לא היה התיאטרון היחידי בארץ

היה גם את תיאטרון "האהל" וכן תיאטרונים סאטיריים אחדים.

כ חיים

New member
טעות נוספת

אלבום "הבמה העברית" לא היה של האחים בז'רנו אלא של האחים מספרו בעלי חברה לייצור סיגריות. נוסף לאלבום זה הם הוציאו שני אלבומי מדבקות נוספים. האחד עסק בתולדות עם ישראל והשני המוכר יותר ומבוקש מאד ע"י אספנים הוא אלבום "משמר וספורט".

ארנון65

New member
היום ניסיתי למצוא בגוגל תמונות דומות לסצנה דומה באיזו הצגה

של אוהל, הבימה, הקאמרי.
עברתי על מאות תמונות ואף אחת לא מזכירה את הדמויות, הבגדים, כובעים, פרצופים שבתמונה.
אני כבר לא בטוח שמדובר בנושא יהודי.
יש כאן שומרים שנראים רומאים או צלבנים.
בצד שמאל יש דמויות שנראות כמו כהן גדול אך הכובעים עם הפליטה למעלה לא נראים יהודים...
מאחור נראות חומות של עיר עתיקה אולי ירושלים.
האם יתכן שזאת הצגה מחו"ל עם נושא יהודי?
האם אתם אולי מזהים פנים של שחקנים מאז? אולי מחו"ל?

ronmerav

New member
ארכיון תמונות

בספרית בית אריאלה בתל אביב יש ארכיון גדול של תכניות ושל תמונות מהצגות. אני לא יודע של אילו תיאטראות. יתכן שיוכלו לעזור שם.

למעלה