מכירות פומביות

גלעד133

New member
מכירות פומביות

או שאני מאבד פרופורציות או ששאר העולם ואשתו עושים זאת. המחירים שמתקבלים במכירות פומביות לאחרונה [ראה אישתאר היום] הם בשמיים. מה קרה, סיכת כסף יפה בעיצוב זאב רבן למעלה מ 700 ש"ח ? ועוד פריטים רבים במחירים בשמים ואנשים מרימים גבוה עוד ועוד. פריטי כסף סטנדרטיים כמעט במחירי זהב ???? [טוב, קצת הגזמתי אבל לא הרבה] .הכסף[ money ]לא שווה ? האגו לקחת בכל מחיר ? לא ברור. מישהוא מוכן לסבר את אוזני ? אלה לא פריטים שחסרים ספציפית להשלמת אוסף, סתם דברים יפים שנמכרים לעניות דעתי פי 4 ממחירם הריאלי [אם לא למעלה מיזה].

hadi 1956

New member
המחיר המתקבל במכירות הפומביות הוא המחיר שמתקבל ונכון ממש

נכון לאותו הרגע של המכירה.זה לא אומר שבגלל ששני אספנים נלחמים על פריט מסויים המחיר גם בהמשך יהיה כזה.
ואתן דוגמה קצת שונה והפוכה.
היה פריט במכירה פומבית שרציתי. התברר לי (לפני המכירה) כי כנראה חבר טוב מתמודד עליו גם כן. התקשרתי אליו ושאלתי האם הוא זה שמתמודד על הפריט. אמר שכן. שנתן הצעה מוקדמת. אמרתי לו כי אני מוותר לו. לא אמודד עליו. היתה התמודדות קלה בינו לבין מישהו שהיה באולם המכירות והפריט נמכר לאחר הרמת המחיר בסך הכל 3 פעמים מהמחיר המינימום. כלומר מאוד קרוב למחיר המינימום. ברור שאם הייתי מתמודד על הפריט (ולא ברור אם הייתי זוכה) המחיר היה קופץ פי כה וכמה אבל לאחר העלאת המחיר לשחקים במלחמה ביני לבינו בפעם לאחר מכן המחיר היה יורד שוב למחיר כמעט המינימום. אז מה המחיר הנכון?
בקיצור מספיק 2 ברגע נתון שרוצים את הפריט שהוא ינסוק למחירים לא הגיונים. וחוץ מזה כל נושא האיסוף וההוצאות הכספיות והזמן המושקע על פרטים לא שימושים זה הגיוני?

גלעד133

New member
להדי

כל מה שכתבת ברור, ידוע ונכון. מה שהתכוונתי זה שלאחרונה המחירים יחסית ללפני שנה שנתיים גבוהים לעין שעור והתחרות היא לא על פריט בודד זה או אחר אלא על חלק גדול מההיצע מה שלא היה קודם. הדגשתי, אלה לא פריטים שמשלימים אוספים. הם יפים אך בפירוש לפני זמן לא רב לא היו מקבלים אפילו מחירים דומים לא כל שכן את המחירים הנוכחיים. או שלאנשים אין ערך לכסף, או שאין מספיק היצע, או שהאגו לנצח בתחרות [כאילו תחרות] גובר על השכל הישר. אין לי שום הסבר אחר, אשמח לכל דבר שיפקח את עיני.

hadi 1956

New member
אין לי הסבר מושכל למעט שאספן ש"חייב" את הפריט מוכן היום

להכניס את היד עמוק לכיס ולשלם עבור ה"מחלה" / ה"שיגעון" / ה"טירוף" / ה"פריט שחסר וחייבים אותו"

למכירה פומבית אין שום הגיון, כל מי שצופה בברגיןהאנט

רואה את זה יום יום.

זה גם עניין של טרנדים. פעם כל פריט ישרליאנה שיצא לשוק

[קרמיקה או ברזלים] נחטף במחירים גבוהים. היום המחירים צנחו. מסרתי עתה למכירה פריטים כאלה והם הסכימו לקבלם רק כלוט אחד עם מחיר פתיחה שבעבר היה מחיר פתיחה של פריט אחד בלבד.כך שהמחירים יחסית לעבר לא רק עולים. היו גם שירדו.
מאידך, מחיר פריטי נוי לא ישראליים, עלה ועולה.

גלעד צודק.ביחס לפריטים אחרים איני יודע.

ביחס לפריטי כסף זה הופך להיות מגוחך. מחירים שעד לפני שנתיים
היו ברמה של מחיר החומר. היום מחיר התחלתי הוא גבוה מאד.
אני אישית נמנע מקניות .מחכים.
צ'י

גרשונוב

New member
מסכים. אופנות משחקות תפקיד חשוב בתמחור.

גם בפריטים לא ישראליים יש תנודות גדולות במחירים.
כדוגמא נוספת משוק הפשפשים, ריהוט "בסגנון עתיק" צובר קורי עכביש בחנויות, בעוד שרהיטים משנות החמישים והשישים נמכרים בהון.
בדיוק אותם רהיטים שלפני עשור היו נזרקים לרחוב, נקנים באלפי שקלים.

המחירים הגבוהים מצערים גם אותי, כי יש המון אופורטוניסטים שקופצים על העגלה, מנקים את השוק מחפצים ומחכים לפראיירים.

גלעד133

New member
nמכירות פומביות

כנראה שכולם צודקים: טרנד, "חייב לקנות",יצר תחרות כי "שלי יותר גדול" וכיוצא בזה. אני כנראה צריך לצאת מהקונכיה ולהפסיק לחשוב בהגיון כי לצערי השיטה אינה עובדת הגיונית, או לקחת פסק זמן כפי שאמרתם ולחכות שהשפיות תחזור.

גרשונוב

New member
הבעיה היא שלסוחרים לא משתלם לחזור לשפיות.

הרבה חפצים נקנו במחיר גבוה במטרה שיהיו שווים יותר בהמשך. עד שהרווח יגיע, הם ישכבו במגירות, ולאותו אדם שקנה אין שום אינטרס למכור במחירי הפסד.
כך שגם הוא לא יהנה מהמכירה, ואתה לא תהנה מהפריט.

גלעד133

New member
הבעיה היא..

לא בטוח שזה נכון.
א - במכירות פומביות לדעתי רוב הפריטים שמוצעים למכירה הם של אנשים פרטיים, אני מניח שסוחרים הם מיעוט.
ב - אדם פרטי - לרוב יורשים למיניהם שאין להם כל ענין בפריטים - לא יחכה שהמחיר יאמיר כי אין לו מושג מהוא המחיר המתאים, ואם זה סוחר - כמה הוא יכול להחזיק במגירה ולממן דברים חדשים ? הוא חייב להתגלגל הלאה אפילו אם יפסיד.

גרשונוב

New member
זה בטוח נכון! (אבל רק לפעמים)

או, כמו שמישהו אמר בסרט - בארבעים אחוז מהמקרים אני צודק במאה אחוז.

לגבי ההחזקה במגירה, זה תלוי בגודל המגירה.
מכיר הרבה אנשים שדוגרים על סחורה בעקשנות במשך שנים. זו זכותם כמובן, אבל יכול לצער.

ביחס למגרה יש מגרות מלאות בולים ומטבעות ששווין ירד.

יש מערכות אוכל בואריה רוזנטל.שערכן נשחק.
כלי אוכל מכסף עד לפני שנה לא היה להן דורש
היום מקבלים מחירים מפתיעים.

למעלה