הגיע עוד ברזל. צ'י

הגיע עוד ברזל. צ'י

powo

New member
האשה באנגליה.זה היה לרישום הזמנה לריקודים

לבנות שהיו מוזמנות לריקודים על ידי הבנים.וכדי לא לשכוח ולהתבלבל.ויכול מאד להיות. שאני סתם מתבלבל

נכון. באנגלית DANC CARD NOTEBOOK יש לי אחד ישן.

לפי מה שאני יודע הבנים הזמינו אצל הבנות ריקוד לפי מספר
ונרשמו בתור . כמו בקופת חולים אצלנו.
צ'י

hadi 1956

New member
לכל חברי האספנים (וגם אלו שלא חברי) לכל מכרי האספנים (וגם

לאלו שלא מכרי)
לכל ידידי האספנים (וגם אלו שלא ידידי)
לכל אלו שאוספים (וגם לאלו שלא אוספים)
הספר בהחלט מומלץ בחום.
בנוסף כל ספר בנושא אספנות מומלץ לרכוש ולתמוך בכותבים כי זה חשוב להוציא ולשמר את הנושא. ביחוד כאן שזה סיפורת נחמדה עלינו.
מומלץ בחום.

powo

New member
הדי האם את יכול לרשום כאן את שמות הספרים שאתה מכיר בנושא

שנדע איזה אנחנו צרכים להשלים.אחלה רעיון

תודה על ההמלצה החמה על " מועדון האספנים בן יהודה 34 ירושלים"

הדי
שימחת אותי מאוד בבקורת שלך
&nbsp
גילוי נאות- אני והדי לא חברים והדי הוא לא הטיפוס החנפן

hadi 1956

New member
עפרה, למרות שאני חולה כרגע, נמשיך את הגילוי הנאות.

כפי שעפרה כתבה אנחנו לא חברים. יש סוחרים שאתה מתידד איתם. יש כאלו שאתה אפילו בקשר חברי איתם. יש כאלו שמגיע אליהם פריט שמתאים לאוסף שלך ו/או אפילו רואים פריט שכזה אצל סוחר אחר הם מרימים אליך טלפון לבדוק האם אתה מעוניין (וללא עמלה ברוב המקרים, כשירות והערכה). עם עפרה אין זה הסיפור ביננו.
שהייתי מגיע לקנות ממנה פריטים תמיד הם היו על הצד המאוד יקר (לדעתי ומנסיוני). מדוע אני אומר זאת לדעתי ומנסיוני כי שאתה קונה פריטים מאותה תקופה האם יש הבדל האם ניר מכתבים משנות החמישים ממלון השרון / דן / הכרמל וכו הגיע ממלון כזה או אחר? באופן כללי אין הרבה הבדלים (נכון יש כאלו נדירים ואתה יודע שהם נדירים) מדבר על הרגילים. אז אחרי שקנית עשרות שכאלו והמחיר הוא X במרחק של שקלים בודדים ימינה ושמאלה ופתאום אצל עפרה (סליחה מהמחירים שבעלה רשם לה
) זה פי ארבע ושאני אומר לה שזה נורא יקר אז מיד יש את משפטי המחץ. אל תקנה. אל תעשה לי טובות. יגיע אריה רייכמן* הוא יקנה ואם הוא לא יקנה אז באיביי בטח ובטח יקנו. אז עם האיום "ש-אריה רייכמן יקנה" מי אני הקטן יכול לעמוד מול טיעון שכזה.
בסך הכל הצלחתי במשך השנים לצאת עם מספר פריטים במחירים על הצד הגבוה, אם יורשה לי לומר, אבל פריטים נחמדים ששימחו את האוספים שלי. בהחלט שימחו את האוספים שלי אבל בגלל המחיר שימחו אותי פחות וגם בגלל חווית הקניה לא היתה משמחת במיוחד. לא רק בגלל המחיר. הסך הכל לא היה משהו. (גילוי נאות זה גילוי נאות הלא כן?).
הקניה אצל עפרה, לפחות לי, בדרך כלל לא היתה מענגת וכידוע שזה חלק מהאיסוף. תענוג הקניה. היה חסר תענוג הקניה אצל עפרה ואחרי זה היה חסר כסף בכיס. אבל זה לא רק הכסף זה הגישה. לא נורא. למרות הכל כולנו המשכנו בעיסוקנו. עפרה במכירות ואני בקניות. בהנאה.

ללא קשר בהחלט מלוא הפירגון לספר.

* אריה ריכמן אספן אדיר של ישראלינה ואיש מאוד מיוחד . היה לו במשך תקופה מאוד ארוכה את המדור במעריב מהבוידם של ריכמן שבו הוא כתב על פריטי אספנות שונים מטובלים בסיפורים מעניינים. איש שאני בקשרים מצויינים איתו.

powo

New member
הדי.זה נשמע כמו פתיחה של ספר
כעת חסר רק ההמשך

hadi 1956

New member
בהחלט. יש לספר כבר שם: "החולים שלא רוצים להירפא"
הסיפור

המלא והמקיף על חויותיו של פציאנט שחולה במחלה אנושה של איסוף ואגרנות שנהנה מכל רגע ולא רוצה להירפא ממנה.

bo19511

New member
עפרה, הרגע סיימתי לקרוא.

אכן- מרתק, ואני מתנצל ומתבייש על השאלה הטפשית ששאלתי לפני מספר ימים "איפה זה מרתף העיר" -
ד"ר גוגל הסביר לי שלפני כמה עשרות שנים, כילד ונער, הייתי נוהג לעבור שם מידי יום..
כנראה עזבתי את ירושלים מוקדם מידיי ופספסתי את הארועים המתוארים.
יחד עם זאת חייב לומר שיש בספר כמה "טיפוסים" שממש מזכירים את החברה' שסבא ואבא קרצ'מר היו מספרים בהם ומחקים אותם כשהיו באים ללקט ממה שנופל על הרצפה ו"משגעים אותם בשאלות ובקשות מוזרות, ומה שמעניין אותם זה כל המקולקלים מהזבל"..
בהצלחה, בעז
[URL='http://www.moreshetil.org.il']www.moreshetil.org.il[/URL]

נכנסתי לאתר וקראתי בהנאה רבה על המורשת המפוארת של משפחתך

יש לי איזה שביב זיכרון עמום שמישהו אמר לי פעם שיוצרו בבית המלאכה שלכם גם קופות קרן קימת
זה נכון?

bo19511

New member
לא.הקופות יוצרו אצל אלפרד זלצמן, מדרך בית לחם.

הם אמנם היו ביחסי ידידות ועבודה (וגם אני אח"כ, לפני כ45 שנה, בצופים ובביה"ס, עם תמרי זלצמן, ביתו של אלפרד - רק ידידות לא עבודה..) - אבל למיטב ידיעתי קרצ'מר לא היו קשורים לקופסאות קק"ל.
בעז

למעלה