|*|
נפתח פורום קשר משפחתי
|*|

גרשונוב

New member
צודקת, המחירים חסרי היגיון.

זכותו לנסות למכור בכאלה סכומים מטופשים, אבל מצער שאנשים כאלה מנקים את השוק מניירת בתקווה לרווחים גבוהים.
השוק הפיסי מתרוקן ממציאות כי הפוטנציאל של איביי מסנוור סוחרים.

אתה זוכר את הסיפור שסיפרתי לך על סוחר שקנה

באחת המכירות פריט [שנתתי לך] ב-50$ והציע אותו באי ביי ב-10000$? זה הסוחר.
פה הוא מציג את הפריטים כחלק מאוסף עליו הסתמך זה שערך את קטלוג קק"ל בשנות ה-80 ועל סמך זה הוא דורש מחירים לא נורמליים...זו כבר פעם שנייה שהוא מעלה פריטים מאוסף זה וחושב שמישהו ישלם לו יותר כי האוסף הזה שימש לכתיבת הקטלוג...היו בולי קק"ל שהציע במאות $ שאני רכשתי בעשרה או 20 $.
רכש אוסף שלם באיזו מכירה ומנסה לעשות קפיטל. אבל אספני קק"ל לא מטומטמים. בכל מקרה, זה לא קשור לשוק הפיזי ולאיזה סוחר קטן בשוק.

גרשונוב

New member
הבנתי. זוכר את הסיפור.

אבל לדעתי זה לא מקרה נקודתי. זה מעודד אנשים לנסות את "שיטת מצליח", ואנשים קונים בשוק פריטים כהשקעה.

מה שלי יותר מפריע זו עליית מחירים וירטואלית באי ביי.

ואני מדברת כמובן כקונה, על התחום שלי ["אמפרה"...לא אספנות רצינית, כן?]. יש פריטים שתקועים, בלי גוזמה, שנים, על מחירים לא ריאליים ולא נמכרים. נכנס מוכר חדש, עושה מחקר קטן, רואה מחירים כאלה ותוקע גם מחירים לא ריאליים...והחדשים עוד לא יודעים שמה שהם צריכים לבדוק זה מחירי מכירה ולא מחירי ביקוש.
יש גם סוחרים ותיקים שלא מפנימים שיש סוגי פריטים שמחירם ירד והם עדיין דורשים מחירים של שנים עברו כי גם הם קנו אז את הסחורה במחירים גבוהים יותר. בקיצור, צריך להכיר את המוכרים ולדעת ממי לקנות.

גלעד133

New member
עליית מחירים וירטואלית באי ביי.....

אני לא בטוח שצריך להכיר את המוכרים, הם פחות מעניינים לדעתי. צריך להכיר את השוק ואת המחירים. יש כמה מוכרים עם דירוג של 100 שכפי שכתבת תקועים עם פריטים חודשים רבים בגלל מחירים הזויים. עצתי לקונים, אל תקנו משהוא שאינכם מבינים בו, ואם אתם מתעקשים - התייעצו עם מי שמבין לפני הקנייה.

לא התכוונתי להכרת המוכרים אישית.

הכוונה הייתה למדיניות ופרופיל המוכרים. כאלה שיתעקשו על המחיר, כאלה שאני יודעת שאחרי שהעלו פעם פעמיים ולא קיבלו את המחיר שביקשו, יעלו שוב במחיר מוזל, כאלה שאם יציעו פריט עם MAKE OFFER יסכימו להנחה של 40 % פחות וכאלה שיסכימו רק ל-10% הנחה וכו'.

זה בעיני חלק מהכרת השוק שציינת - המוכרים הם 50% מהשוק המדובר.

powo

New member
יצא לי כבר מספר פעמים לפנות למוכרים ולתת להם MAKE OFFER

למרות שהם מכרו במחיר פיקס.והם די מסכימים להורדה של 50 אחוז לפעמים

rachelea

New member
ייתכן שהמחירים הנדרשיםבעבור הפריטים מוגזמים. אבל...

