קניתי באיי-בי. וכמעט והסתבכתי

powo

New member
קניתי באיי-בי. וכמעט והסתבכתי

נתתי הצעת מחיר לשני אמצעי תשלום ישראלים בתחבורה .והמוכר מפקיסטן.ולא שמתי לב שאין לנו כלל קשרי דואר איתם.מפני שהוא כתב שהמשלוח לישראל זה 3 $.וזה קצת הטעה אותי.ורק לאחר הסגירה שמתי לב לזה.חזרתי למוכר והסברתי לו את המצב.ואז הוא אמר שיש לו מספר קונים מישראל והוא יכול לשלוח בדרך שהוא שולח להם.למזלי יש לנו קרובי משפחה באנגליה .והמשלוח הזה יעבור דרכם.וכעת נשאר לי רק להמתין עד שהם יעשו את הדרך אלי.ושאלתי את המוכר באם הוא יכול לספר לי איך בכלל האמצעים האלה הגיעו אליו.
ויש לו עדין פריטים נוספים בננושא תחבורה.שבת שלום שקטה ורגוע

powo

New member
אני יודע שבשנת 1945 הם התאחדו עם בת גלים

בכל זאת יפה שזה בכלל נשמר

לאחרונה יצרתי קשר עם סוחר בולים ניו זילנדי

שברשותו היה אוסף ענק של בולי קק"ל, בולים מוניציפליים, כופר היישוב וכל טוב. לא היה לו צל של מושג מה זה. מבחינתי ומבחינת אברהם [שכמובן שיתפתי ברכישה] זו הייתה מעין מערת עלי באבא...שאלתי את הבחור מאיפה זה הגיע אליו והסיפור הוא שרכש לפני שנים אוסף שלם הקשור בישראל מאלמנת כומר בפטיסטי ששירת בארץ בתקופת המנדט והיה מאד קשור אליה. רק עכשיו הסוחר התפנה למכור את האוסף.

בול קק"ל פולין מ-1915, גם די נדיר נמכר ע"י סוחר מהודו בפרוטות. כנ"ל יש לפעמים מציאות מקרואטיה וכו' - ארצות בהן לא הייתה פעילות קק"ל בזמנו.
ברזיל וארגנטינה הן גם מקור לא אכזב אבל שם היו לשכות קק"ל אז זה שונה.

goolgol

New member
אברם.בתור מוכר זה קורה לי לא מעט (מהצד השני..)

כל פעם אני מצטער על כך שאין לנו קשרים דיפלומטיים עם לא מעט מדינות.
פקיסטן היא מדינה ענקית שבטח גם לשם התגלגלו פריטים שאתה אוסף...

אני רכשתי לאחרונה מניה של בנק יהודי במצרים משנות ה-20.

המוכר מקהיר. לא הייתה כל בעיה. היה לו איש קשר בגרמניה אליו הוא שלח וההוא שלח אלי.
בכל מקרה, פריטים יפים ואין ספק שיגיעו בשלום.

powo

New member
שאלתי את המוכר מאין הם הגיעו אליו

וכמו שמנשה אמר.....הסבא שלו שירת בצבא של הוד מעלת (הצבא הבריטית)והוא שירת בפלסטין והסביבה .וכך שיצא לו לשמור מזכרות מכל מקום שבו שירת.
והנה הנכד מוכר את אותם המזכרות שהסבא אסף.ומכן גם התיחיבות שלו שכל הפריטים שיש לו הם לא מזויפים.בהחלט סיפור יפה מאחורי הקניה הזאת

powo

New member
הנה התשובה של המוכר

hat's a kind of question every buyer never resisted whomever bought ephemera from me. :)
Actually I Inherited these ephemera from my grandfather who served as soldier in British Army during British Mandate era stationed in Palestine.Returned on the conclusion of WW2. He collected memories of places and kept a collection where ever he visited in his line of duty.
That is how I have it.Every thing you see on my store and that you buy from me will be a 101% percent guaranteed genuine unlike many counterfeits found lying around on ebay.
Hope to do business with you and Please do come back for more. :)
I had many collection but many of the collection got bought by private collectors outside Ebay with high prices.What ever that is left now is something those collectors already had it in their collection so they didn't buy.
אנגלית יפה יש לבחור

התוספת שלי לדיון

שתיים מסימניות סטימצקי שהיו חסרות לי באוסף הגיעו מאיביי ממוכר באנגלייה ואין לי צל של מושג ירוק איך הן הגיעו אליו. פתאום כך, משום מקום סימנית 70 לסטימצקי שהיתה חסרה לי באוסף. בינתיים השבוע השגתי עוד כמה וכבר יש לי את רוב הסידרה אפילו כמה יש לי להחלפות.
אגב, ייתכן שבאחת המגרות אצל אמי בחיפה יש לי בערך מאתיים כרטיסיות מסוף שנות השמונים של אגד, יש לך עניין בהן אם אני מוצא אותן?

powo

New member
תודה אורי.כרטיסים זה לא בדיוק האוסף שלי.ותודה לך

ובהחלט מעניין איך דברים מתגלגלים.ותודה על הרצון

ייתכן שהשאלה שלי באה מצעירות בפורום

אבל מה זה בעצם אמצעי תשלום בדיוק? אסימונים, פנקסי תלושים מתקופת הצנע, מטבעות ישנים, לא ממש מצליח להבין.

שאלתך נכונה וכרטיסיה וכרטיסי אוטובוס הם בהחלט

אמצעי תשלום. רק שאברהם החליט במה מבין אמצעי התשלום הוא מתמקד ועל כך אני בטוחה שהוא ירחיב.

powo

New member
דוגמאות לאמצעי תשלום

אלה דוגמיות של אמצעי תשלום

מרשים ומקורי

עכשיו רק חסר לך באוסף את פנקסי השק"ם המונפצים שהיינו מנפיקים לחיילים נאיבים.

ז ק ו

New member
אם כן, יש לנו בינגו !!! במצב Win Win שכזה.

תמצאי כאן המון אנשים שישמחו לספר סיפורים מענינים על חפצים תמורת החפץ.

למעלה