סט כלים עתיק

Msarussi

New member
סט כלים עתיק

קיבלנו סט כלים למטבח הכולל ספלם צלחות מרקיה קנקני חלב ועוד. היינו רוצים לדעת אם מישהו מכיר את היצרן, התקופה או ערך הכלים. על התחתית כתוב bohemia made in czechoslovakia. יש ציור של דרקון ומספר 850/1. אני מצרפת תמונות לדוגמה. נשמח לקבל כל מידע

rachelea

New member
ישן, כן בסה"כ מדובר לכל היותר בסט כלים ישן

מה הופך את הסט ל"עתיק"?
בן כמה אלפי מאות שנים הוא יכול להיות, אם בכלל?
מדובר בסט כלים ישן, לכל היותר.
ולגבי שאר שאלותיך, ישיבו מומחים ממני.

Suki333

New member
רחל, אפשר יותר בעדינות. הוא שואל שאלה... אולי הוא חושב שזה

עתיק. אז מה?
ולשואל - זה כנראה משהו משנות החמישים. אני אומרת את זה לפי תחושה של סגנון. לא מידע של זיהוי חותמת.
תנסה לחפש באתר של חותמות פורצלן לפי ארץ המוצא.
לגבי ערך - גם סט מלא ושלם של רוזנטל לא שווה הרבה יותר מכמה מאות שקלים. כך שלא תתעשר מזה.

hadi 1956

New member
מצטרף לדעתך. אבל אם הקנקן היה עומד ישר אולי היו יכולים לדעת

יותר.
אז סידרתי לך את התמונות ישר שלא יפלו מהשולחן ו/או מהיד.
להערכתי גם כן הפריט הוא לא נורא ישן והייתי מתארך אותו בין שנות הארבעים המאוחרות לשנות השישים/שבעים. שם הוא נמצא פחות או יותר.

כ חיים

New member
לענין עתיקות

אם מדובר בכלים מעל מאתיים שנים הרי לכל הדעות הכלי עתיק ואפילו עתיק מאד גם לפי ההגדרה של "רשות העתיקות". לגבינו האספנים, אם הכלים יהיו בני מאה שנים ומעלה נוכל לסווג אותם כעתיקים ומתחת לזה הם יהיו סתם ישנים ולמען האמת קשה להגדיר בדיוק היכן הוא הגבול בין עתיק לישן, מה שבשבילי הוא ישן לאחר ייראה כעתיק ולהפך.

powo

New member
חיים אנחנו בגילנו המופלג.ישנים או עתיקים

אלה נחשבים.

גם erend וגם meissen
אבל המחירים כמו שסוקי אמרה נמוכים מאד.
הbavarja שלנו עתיק ?אולי .אבל לא שווה הרבה.
אותות הזמן ניכרים על חרסינה.
צ'י

Msarussi

New member
ת

אז בשביל מה את עונה אם ישיבו מומחים ממך? אני פניתי לפורום כדי לקבל מידע לא הערכה צינית וקרה מאלו שאינם מבינים....תודה

Msarussi

New member
תודה

תודה רבה!! זה אכן דומה למה שיש אצלי....הסט נקנה ברומניה עי סבתא שלי לפני שעלו לארץ...חשבה בתמימות שתוכל אולי למכור בארץ את הסט ולהרויח קצת..אני שמחה שהוא לא נמכר כי באמת מדובר בסט יפה וירושה מקסימה. מעניין אם מדובר בעיטורי זהב אמיתי....בכל מקרה תודה על הזמן והחיפוש שהביא לתוצאות שהצגת, שבת שלום

למעלה