אך ראו, המשלוח - חינם.
פריטים דומים המוצעים מארה"ב, אמנם במחירים שפויים, אך
מחירי המשלוח הזויים לחלוטין. לעיתים המוכרים דורשים 24 $
והיו גם שדרשו מעבר ל-26$ (זאת לפריט קל משקל, קטן, שעלותו
1.5 $).
לשאלתי האם מחיר המשלוח לא נראה מוגזם, הודה אחד המוכרים
כי אכן המחיר הנדרש גבוה אך זה מה שאיביי דורשת:
"No it is way to high, but that is what ebay
global shipping charges".

ואני תוהה: ממתי איביי היא שקובעת מחירי משלוח? האם התעריפים
לא נקבעים ע"י ספקי שירותי המשלוח? אין זאת אלא אם איביי,
באמצעות מערכת דמי המשלוח האוטומטית, איננה מעוניינת כי
תושבי ישראל יתחרו במכרזיהם.

לא שמעתי על דבר כזה...אני רוכשת הרבה בולים באי ביי

והמשלוח מארה"ב תמיד זול יותר מאשר מהארץ. בסביבות 2$ כשבארץ מבקשים גם 4.5$.
יש מוכרים שמוכרים בזול ומעמיסים סכום ענק על מחיר המשלוח כי על משלוח אין עמלת אי ביי.
אני חושבת שמסקנתך בסוף הפוסט אינה נכונה. מה אכפת לאי ביי מי קונה ממנה? העיקר שקונים.

קצת סדר בדברים
קודם כל, היום איביי גובים עמלות גם ממחיר המשלוח. בעבר באמת זה לא היה ככה, וסוחרים היו מוכרים פריט ב $0.99 עם $25 דמי משלוח ומתחמקים מתשלום עמלות לאיביי. היום איביי סגרו את הפרצה הזו ע"י כך שהם גובים את העמלה שלהם מכל הסכום שנגבה ע"י המוכר, כולל משלוח וכולל הכל.
&nbsp
דבר שני, בנוגע למשלוח עצמו. סוחר שחפץ בכך יכול להשתמש בשירות משלוחים של איביי. הם גובים את הכסף וחברת משלוחים שלהם אחראית על המשלוח, המכס והכל. זה שירות אופציונלי, הוא לא חובה, ולא הרבה משתמשים בו, אבל יש מספיק כאלו שכן. כאשר משתמשים בשירות הזה, איביי גובים סכום גבוה משמעותית ממה שזה היה עולה לסוחר לשלוח ישירות, אבל זה חוסך לסוחר עבודה וכאב ראש. הוא לא צריך לברר כמה עולה לשלוח לכל מקום בעולם לפי גודל ומשקל והחוקים המשונים של כל מדינה ומדינה, הוא פשוט בוחר באופציה האוטומטית של איביי ומשלם מה שהם קובעים לו לשלם, וכמובן מגלגל את זה על הקונה.

תודה על העדכון וההבהרות.

היות ואינני מוכרת באי ביי אלא רק רוכשת, לא הייתי מודעת למידע הזה.

yblumann

New member
and it doesn't apply to stamps

I have been using ebay for at least 10 years, buying from sellers all over the world- incl the Middle East.

the big advantage with stamps is that they are light

therefore, postage should be low. if I purchase stamps [not covers], then the total weight of the delivery letter should not exceed 10 gr or 20 gr at most.
In the case of the USA, I never pay postage more than $1.5- 3.

If you require registration, the cost will go up by $10.

heavier items? I only use UK based dealers, and for books- abebooks- postage charges are far more reasonable.

Regards

Yoram

רכשתי השנה גם סכיני מטבח מארה"ב [משקל]

ולא חייבו במשלוח דרך אי ביי. התכתבסתי עם המוכר והוא הוזיל לי את ההובלה למרות שמלכתחילה זה לא היה גבוה מאד.
בקיצור, תלוי במוכרים.

כ חיים

New member
נהדר!!

אלו סרטים שהופצו ב"ימי סרט" ע"י הקרן הקיימת לישראל בתחילת שנות הארבעים. אחד מאלה קיבלתי מאספנית שאספה אותם, ביחד עם סרטים אחרים שהופצו באותן שנים, בהיותה נערה צעירה. גייזי שביט העורך של אתר "בני קרית חיים" ערך מהם מצגת מקסימה שרצה ברשת לפני כארבע שנים.

למעלה